HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
19.11.2019
Redakce

Přestřelka v juniorském derby v neprospěch Dynama

Pardubice - Junioři pardubického Dynama v prvním východočeském derby letošní sezony padli. Na vlastním ledě sice proti Mountfieldu HK hned čtyřikrát v zápase vedli, po nepovedeném závěru druhé třetiny však na hradeckého soka nestačili. Hradec Králové si odvezl vítězství v poměru 8:4, pardubičtí junioři i nadále zůstávají na čtvrté místě tabulky Turnaje O Pohár DHL.

Turnaj O Pohár DHL, 14. kolo, úterý 19.11.2019, enteria arena

Dynamo Pardubice

Mountfield HK

4:8
2:2, 2:4, 0:2
Branky a nahrávky: 7. Jelínek (Blažej), 10. Chára (Bucek), 30. Šír (Chára, Kostka), 35. Tobiáš (Rouha, Hledík) – 8. Moravec (Lukačka), 12. Ďuriš (Janda), 34. Poppel (Morong), 36. Síla (Poppel), 37. Morong (Poppel), 39. Janda (Ďuriš), 45. Naar (Lukačka, Moravec), 53. Moravec (Lukačka). Rozhodčí: Úlehla – Kis, Špringl. Vyloučení: 4:1 + Naar (HKR) 10 minut OT za zásah do oblasti hlavy a krku. Bez využití. Diváci: 200. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:8.
Dynamo Pardubice: Nečas (39. – 40. Kraus) – Hrádek, Oliva, Kubíček, Leder, Blažej (A), Jelínek, Kaštánek – Rouha, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Hledík, Šťastný.
Mountfield HK: Ševců (Tichý) – Drbal, Pinkas M., Voňka, Naar, Janoušek, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, Pinkas T., Moravec, Síla, