30.1.2024

Desátá výhra v řadě! Mandát hattrickem rozhodl o výhře nad Plzní

Pardubičtí hokejisté porazili v dohrávce 32. kola Tipsport extraligy Plzeň 3:1. O výhře Dynama rozhodl jediný střelec, Jan Mandát zkompletoval hattrick! Desátou výhrou v řadě Pardubice zvyšují v tabulce svůj náskok na druhou Spartu.

Tipsport extraliga, 32. kolo, úterý 30.1.2024, Pardubice, enteria arena

3:1
1:0, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 04:42 Mandát (Poulíček; 5/5), 48:05 Mandát (Poulíček; 5/5), 58:02 Mandát (5/5) – 41:00 Lev (Jansa; 5/5). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Ondráček, Šimánek. Diváci: 8329. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 35:31 (9:8, 17:5, 9:18). Zblokované střely: 17:20. Hity: 5:7. Vhazování: 27:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Vála, Hájek, Bučko – Pánik, Zohorna, Hyka – Paulovič, Kousal, Radil – Mandát, Poulíček, Říčka – Urban, Rákos, Herčík.
Plzeň: Hlavaj – Malák, Zámorský, Houdek, Piskáček, Skok, Laakso – Holešinský, Mertl, Rekonen – Schleiss, Jansa, Lev – Söderlund, Benák, Matys – Hrabík, Soukup, Straka.

Dynamo vyhrálo podesáté v řadě! Po úspěšné dohrávce proti Plzni navýšilo v čele tabulky náskok na druhou Spartu na 11 bodů.

Výhra nad Západočechy se nerodila snadno. Pardubičtí sice byli v utkání střelecky aktivnější, a to zejména ve druhé třetině kdy byl poměr střel 17:5, nedokázali ovšem odskočit na rozdíl dvou branek.

První gól zápasu vstřelil Jan Mandát, který pálil bez přípravy po vyhraném vhazování Patrika Poulíčka. Mandy se trefil po sedmizápasovém půstu a vlilo mu to krev do žil.

Právě on totiž ve třetí třetině vrátil vedení svému týmu a rozhodl o výhře Dynama, navíc z identické situace jako v prvním případě – opět střelou bez přípravy po vyhraném vhazování Pouly. Honza Mandát nakonec proměnil utkání ve one-man show, necelé dvě minuty před koncem zkompletoval trefou do prázdné branky hattrick!

Patrik Poulíček si ze zápasu odnáší dvě gólové přihrávky.

Peter Čerešňák nastoupil do svého stého extraligového utkání v dresu Dynama. Produktivní obránce v nich získal úctyhodných 68 kanadských bodů.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Byl to hodně podobný zápas, jako s Kladnem. Hodně upracované a vydřené tři body. Skvělé dva góly hned po buly. Měli jsme si pomoci přesilovkou, kluci z Plzně to však výborně ubránili, hodně blokovali střely. Bylo znát, že tu chtějí nějaké body urvat. Musím poděkovat hráčům, jsme hrozně rádi, že jsme zase našli cestu k výhře a tři body zůstaly doma."