Starší dorostenci porazili Liberec rozdílem pěti branek

25.11.2016 | Adam Joska

PARDUBICE – Pardubice zvládly vypjatý souboj s třetím celkem tabulky, v kterém bylo uděleno celkem osmaosmdesát trestných minut, díky čemuž se vyhouply do čela. Sice hned v první minutě domácí inkasovali, ale poté Dynamo dokázalo otočit vývoj utkání a nakonec vyhrálo rozdílem pěti branek. Velkou zásluhu na tom měl kapitán Matěj Blümel, jenž zaznamenal hattrick a Michal Pochobradský vstřelil dva góly.

25. kolo, pátek 25.11.2016 od 17:00 hodin, Tipsport arena

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 3:22 Pochobradský (Oliva, Matýs), 4:44 Blümel (Antoníček, Leder), 8:26 Blümel (Černý), 25:08 Leder (Blümel), 34:24 Blümel (Antoníček), 35:38 Chára (Tobiáš), 57:40 Pochobradský (Chára, Matýs) – 0:46 Litera (Burda), 47:59 Mocek (Bálik, Dospěl). Rozhodčí: Pilný – Čížek, Špringl. Vyloučení: 12:7, navíc Rudy – Chrtek, oba 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 67. Střely na branku: 25:40. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2, 7:2.
Dynamo Pardubice: Vlk – Javůrek, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora, Žouželka – Antoníček, Blümel, Černý, Chára, Kostka, Matýs, Pochobradský, Rozlílek, Tobiáš.
Bílí Tygři Liberec: Novák (42. Hrstka) – Aubrecht, Bálik, Charvát, Habermann, Had, Ira, Krejsa, Turský – Bitman, Bouřil, Burda, Chrtek, Dospěl, Hájek, Litera, Mocek, Piroutek, Šafařovský, Šíp, Šír.

Pro domácí nezačal zápas příliš dobře, když hned z první útočné akce Liberce v 1. minutě inkasovali. Po sražené střele se puk dostal k Miroslavu Literovi, jenž se rozhodl ihned vypálit příklepem, což se mu povedlo náramně a trefou pod horní tyčku nedal Vlkovi šanci – 0:1.

Hned ve 4. minutě ale dokázal na inkasovanou branku odpovědět po povedené souhře z pravé strany z první po Olivově nahrávce Michal Pochobradský – 1:1.

Po minutě hry už Dynamo otočilo vývoj utkání a ujalo se vedení, když Matěj Blümel z předbrankového prostoru protlačil puk až za záda Nováka – 2:1.

V 9. minutě vyhrál buly v levém kruhu Černý za sebe na Matěje Blümela, jenž ihned vypálil a s odrazem o tyčku zamířil puk do sítě – 3:1.

V úvodu druhé periody přečkali Bílí Tygři velkou šanci soupeře, Dynamo nedokázalo několikrát nasměřovat puk mezi tři tyče. Ve 26. minutě už se ale domácí hokejisté radovali z branky, Václav Leder vypálil od modré čáry přesně k pravé tyčce, čímž využil přesilovou hru svého celku – 4:1.

Po dvou ubráněných oslabeních opět skórovaly Pardubice. Antoníček vyslal svou přesnou přihrávkou za obranu do úniku Matěje Blümela, kterého se sice ještě snažili protihráči zastavit, to se jim však nepodařilo. Blümel zakončil přesně nad vyrážečku Nováka a završil svůj hattrick – 5:1.

O minutu později Novák opět kapituloval, přesný zásah si na své konto po přihrávce od Tobiáše připsal Dominik Chára – 6:1.

První boxerskou vložku zápasu předvedl Blümel s Krejsou u hostující branky, o minutu později byl vyloučen také Pochobradský, jehož nedovolený zákrok dokázal Liberec využít ke vstřelení druhé branky, o což se postaral přesnou trefou z pravého kruhu Václav Mocek – 6:2.

Rychlý útok domácích slavil v 58. minutě úspěch. Chára našel od levého mantinelu na druhé straně volného Michala Pochobradského, který ranou z první propálil Hrstku – 7:2.

Následovala další potyčka u liberecké branky, tentokrát se do sebe pustili Rozlílek s Bouřilem. Když byl o půl minuty později vyloučen Žouželka, zkusil Liberec hru bez brankáře v pěti hráčích v poli proti třem. Toho mohl využít Pochobradský ke zkompletování hattricku, jenže bekhendem přes celé hřiště minul branku. Vyhrocený závěr vygradoval tři vtřetiny před koncem, kdy se strhla větší bitka u branky Dynama, po níž dostali trest pět minutu plus do konce utkání Juraj Rudy a Ondřej Chrtek.

Vzájemné zápasy 2016/2017
9.8.16 Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice 3:6