2. kolo, neděle 10.9.2000 od 17:30 hodin, Zimní stadion Litvínov
Litvínov

Branky a nahrávky: 7:37 Kysela (Piroš), 20:39 Pilař (Reichel), 45:32 Pilař (Bednařík, Lezo), 52:52 Hranáč (Karjalainen) – 23:43 J. Kudrna. Rozhodčí: Brada – Kareš, Pešan. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 4376. Střely na branku: 43:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Litvínov: Orct – Mrázek, Nikolov, Gýna, Ťupa, Pilař, Hranáč – Stavenský, Reichel, Kubinčák – Kysela, Piroš, Kotrla – Karjalainen, Lezo, Bednařík.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Duben, Malinský, Píša, Divíšek, A. Novotný, Pácal – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kábrt, P. Sýkora, Mikeska – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.

Hokejisté Litvínova dnes porazili v druhém kole Pardubice 4:1 a jako jediný tým extraligy zatím neztratili ani bod. Zápas rozhodl obránce Pilař, který vstřelil druhou a třetí branku svého týmu.

Hosté nastoupili na severu Čech s útočníkem Petrem Sýkorou, který dostal od Nashvillu zatím na tři zápasy povolení hrát v extralize, ale stále bez nemocného veterána Janeckého. Sýkorovi se střelecky nedařilo, neboť nedokázal ve třech vyložených šancích překonat brankáře Orcta.

V úvodní třetině se hrál výborný hokej a šťastnější byli domácí, kteří se dostali do vedení v osmé minutě, kdy využil přesilovou hru Kysela. Hosté se snažili vyrovnat, ale domácí celek podržel brankář Orct.

Také začátek druhé třetiny vyšel lépe domácím, kteří hned v jejím úvodu využili další početní převahu a Pilař zvýšil na 2:0. Hosté potom začali více útočit, po chybné rozehrávce litvínovské obrany ujel Kudrna a nadvakrát překonal domácího brankáře. Ten inkasoval po 84 minutách nového ročníku.

Možnost vyrovnat měl poté dvakrát Petr Sýkora, ale své šance nevyužil. Nejdříve litvínovský brankář zbytečně opustil svoji klec, ale Sýkora trefil jen boční síť, v 38. minutě pak zastavila jeho pokus tyč. Střeleckou nemohoucnost hostujících útočníků potrestali v závěrečné třetině litvínovští obránci: Pilař s Hranáčem pojistili zisk tří bodů a vedení v extralize.

Václav Sýkora (HC Chemopetrol Litvínov): „Hráli jsme ze zajištěné obrany, dávali si pozor na reprezentační útočníky hostí a hlavně nás podržel brankář Orct. Divákům se utkání muselo líbit, ale zůstáváme na zemi.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Z pohledu diváka se hokej musel líbit. Hráli jsme špatně v obraně, chtěli jsme dávat góly, ale nepokrývali jsme dobře střední pásmo. Nakonec se nám nedařilo ani střelecky.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
10.9.00 Litvínov – Dynamo Pardubice 4:1