7.3.2017

Starší dorostenci se přes tlak neprosadili, s Oceláři tak ztrácí

PARDUBICE — Prohrou 0:3 vstoupili do čtvrtfinálového klání starší dorostenci Dynama. Pardubičtí mladíci měli proti Třinci několik velkých příležitostí, nedokázali ani jednu využít. Hosté rozhodli o své výhře třemi brankami v závěrečné dvacetiminutovce.

NOEN extraliga staršího dorostu, ČF1, úterý 7.3.2017, Tipsport arena

0:3
0:0, 0:0, 0:3
Branky a nahrávky: 42:07 Raška (Peterek, Marguš), 50:04 Peterek (Raška, Najsar), 58:47 Molin. Rozhodčí: Veselý – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 220. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 0:3. Stav série: 0:1.
Dynamo Pardubice: Vlk – Blažej, Dubovči, Javůrek, Leder, Mert, Oliva, Sýkora, Žouželka – Antoníček, Blümel, Bucek, Černý, Chára, Koffer, Kostka, Machač, Matýs, Pochobradský.
Oceláři Třinec: Ochman – Adámek, Homola, Krzak, Marguš, Michálek, Radzienciak, Rufer – Čmiel, Havránek, Indrst, Klocek, Molin, Najsar, Papaj, Peterek, Plandor, Raška, Tománek.

Oba týmy postoupily do čtvrtfinále po výhrách 3:1 na zápasy, výhodu domácího prostředí mělo Dynamo, nedokázalo ji však využít, neboť selhalo v zakončení. Během celého zápasu si domácí dokázali vypracovat řadu nadějných příležitostí ke skórování, ale žádnou z nich nezužitkovali. Oceláři hráli trpělivě, i oni se tlačili do útoků. Velká hala pardubické Tipsport areny sledovala pohlednou podívanou.

V první pětiminutovce domácí několikrát zatlačili Třinec do jejich pásma, ve 4. minutě brankář Ochman vyrazil Blümelovu střelu pravým betonem. Poté se Oceláři osmělili, o osm minut později René Najsar měl největší šanci úvodní části hry, třinecký útočník dostal ideální pas do mezikruží, ostře vypálil, ale jeho střelu vytěsnil vyrážečkou Tomáš Vlk.

Oboustranně kvalitní hra pokračovala i ve druhém dějství, navrch měly obě obrany, neboť dovolily oběma mužstvům vyslat pouze po pěti střelách. Tempo bylo opravdu rychlé, a to na obou stranách. Žádné mužstvo ale nechtělo udělat chybu, aby dovolilo soupeři skórovat.

Zápas rozhodla až jeho třetí třetina. V jejím úvodu se prosadil Adam Raška, třinecký forvard dostal ideální pas od mantinelu do mezikruží, jeho rána z voleje si našla cestu za záda Tomáše Vlka – 0:1. Srovnání měl na hokejce před úplně prázdnou brankou Matěj Blümel, jeden z hostujících beků mu ale na poslední chvíli vložil do totální tutovky svoji hokejku a zachránil Třinec od pohromy.

Pardubice zintenzivnily svou ofenzivní snahu, v závěrečné třetiny vyslaly na třineckou kasu šestnáct střel, žádná z nich se ale neujala. Na začátku konečné desetiminutovky to bylo už o dvě branky: Jonáš Peterek, jehož hru sledoval z tribuny jeho otec Jan, sportovní manažer Třince, byl na hranici brankoviště úplně sám a byl to také prostor, kde ho Raška našel chytrou přihrávkou. První jmenovaný pak neměl problém uklidit puk do poloodkryté klece – 0:2.

Dynamo nechtělo odehrát zápas s nulou na kontě vstřelených branek, v závěru se odhodlalo ke hře bez brankáře, ta trvala jen pár sekund, neboť 73 vteřin před koncem vstřelil třinecký Molin třetí branku Ocelářů – 0:3.