12.8.2021

Přetahovaná v Olomouci došla až do nájezdů, v nich slavilo Dynamo

Další přípravné vítězství zvládli hokejisté Dynama Pardubice uhrát na nepříjemném ledě Olomouce. V řádné hrací době nakonec fanoušci viděli osm branek, přetahovaná za stavu 4:4 došla až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl o vítězství Pardubic Matej Paulovič!

přát., čtvrtek 12.8.2021, Zimní stadión Olomouc

Olomouc

4:5sn
1:0, 1:1, 2:3 - 0:0
Branky a nahrávky: 17:06 Řezníček (Kucsera, Olesz; 5/5), 34:57 Dujsík (Nahodil; 5/4), 44:00 Knotek (Ondrušek; 5/5), 54:22 Káňa (Rašner; 5/4) – 27:02 Robertson (Musil; 5/5), 43:15 Paulovič (Robertson; 5/5), 43:35 Rohlík (5/5), 55:39 Camara (Kolář; 5/4), rozh. náj. Paulovič. Rozhodčí: Kika, Obadal - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 1046. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5.
Olomouc: Konrád – Rašner, Dujsík, Mareš, Ondrušek, Řezníček, Valenta, Groch, Černý – Káňa, Nahodil, Navrátil – Burian, Knotek, Kimek – Bambula, Handl, Kunc – Olesz, Mácha, Kucsera
Dynamo Pardubice: Klouček – Kolář, Hrádek, Robertson, Chabada, Vála, Zdráhal – Paulovič, Musil, Camara – Říčka, Poulíček, Rohlík – Koffer, Roman, Anděl – Costa, Herčík, Formánek

Dynamo vstoupilo do utkání na olomouckém ledě výrazně aktivněji a v první třetině hrozilo více než soupeř. Nebezpečná byla především teč Adama Musila či stoprocentní šance Daniela Herčíka, který ale nechal vyniknout jen lapačku slovenského gólmana Branislava Konráda. Skóre se v první třetině přece jen měnilo, bohužel však na olomoucké straně. Dynamo nejprve přežilo první oslabení, po návratu vyloučeného Poulíčka však dostal Dalibor Řezníček pěknou pobídku od Kucsery a s ideální pozicí před poloprázdnou brankou nepohrdl – 1:0!

Po návratu z kabin se činil především pardubický gólman Milan Klouček, který nejprve musel vyrážet nepříjemnou ránu Navrátila, chvíli na to vzal předčasnou radost z tváře i zkušenému Rostislavu Oleszovi. Vyrovnání stavu přišlo na začátku 28. minuty, kdy se poprvé v pardubickém dresu prosadil zadák Dennis Robertson, jeho prudká rána od modré se třepotala až v síti – 1:1!

Z nerozhodného stavu se východočeští hokejisté příliš dlouho neradovali. V další přesilové hře olomoucké Mory se na modré čáře k tvrdé ráně napřáhl Tomáš Dujsík, jenž pět minut před koncem druhé třetiny vrátil Olomouci těsné vedení – 2:1! Závěr druhé dvacetiminutovky navíc patřil opět domácím hokejistům. Po zalehnutí kotouče v brankovišti se k nařízenému trestnému střílení rozjel Joshua James Mácha, na pardubického Kloučka si ale nepřišel.

Přetahovaná pokračovala i ve třetím dějství. Tři minuty po návratu z kabin využil čich na dobré postavení v okolí branky Matej Paulovič, jenž pohotovou dorážkou vyrovnal skóre – 2:2. Jen dvacet vteřin po vyrovnávací trefě Pardubice dokonce otočily stav přípravného zápasu ve svůj prospěch. Ondřej Rohlík zakončil svůj postup přesnou bekhendovou střelou, kterou poprvé v duelu dostal Dynamo do vedení – 2:3!

Ani tentokrát ale stav příliš dlouho nevydržel. Jan Knotek pětadvacet vteřin poté zakončil svůj samostatný únik zakončením na lapačku, kterým potřetí v utkání stanovil skóre nerozhodné – 3:3! Ani tím však přestřelka neskončila. Olomoučtí si ještě jednou vzali vedení na svoji stranu v 55. minutě, Jan Káňa využil druhou přesilovou hru domácích v utkání - 4:3.

I Dynamo si ale na třetí třetinu nechalo využití početní převahy, autorem vyrovnávací trefy byl tentokrát Anthony Camara, na jehož tvrdou ránu Konrád nestačil. Více branek již v řádné hrací době nepadlo, na řadu tak přišlo prodloužení, v němž Klouček zneškodnil druhé trestné střílení v zápase, a posléze i samostatné nájezdy. V nich se prosadili na obou stranách dva hráči, rozhodující nájezd si na svá bedra vzal v osmé sérii Matej Paulovič! Dynamo tak veze z Olomouce vítězství 5:4 po samostatných nájezdech.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Nebylo to od nás vůbec zlé. Možná ve druhé třetině po inkasovaném gólu jsme měli trochu problémy, ze kterých jsme se dostali. Skvělé bylo to, že jsme za nepříznivého stavu 2:3 ještě zápas otočili, bohužel jsme ho neudrželi. Myslím si, že jsme si možná zasloužili vyhrát za tři body, ale jak říkám, nebyl to vůbec špatný zápas.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Na začátku na nás vlétli. V první třetině byli lepší, měli lepší pohyb, byli důraznější. První třetinu nám trvalo, než jsme se s tím srovnali. Měli jsme tady přeci jen velmi mladý tým. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, myslím si, že jsme hru vyrovnali, pak už to bylo nahoru dolů. Udělali jsme tam samozřejmě nějaké chyby, které by se nám neměly stávat – třeba v prodloužení, kdy jsme ztratili kotouč a bylo z toho trestné střílení. Ale na to, v jaké jsme byli sestavě, jsme zahráli velice dobrý zápas. Mladí kluci zvládli zápas v pohodě.“