5. kolo, pátek 22.9.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Berani Zlín

Branky: 16. Lubina, 24. Jantovský – 17. Bruk, 17. Z. Okál, 21. Štraub. Rozhodčí: Fraňo – Frühauf, Průcha. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 2245. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Píša, Říčař, Jančařík, Beránek, Pácal – Němeček, Kastner, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Lubina – Jantovský, Kudrna, Procházka.
Berani Zlín: Kameš – Gureň, Javín, Medřík, Vavrečka, Kowalczyk, Krajíček – Janků, Štraub, Meluzín – Bruk, Čajánek, Němčický – M. Okál, Hub, Z. Okál – Kotásek, Leška, Sedlák.

Zlínští hokejisté zatím v letošní sezóně neztratili venku ani bod, a proto přijeli i do Pardubic v roli favorita. Oba celky zahájily opatrně, první šanci měl domácí Němeček, tísněn však nedokázal trefit odkrytou část branky.

Rušno začalo být až v závěru třetiny, nejprve domácí Lubina potrestal chybu obránce Javína, ale za chvilku Bruk technickou parádou přešel přes Jančaříka a dal vyrovnávací gól. Do vedení dostal hosty Zdeněk Okál po akci celého třetího útoku.

Vyrovnání měl těsně před koncem třetiny na hokejce domácí Blažek, zblízka však Kameše nedokázal překonat. Hosté i druhou část utkání zahájili lépe a Štraub přidal třetí gól. Za chvíli akci Procházky zdárně dokončil Jantovský.

V poslední třetině byla hra deset minut neurovnaná, pak domácí nasadili k náporu, pokud však nepromění takové šance jako měl Lubina, těžko mohou pomýšlet na bodový zisk. Nejzkušenější domácí útočník dostal ideální přihrávku od Blažka v bezprostřední blízkosti však dokázal trefit jen tyč prázdné branky.

Petr Hemský (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Výkonnost mužstva má stoupající tendenci, rezervy máme stále ve využívání přesilových her. Hosty podržel při našem náporu v závěru zápasu výborný brankář Kameš.“

Vladimír Vůjtek (AC ZPS Zlín): „Dnes mohu být spokojený s vítězstvím, s výkonem už nikoli. V posledních deseti minutách nás dostali domácí pod silný tlak, za dva body vděčíme vynikajícímu Kamešovi.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
22.9.95 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 2:3