5.10.2014
Adam Joska

Deset! Mladší dorostenci naložili doma vedoucím Letňanům

PARDUBICE — Mladší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice převálcovali v dalším extraligovém utkání Letňany 10:1. Mladí Východočeši opanovali celý zápas s lídrem středové skupiny, osm (!) kanadských bodů nasbíral Filip Zadina, o jeden méně (2+5) získal Ondřej Machala. Trefili se rovněž Adam Ružička (2+2), Matěj Blümel a Ondřej Matýs (oba 1+2).

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 8. kolo, neděle 5.10.2014, ČEZ Arena Pardubice

Letci Letňany

10:1
2:1, 3:0, 5:0
Branky a nahrávky: 4:37 Zadina (Machala, Zahradník), 6:54 Zadina (Machala, Blümel), 22:02 Blümel (Zadina, Machala), 29:06 Zadina (Machala, Žouželka), 39:44 Machala (Zadina, Matýs), 51:59 Zadina (Ružička, Matýs), 52:31 Matýs (Blümel, Mert), 53:35 Ružička (Zadina, Rudy), 56:23 Machala (Ružička, Zadina), 59:30 Ružička (Žouželka, Machala) – 17:45 Sklenář (Kučera). Rozhodčí: Padevět – Schaffer, Špulák. Vyloučení: 2:1, navíc Mokrý (Letňany) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 60. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 10:1.
Dynamo Pardubice: Vlk – Dubovči, Hrubý, Javůrek, Leder, Matěcha, Mert, Rudy, Žouželka – Blümel, Bucek, Černý, Hlaváček, Machala, Matýs, Pochobradský, Ružička, Zadina, Zahradník.
Letci Letňany: Mokrý – Antoš, Gebell, Jelínek, Lytvynov, Macek, Prebsl, Straka, Vojtela – Bouřil, Danov, Kučera, Nedorost, Pinkas, Rousek, Sklenář, Štěbeták.

Po pěti odehraných minutách našel Machala přesnou přihrávkou volného Filipa Zadinu, který přesnou ranou od modré čáry překonal Modrého a otevřel skóre utkání. – 1:0. Pardubičtí vstoupili do zápasu aktivněji, z čehož vyplynula i druhé branka, o kterou se postaral svou dorážkou Machalovy střely opět Filip Zadina – 2:0.

Letňanům se sice nepodařilo využít přesilovou hru po vyloučení Zahradníka, ale tři minuty před první sirénou nedokázal gólman Vlk přikrýt nahození Kučery, po kterém se k puku dostal Dominik Sklenář, jenž snížil na rozdíl jedné branky – 2:1.

I u třetího gólu byl Zadina, tentokrát nasměroval kotouč na Matěje Blümela a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. – 3:1. Tentýž snajpr zaznamenal po třiceti minutách hry hattrick. Skvěle projel hostující obranou, poté se položil Mokrého na led a nakonec zakončil do odkryté branky – 4:1.

Osmnáct vteřin před koncem druhé třetiny naservíroval Filip Zadina puk na Ondřeje Machalu, který přesnou ranou k tyči navýšil vedení svého celku – 5:1. Filip Zadina odehrál výborný zápas, projel celé útočné pásmo, dostal se před Mokrého a následně vymetl pavučiny v pravém horním rohu hostující branky – 6:1.

Letňanský gólman dnes neměl svůj den, pohotovou ranou po přihrávce od Blümela ho dokázal překonat také Ondřej Matýs – 7:1. Minutu po Matýsově trefě se do dobré střelecké pozice dostal Adam Ružička, jenž navyšoval vedení svého celku již na sedm branek – 8:1.

Pardubicím se dnes střelecky velice dařilo, Ondřej Machala dokázal dostat kotouč za Mokrého záda – 9:1. Půl minuty před koncem utkání se o desátou trefu domácích postaral Adam Ružička a uzavřel skóre utkání – 10:1.