Český Telecom extraliga ledního hokeje, 28. kolo, pátek 1.12.2000, Zimní stadion Litvínov

2:2p
1:1, 1:0, 0:1 – 0:0
Branky a nahrávky: 8:13 Kysela (Pilař, Reichel), 35:09 Kubinčák (Pilař, Reichel) – 8:46 Rolinek (J. Kudrna), 44:43 Mikeska. Rozhodčí: Rejthar – Český, Kostka. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. Diváci: 5927. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Litvínov: Orct – Pilař, Hranáč, Gýna, Nikolov, Černošek, Suchý – Kysela, Reichel, Kubinčák – Stavenský, Lezo, Kotrla – Balázs, T. Martinec, Rosol.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Duben, Jančařík, A. Novotný, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Rolinek, S. Procházka.

Hokejisté Litvínova remizovali v souboji vedoucích celků extraligy s Pardubicemi po velké bitvě 2:2. Domácí vždy vedli, ale hosté dokázali pokaždé srovnat krok. Konečnou podobu výsledku dal v 45. minutě Mikeska.

Oba týmy začaly utkání ve velkém stylu. Rychlé útoky zaměstnávaly oba brankáře, a protože si obránci nepočínali vždy nejčistěji, často se vylučovalo. Chemici jednu přesilovou hru využili a po ose Pilař – Reichel – Kysela šli do vedení. Radovali se z něj ale jen 33 vteřin, poté Rolinek po zaváhání obránce Černoška před Orctem skóre srovnal.

I nadále se hrál otevřený, nekompromisní hokej a blíže ke gólu měli hosté. Nejstarší hráč extraligy, útočník Janecký, se v 30. minutě po vynikajícím sólu přes celé kluziště dostal až před domácího brankáře, ale ten jeho ránu po ledě chytil. Celkově aktivnější byli domácí, v brance Pardubických ale stál pozorný Adam Svoboda. Radost do řad diváků přinesla až 36. minuta, kdy byl hostům vyloučen za držení obránce Pácal a chemici dali z přesilovky druhou branku. Přihrávkami se na ní opět podíleli Pilař s Reichelem, autorem byl tentokrát Kubinčák.

V třetí třetině hosté vsadili vše na útok a ve 45. minutě Mikeska vyrovnal, i když o jeho brance rozhodl hlavní sudí až po konzultaci s videorozhodčím. Do konce normální hrací doby branka nepadla a muselo se prodlužovat.

Nastavenou pětiminutovku poté prodloužili diváci, kteří zasypali ledovou plochu odpadky na protest proti výroku rozhodčího, jenž neposoudil podtržení Reichela jako faul. Do konce hry v tu chvíli chybělo 62 vteřin. Když se po uklízení plochy pokračovalo, na skóre se již nic nezměnilo a soupeři se o body rozdělili.

Otakar Vejvoda (HC Chemopetrol Litvínov): „I když jsme hráli doma, tak si zisku jednoho bodu ceníme. Hosté mají velice kvalitní tým, a tak jsme museli vycházet z pozorné obrany. To se nám dařilo. K vylučování hráčů se vyjadřovat nebudu.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsme spokojeni s výsledkem, neboť jsme jeli do Litvínova získat jeden bod. Pro diváky to asi pěkné utkání nebylo, docházelo k častým vylučováním a hra tím trpěla.“