02.04.2010

Pardubice opět vyzvou v semifinále Liberec, před pěti lety vyhrály

PARDUBICE — Podruhé v historii vzájemných soubojů změří hokejisté Pardubic síly s Libercem. Poprvé a naposledy se oba soupeři potkali ve vyřazovacích bojích v sezoně 2004/2005, kdy do finále postoupili Východočeši po vítězství 4:1 na zápasy.

Pět zápasů – pětkrát vyprodáno. Série Pardubic a Liberce přinesla atraktivní hokej, nakonec se však radovali Východočeši. Ti vstoupili do semifinálových bojů dvěma výhrami v domácím prostředí, obě se však rodily velice těžko.

První zápas musel východočeský celek zlomit až v prodloužení, v 68. minutě se trefil Jan Snopek. Liberec v tomto duelu dvakrát vedl, domácí tým dokázal vždy vyrovnat.

Druhý vzájemný zápas přinesl také velmi napínavou podívanou s rozdílem, že lépe do utkání vstoupil pardubický tým. Ten hned na začátku po Bulisově gólu vedl a po celou dobu měl vyrovnaný duel ve své moci.

Třetí zápas, který přivítala vyprodaná Svijanská aréna, se pardubickým hokejistům příliš nevyvedl. Domácí jej v pohodě ovládli, vyhráli 4:1 a snížili stav série na 1:2 ze svého pohledu.

To čtvrtý zápas přinesl opačný hokej – Pardubice jej naprosto ovládly a vyhrály 4:0. Východočechům se dokonce povedlo vyhnat z branky Milana Hniličku.

Nejvyrovnanější a nejdramatičtější boj nabídl pátý vzájemný zápas. Pardubice vedly 2:0 a vypadalo to, že mašírují do finále, Liberec však dokázal třemi brankami duel otočit. Do nastavení poslal zápas Jan Bulis v 54. minutě, prodloužení však gól nepřineslo. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy a trefa Tomáše Blažka v osmé sérii, když rozhodčí předtím neviděli Průchův gól.

1. zápas semifinále play off, úterý 22. března 2005:
HC MOELLER PARDUBICE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0).
Branky a nahrávky: 41:24 Bulis (Havíř, Mikeska), 55:24 Dopita (Blažek), 67:20 Snopek (Koukal) – 39:00 Čermák (Modrý, Hnilička), 42:15 Podkonický (Novák, Hanzlík). Rozhodčí: Bolina, Homola – Český, Kostka. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 53:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2. Stav série: 1:0.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Linhart, Mudroch, Pácal – Sýkora, Dopita, Blažek – Hejduk, Mikeska, Bulis – Hemský, Koukal, Průcha – Tvrdík, Divíšek, Rolinek. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Bílí Tygři Liberec: Hnilička – Klouček, Fischer, Šmíd, Jiruš, Hanzlík, Modrý, Duben, Jareš – Vrbata, Kotalík, Procházka – Čermák, Rataj, Tomajko – Vaic, Podkonický, Novák – P. Rozsíval, Víšek. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák a Miroslav Kapoun.
Hokejité pardubického Moelleru vstoupili lépe do semifinálové série s Bílými Tygry Liberec. První zápas muselo rozhodnout prodloužení, během něhož se trefil domácí obránce Jan Snopek. V normální době šli do vedení hosté díky ráně Leoše Čermáka. Pardubice srovnaly po střele Jana Bulise. Liberečtí vzápětí kontrovali gólem Podkonického, nicméně skóre brzy srovnal Jiří Dopita, který poslal kotouč do liberecké branky poté, co ho neměl pod kontrolou Milan Hnilička. Hráči Moelleru nakonec vypjatý souboj rozhodli v nastaveném čase a v sérii se ujali vedení 1:0.

2. zápas semifinále play off, středa 23. března 2005:
HC MOELLER PARDUBICE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 3:29 Bulis (Novotný, Havíř), 26:00 Novotný, 56:59 Dopita – 28:14 Podkonický (Vaic). Rozhodčí: Mikula, Smeták – Rittich, Guth. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Stav série: 2:0.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, Rozsíval, Linhart, Mudroch, Pácal – Sýkora, Dopita, Blažek – Hejduk, Mikeska, Bulis – Hemský, Koukal, Průcha – Tvrdík, Divíšek, Rolinek. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Bílí Tygři Liberec: Hnilička – Klouček, Fischer, Šmíd, Jiruš, Hanzlík, Modrý, Duben, Jareš – Vrbata, Kotalík, Procházka – Čermák, Rataj, Tomajko – Vaic, Podkonický, Novák – Rozsíval, Víšek. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák a Miroslav Kapoun.
Také druhé utkání semifinálové série play off mezi Pardubicemi a Libercem skončilo vítězně pro domácí hokejisty. Východočeši šli do vedení velmi brzy, při přesilovce se už ve čtvrté minutě trefil Jan Bulis. Ve druhé třetině přidal nejprve druhý pardubický gól ranou od modré Andrej Novotný. Brzy sice snížil liberecký Andrej Podkonický, jenže tlak Bílých Tygrů k vyrovnání nevedl. V závěru utkání hráli hosté čtyřminutovou přesilovku při vyloučení Koukala, ale po samostatném úniku v oslabení pečetil další výhru Pardubic zkušený Jiří Dopita.

