8.3.2014

Starší dorostenci zakončili sezonu porážkou v Olomouci

OLOMOUC — Starší dorostenci mají po sezoně. V jejím posledním utkání prohráli na ledě Olomouce 1:7, jediný gól hostí vstřelil Michal Musil.

Extraliga staršího dorostu, 44. kolo, sobota 8.3.2014, Zimní stadion Olomouc

Olomouc

7:1
4:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 5:09 Kropáč (Horák, Janás), 9:14 Ministr (Rašner), 11:45 Horák (Rašner), 19:25 Štefka (Janás), 27:34 Ministr (Kuba, Nesvadba), 48:51 Kuba (Horák, Rašner) – 31:04 Musil (Kučera, Hlaváček). Rozhodčí: Škrobák – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 12:12, navíc Franc (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 60. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
Olomouc: Urbisch – Hes, Horák, Klvaňa, Marek, Nesvadba, Rašner, Spurný, Škoda, Tomek, Zelený – Horák, Janás, Kropáč, Kuba, Ministr, Štefka.
Dynamo Pardubice: Klouček (12:26–27:34, 40:00 F. D. Petric) – Faltys, Franc, Horyna, Kučera, Rudy, Vála – Barkóci, Benýšek, Havrda, Hlaváček, Jajcay, Krejčík, Kusý, Martinec, Musil, Rohlík, Velinský, David Voženílek, Zadina.

Ani jeden z týmů už si příliš polepšit ve svém postavení v extraligové tabulce nemohl. Podle toho také zpočátku vypadal obrázek hry na ledě. Olomoučtí nastoupili do zápasu v poněkud pozměněné sestavě. Na soupisce Kohoutů se totiž objevilo mimo dvou brankářů hned deset obránců a pouze šest útočníků. V brance hostí se objevil mladší dorostenec Milan Klouček.

To ovšem nic neměnilo na tom, že se hokejisté Mory hnali za góly už od začátku duelu. Jako první otevíral skóre zápasu, i s dávkou štěstí, Jan Kropáč, jehož střela propadla pardubickému gólmanovi mezi tělem a paží až za brankovou čáru – 1:0.

Poté následovaly další dva góly Kohoutů v krátkém sledu. V desáté minutě přidával druhou branku do sítě hostů Tomáš Ministr. Olomoucký útočník zůstal před brankou sám a neměl problém překonat brankáře Kloučka nad vyrážečkou – 2:0.

O dvě minuty později slavili Hanáci další gól. Domácí obránce Rašner s Jiřím Horákem kombinovali před bránou hostů tak dlouho, až zamotali hlavu hostujícímu strážci svatyně. Ten odklouzal k pravé tyči, Horák pak neměl problém zasunout kotouč do poloodkryté brány – 3:0.

Pár vteřin před koncem prvního dějství udeřili domácí počtvrté. Jan Štefka nedal svou střelou nad vyrážečku Kloučkovi šanci. Červenobílí tak utekli svému soupeři do náskoku 4:0. Zároveň donutili Kloučka střídat, toho totiž od druhé části nahradil v brankovišti Filip Daniel Petric.

Téměř v polovině druhé části opět přidali Hanáci dva rychlé góly. Nejprve se ve 28. minutě podruhé v zápase prosadil Tomáš Ministr, který zakončoval do téměř prázdné brány – 5:0. O několik desítek vteřin později se střelecky prosadil také Jaroslav Škoda , který svou vysokou střelou vymetl pavouky v levém horním růžku pardubické branky – 6:0.

Pak se ovšem ke slovu dostali i Pardubičtí. Hosté využili chvilkové nepozornosti olomoucké obrany a Michal Musil prostřelil Urbische mezi betony – 6:1. Mladého gólmana tak připravil o čisté konto. Víc než gólů ovšem ve druhé a třetí části padlo trestů. Oba týmy tak příliš dlouho v pěti nehrály.

Pardubičtí se po svém prvním gólu viditelně zvedli, příliš platné jim to ale nebylo, definitivní tečku za zápasem totiž udělal dvanáct minut před koncem Miroslav Kuba – 7:1.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Vyhráli jsme zaslouženě. Myslím, že jsme byli od prvního momentu lepší, využili jsme i přesilovky, takže je to určitě dobře. Ustáli jsme i takové „provokační“ zákroky Pardubických, takže z tohoto pohledu to byl dobrý zápas. Bylo nás méně než v předchozím utkání, čtyři kluci z mladšího dorostu jeli s mladším dorostem, jeden hráč nám onemocněl, takže nás bylo málo, ale odehráli jsme utkání dobře. Neměli jsme dostatek útočníků, takže obránci museli hrát v útoku a myslím, že se toho zhostili výborně. Byl to takový nervóznější zápas, ale kluci si musí zažít, že jsou i utkání, kde je hodně vyloučených, jsem rád, že kluci zachovali chladnou hlavu. Zaslouží si pochvalu.“

Miroslav Vybíral (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Takový zápas je hrozně těžký, protože my jsme v podstatě od 19. kola hráli skoro každé utkání o všechno a každý zápas byl pro nás „sedmý“ nebo jako finále mistrovství světa. Tým bojoval až do konce, ale bohužel jsme dvakrát po sobě prohráli, nejdřív s Havířovem, potom se Vsetínem a ani jednou jsme to nedotáhli. Kluci ale makali a já ani tak nehodnotím tento zápas, protože si myslím, že jsme byli všichni zklamaní, což bylo vidět v první třetině. Pak jsme se zvedli a byli jsme Olomouci vyrovnaným soupeřem. Musím klukům poděkovat za tuhle sezónu, že makali, nebylo to pro nikoho z nás jednoduché. Kluci dřeli do poslední chvíle, a za to jim patří velký dík.“