21.12.2007
Jan Blažek, Jan Hrabal

Spanilá jízda pardubické juniorky pokračovala i v Karlových Varech

Už více než měsíc úspěšně dobývají hostující stadiony junioři HC Pardubice. V rámci 31. kola nejvyšší soutěže této kategorie zajížděli na led Karlových Varů, které v předchozích šesti zápasech prohráli pouze jednou. Východočeši ale zápas v Dolní Kamenné ovládli a vezou si cenné tři body za výhru 4:0 a upevnění pozice na vršku tabulky. O pardubické branky se podělili obránce Marek Drtina a útočníci Tomáš Verner, Jan Buchtele a Ugo Dobiáš.

Extraliga juniorů, 31. kolo, pátek 21.12.2007, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

0:4
0:2, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 9:01 Drtina (Kousal), 15:50 Verner (Dobiáš), 29:47 Buchtele (Nykl, Šnejdr), 55:42 Dobiáš (Kaut). Rozhodčí: Rejthar – Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:2. Diváci: 79. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 0:4.
Karlovy Vary: Panec (10. Hruška) – Schmidt, Přindiš, Novák, Tomeček, Buguský, Tollinger, Zmeškal, M. Rohan – Šnajdr, Topinka, Záhora, Kellner, Mareček, Sláma, Mistoler, Dej, Majer, Budínský, T. Rohan.
Dynamo Pardubice: Landsman – Kučera, Drtina, Krejnus, Blažek, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Stoklasa, Nykl, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Jindřich, Verner.

Utkání začalo hned první početní výhodou na straně domácích. V odehrané půl minutě si vyzkoušel, jak se sedí na trestné lavici pardubický Michael Kučera za nedovolené bránění a Energie měla tak prvních pár příležitostí. Hra měla na obou stranách velký spád a za poměrně krátkou dobu bylo vidět spousty šancí.

Asi největší na domácí straně byla ta, ze šesté minuty, kdy Tomáš Rohan nahrával najíždějícímu Tomáši Slámovi, ten však při zakončení na pardubického brankáře nebyl přesný. Jenže byli to Pardubičtí, kdo jako první otevřel skóre. Hřiště opustil na dvě minuty za držení Vít Budínský a Východočeši tak rozjeli svůj kolotoč. Po nahrávce Roberta Kousala propálil od modré všechno co mu stálo v cestě Marek Drtina – 0:1.

V 16. minutě se z levé strany řítil na brankáře Pance Tomáš Verner, který našel skulinku mezi bližší tyčí a brankářovým tělem – 0:2. Po tomto zásahu odešel brankář Panec střídat a na jeho místo se postavil Petr Hruška.

Druhá část pokračovala v duchu té první. Aktivita byla vidět na obou stranách, ovšem s menší převahou hostujících. Domácí brankář Hruška se vytáhl hned nadvakrát vynikajícím zákrokem proti Dobiášovi, avšak za nedlouho inkasoval.

Psala se třicátá minuta, když Hruška ještě Nyklovu střelu vyrazil, jenže na dorážku Jana Buchteleho do prázdné klece už byl krátký – 0:3.

Ani v posledním dějství neztrácela hra na obrátkách a rychlosti. Karlovarští si dokázali vytvářet slibné šance. Velice blízko prvnímu zásahu měl Tomáš Rohan, ovšem Filip Landsman opět s přehledem nebezpečnou situaci zachránil.

Naopak pět minut před koncem utkání, kdy odešel Miroslav Majer za zdržování na dvě minuty, přidaly Pardubice ještě jeden zásah. Po klasickém nahrávkovém kolotoči byl na jeho konci Ugo Dobiáš a tímto zásahem maže všechny karlovarské naděje – 0:4.