10.10.2021

Vítězná série je u konce, Dynamo vyšlo poprvé v sezoně střelecky naprázdno

Vítězná série pardubických hokejistů je pryč. Zastavila se na čísle čtyři a utnula ji Olomouc. Dlouho bezgólové utkání v enteria areně rozhodl až v předposlední minutě prodloužení hostující Petr Kolouch. Dynamo i přes získaný bod spadlo na čtvrtou příčku tabulky Tipsport extraligy.

Tipsport extraliga, 13. kolo, neděle 10.10.2021, Pardubice, enteria arena

Olomouc

0:1p
0:0, 0:0, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: . Rozhodčí: Ondráček, Pražák – Malý, Pešek. Diváci: 8468. Vyloučení: 4:2. Střely na branku: 32:32 (11:9, 10:14, 8:7). Zblokované střely: 28:12. Hity: 4:4. Vhazování: 27:26.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Zdráhal – Paulovič, Poulíček, Blümel – Camara, Kousal, Musil – Říčka, Roman, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík.
Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – Káňa, Krejčí, Kucsera – Olesz, Knotek, Navrátil – Klimek, Nahodil, Kunc – Strapáč, Kolouch, Bambula.

Radost trenéru Richardu Královi rozhodně udělaly návraty dvou zkušených hráčů. Přesně po měsíci se do pardubické sestavy vrátil Ondřej Roman, který s mřížkou na obličeji zaujal místo třetího centra. Po jednozápasové absenci se vedle Dennise Robertsona znovu postavil Jan Košťálek.

První střelu utkání viděla enteria arena až ve třetí minutě. Zkušený brankář Sedláček si s Kousalovým pokusem od modré poradil. O minutu později se po pravé straně prodral hostující obranou Rohlík, zakončit přesně však nedokázal. Z domácí převahy se Olomouc dostala Kucserou, jehož uvolnění na střed a následná střela skončila na Frodlově pravé tyči!

Opatrný úvod vystřídala útočná pasáž Dynama. Poulíčkova první řada si v jednom střídání vytvořila hned tři šance. Paulovičův pokus byl zblokován do ochranné sítě, teč Patrika Poulíčka skončila na horní tyčce a Matěj Blümel si v samostatném úniku neporozuměl s pukem. Parádní kličkou se prosmýkl obranou soupeře Camara, ale jeho zadovka před branku nikoho v bílém nenašla. Dynamo si následně zahrálo první přesilovou hru, když expardubický Nahodil zahákoval agilního Rohlíka. Využita ovšem nebyla. Ač Dynamo strávilo skoro celé dvě minuty v útočném pásmu, tak největšími šancemi zůstaly dvě střely Říčky z levého kruhu. Ještě před první sirénou se do dvou přesilových her podívala i Olomouc, ale jak vyloučení Musila, tak to Kolářovo zůstalo nevyužito.

Obrovský tlak si v úvodu prostřední části vytvořila třetí pardubická řada. Říčka tvrdou nahrávkou před prázdnou branku si ještě nikdo nenašel. To Nakládal dokázal připravit šanci Ciencialovi, jež nedokázal do puku vložit potřebný důraz na přechod brankové čáry. Před první komerční přestávkou musel proti Říčkovi zasahovat Sedláček v lehce nehokejové pozici. V polovině utkání vystrčila růžky i Mora, přečíslení dvou na jednoho nedokázali Navrátil s Oleszem využít.

V samotném závěru se ještě nechal vyloučit hostující Dalibor Řezníček. Hlavní roli v přesilové hře obsadil Matej Paulovič, který nejprve hledal před brankou neúspěšně Poulíčka a poté sám pálil do hrudi Sedláčka. Záhy se hrála přesilová hra i na druhé straně kvůli Říčkově vyloučení. Olomouc většinu času strávila před brankou Frodla a do největší šance se dostal Knotek, který nedokázal umístit puk do odkryté branky domácích!

Po bezbrankové řádné hrací době přišlo na řadu prodloužení, ve kterém byli aktivnější domácí. Kousal nenašel Camaru v gólové pozici jen o kousek a Cienciala následně neproměnil samostatný únik. Na druhé straně se Frodl pružně natáhl proti pokusu Nahodila. Na pokus Petra Koloucha do prázdné branky už ani dosáhnout nemohl – 0:1. Utkání v netradičním čase navštívilo 8468 diváků.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Dvě třetiny byly vyrovnané, byly tam šance na obou stranách. My jsme dnes Olomouc docela přehrávali, myslím, že jsme se mohli více snažit jít do střelby. Snažili jsme se každou situaci ještě řešit nějakou parádní přihrávkou do prázdné brány. Celkově nám v prvních třetinách odskakovaly kotouče, nevycházely nám přihrávky, neměli jsme takovou fazónu, jakou bychom si představovali. Do třetí třetiny jsme promíchali sestavu, abychom dali hře nějaký impuls. Měli jsme tam pár dobrých střídání, bohužel, když jsme si vypracovali ty šance, tak jsme netrefili bránu. Koncovka dnes nebyla taková, jakou bychom si představovali, a nakonec se štěstí přiklonilo k soupeři. Dělba bodů byla za těch 60 minut spravedlivá.“

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Myslím, že diváci se nenudili. Byl to hokej nahoru, dolů, spousta kvality, střeleckých příležitostí a vyložených šancí. Celý zápas to byla vyrovnaná hra. Domácí nás pak dvakrát ve třetině těžce tlačili, my jsme se jen tak tak ubránili a hrozili jsme z protiútoků. Pro nás je skvělá zpráva, že bereme dva body. Ty zápasy hrajeme poměrně dobře, bohužel to gólové vyjádření není takové, jaké bychom si představovali. Ať už v pátek proti Třinci, nebo dnes, mohli jsme skórovat více. Ale samozřejmě, gratulace do šatny a velké poděkování.“