Čtvrtá výhra v řadě! Pardubice zdolaly i Chomutov

6.2.2014 | David Záruba

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice potvrdili v posledním předolympijském utkání, že nabrali formu. Povedlo se jim vyhrát čtvrtý zápas v řadě, s Chomutovem letos neztratili ani bod, když jej porazili 4:2. Východočechům se povedl nástup do utkání, po brankách odchovanců Tomáše Noska a Lukáše Radila vedli o dvě branky, na chomutovská snížení dokázali odpovědět Jevgenij Mozer svým prvním extraligovým gólem a Tomáš Zohorna.

47. kolo, čtvrtek 6.2.2014 od 18:00 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 5:32 Nosek (Pianov; 5/5), 17:03 Radil (Píša; 5/5), 28:31 Mozer (Sýkora; 5/5), 51:26 Zohorna (Kolář, Zdráhal 5/5) – 23:17 Jass (Gajovský, Hromas; 5/5), 44:10 Krstev (Straka; 5/5). Rozhodčí: Minář, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3 (1:1, 1:0, 1:2). Bez využití. Diváci: 7223. Střely na branku: 26:25 (16:9, 4:7, 6:9). Srážky: 21:10. Vhazování: 30:30. Blokované střely: 5:15. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2. Nejlepší hráči: Tomáš Nosek – Maris Jass.
Dynamo Pardubice: Hudáček – Píša, Kočí, Benák, Zdráhal, Sedlák, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Mozer – Kolář, Zohorna, Tybor – Radil, Nosek, Pianov – Endál, Moučka, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.
Piráti Chomutov: Růžička – Stehlík, Pulpán, Lojek, Jass, Mrázek, Krstev, Bartejs, Havel – Hruška, Račuk, Hřebejk – Šagát, Straka, Kubinčák – Balej, Gajovský, Hromas – Kaše, Novák, Bomersback. Trenéři: Jaroslav Beck a Robert Kaše.

Pouze jeden den si odpočali pardubičtí hokejisté po vypjatém, ale šťastném derby a už museli znovu do boje. Do ČEZ Areny přijel Chomutov, který prohrál 19 utkání v řadě a je už definitivně odsouzen k baráži.

První start v pardubickém dresu si připsal obránce Tomáš Sedlák, s číslem 27 na zádech naskakoval ve třetím obranném páru.

Nájezdy Noska a Radila dostaly Pardubice do pohody

Piráti se nechtěli hned od úvodu nechat zatlačit do defenzívy a první střídání patřila jim. Hudáček si tak velmi rychle připsal tři nelehké zákroky, krotit musel hlavně střely z dálky. Pardubice se rozjížděly pomaleji, ale kolem čtvrté minuty rozjely u Růžičkovy branky festival šancí. Dvakrát zblízka neuspěl Vašíček a vychýlená mířidla měl i Tybor, který se bez potíží protáhl obranou.

Pardubice i tak nápor zúročily. Zapomenutý Tomáš Nosek přebral na modré čáře parádní pas od Pianova a pak perfektní kličkou obalamutil Růžičku – 1:0. Po inkasovaném gólu Chomutov srovnal krok a Hudáčka vrátil do plné pozornosti Straka, který zakončoval po nedůslednostech v domácí obraně. Slušnou pasáž Pirátů završil Gajovský, jehož únik v poslední chvíli překazil jeden z obránců.

Oba týmy měly během první třetiny k dispozici po jedné přesilové hře a názorně ukázaly, proč v této disciplíně zrovna nevynikají. Pardubice se ztuha dostávaly do pásma, Chomutov vyprodukoval jen střelu Straky. A tak další gól padl při rovném stavu hráčů. Lukáš Radil si počíhal mezi obránci na přihrávku od Píši a dalším bezchybným blafákem zavěsil pod horní tyč – 2:0.

Chomutovské snížení vymazal premiérovou trefou Mozer

Že je doposud vše v režii třetích útoku, názorně dokumentovala 24. minuta. Piráti podnikli rychlý protiútok, na konci kterého byl po Gajovského pasu Maris Jass, jehož dělový projektil vymetl horní roh branky – 2:1.

Pardubice se těžko dostávaly přes střední pásmo, které Chomutov úzkostlivě bránil. První střelu ve druhé třetině tak domácí zaznamenali až ve 29. minutě. Ale hned z toho byla gólová radost. Sýkora se proháčkoval mezi obránci a celou akci dokončil důrazný Jevgenij Mozer – 3:1. Premiérový gól ruského mladíka si vychutnali i diváci, když moderátor zahlásil oslavnou formulku v ruském jazyce.

Na ledě to ale sranda nebyla. Chomutov stále cítil šanci na zlomení série, která čítala už 19 proher v řadě. A tak v přesilovce sevřel domácí hokejisty do kleští a na Hudáčka letělo několik štiplavých střel. Činil se hlavně nejaktivnější střelec hostí Jass.

Pardubice skříply naděje Pirátů na zisk a počtvrté v řadě slaví

S dvougólovým náskokem ještě neměli domácí vyhráno. Chomutov se rozhodně nevzdával, na což dal razítko ve 45. minutě Angel Krstev, který se na modré čáře neukvapil, najel si mezi kruhy a pak se trefil parádně k tyči – 3:2.

Myšlenky na dramatizaci zápasu zkoušeli pardubičtí hokejisté rychle zaplašit, ale dlouho se jim to nedařilo. Až po rychlém protiútoku předl Kolář kotouč přesně na hůl Tomáše Zohorny, který z první napálil puk do odkryté části branky.

S touto ránou už se Piráti vyrovnat nedokázali a nebyli daleko od další inkasované branky. Napodobit svého krajana mohl Pianov, který po pěkné akci přestřelil branku, přestože zakončoval z pár metrů a Růžička ležel. Poslední naději Pirátů spálil v samém závěru Kubinčák, který tváří v tvář nepřelstil Hudáčka. Pardubice tak zaznamenaly čtvrtou výhru za sebou, Chomutov padl podvacáté.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Do utkání jsme šli pro povinné vítězství, a to nás trochu svázalo. Dnes můžeme být spokojení jen s bodovým ziskem. Nedokázali jsme navázat na předchozí zápasy, výkon nebyl vůbec dobrý.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Přestože jsme prohráli, tak se za předvedenou hru rozhodně nemusíme stydět. Od tohoto výkonu bychom se měli odrazit a potvrdit ho v dalších utkáních. Dokázali jsme si, že hokej stále umíme, snad naše výkony půjdou ještě nahoru.“

Vzájemné zápasy 2013/2014
1.10.13 Piráti Chomutov – Dynamo Pardubice 2:5