3. zápas semifinále play off, sobota 26. března 2005:
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC MOELLER PARDUBICE 4:1 (2:0, 1:0, 1:1).
Branky a nahrávky: 4:56 Novák (Podkonický, Vaic), 5:50 S. Procházka (Kotalík, Jiruš), 22:02 Podkonický (Vaic), 41:04 Vaic (Jiruš, Novák) – 59:36 Novotný (Divíšek). Rozhodčí: Nečas, Jebavý – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 5080 (vyprodáno). Střely na branku: 38:36. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Stav série: 1:2.
Bílí Tygři Liberec: Hnilička – Klouček, Fischer, Šmíd, Jiruš, Hanzlík, Modrý, Duben, Jareš – Vrbata, Kotalík, Procházka – Rozsíval, Rataj, Tomajko – Novák, Podkonický, Vaic – Víšek, Klimenta, Jech. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák a Miroslav Kapoun.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, Rozsíval, Linhart, Mudroch, Pácal – Sýkora, Dopita, Blažek – Hejduk, Divíšek, Bulis – Hemský, Koukal, Průcha – Tvrdík, Rolinek, Korhoň. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Po dvou porážkách na východě Čech tentokrát byli Bílí Tygři králi na ledě, ukořistili první vítězství 4:1 a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Severočechům výborně vyšly začátky všech třetin. V první vsítili během úvodních šesti minut dva góly, jednou se trefili i na startu dalších dvou dvacetiminutovek. Tři branky zařídila třetí útočná formace Andreje Podkonického s Ľubomírem Vaicem a Václavem Novákem na křídlech.

4. zápas semifinále play off, neděle 27. března 2005:
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC MOELLER PARDUBICE 0:4 (0:1, 0:1, 0:2).
Branky a nahrávky: 5:19 Průcha (Koukal, Hemský), 22:59 Blažek (P. Sýkora), 43:16 Bulis (Hejduk, Divíšek), 44:02 Korhoň (Průcha, Rozsíval). Rozhodčí: Bolina, Homola – Guth, Rittich. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 5080 (vyprodáno). Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:4. Stav série: 1:3.
Bílí Tygři Liberec: Hnilička (44:02 Falta) – Duben, Fischer, Šmíd, Jiruš, Hanzlík, Modrý, Jareš – Vrbata, Kotalík, Procházka – Rozsíval, Rataj, Tomajko – Novák, Podkonický, Vaic – Víšek, Klimenta, Jech. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák a Miroslav Kapoun.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, Rozsíval, Linhart, Mudroch, Pácal – P. Sýkora, Dopita, Blažek – Hejduk, Divíšek, Bulis – Hemský, Koukal, Průcha – Tvrdík, Rolínek, Korhoň. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Hokejisté Liberce poprvé v play off České pojišťovny v sezoně 2004/2005 prohráli na domácím ledě. Vyplenit nedobytnou Svijanskou arénu se podařilo ve čtvrtém semifinálovém utkání Pardubicím. Východočeši zvítězili 4:0 a vedou v sérii 3:1 na zápasy. Poprvé v letošní sezoně nedali Severočeši před vlastními fanoušky ani gól, naopak Pardubičtí skórovali na začátku všech tří třetin a po čtvrté trefě ve 45. minutě dokonce vyhnali z branky Milana Hniličku.

5. zápas semifinále play off, úterý 29. března 2005:
HC MOELLER PARDUBICE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 4:3 po sam. náj. (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0 – 1:0).
Branky a nahrávky: 23:27 Hejduk (Divíšek), 27:18 Průcha (Koukal, Hemský), 53:30 Bulis (Novotný), rozhodující sam. nájezd Blažek – 28:12 Vaic (Duben, Podkonický), 36:14 Vaic (Novák, Hanzlík), 45:34 Novák (Podkonický). Rozhodčí: Šindler, Rejthar – Gebauer Lederer. Vyloučení: 7:12, navíc Snopek – Novák oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 56:38. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3. Konečný stav série: 4:1.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Linhart, Mudroch – Sýkora, Dopita, Blažek – Hejduk, Divíšek, Bulis – Hemský, Koukal, Průcha – Korhoň, Rolinek, Tvrdík. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Bílí Tygři Liberec: Hnilička - Duben, Fischer, Šmíd, Jiruš, Hanzlík, Modrý – P. Rozsíval, Kotalík, Procházka – Vrbata, Rataj, Tomajko – Vaic, Podkonický, Novák – Klimenta, Víšek, Jech. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák a Miroslav Kapoun.
Až osmá série samostatných nájezdů rozhodla páté semifinále play off České pojišťovny mezi Pardubicemi a Libercem. Zatímco obránce Modrý brankáře Lašáka nepřekonal, Tomáš Blažek předvedl nádherný blafák, rozhodl o vítězství Východočechů 4:3 a postrčil svůj tým do finále. Pardubice v zápase vedly už 2:0, Severočeši dokázali skóre otočit, ovšem ve třetí třetině vyrovnal v dvojnásobné přesilové hře Jan Bulis.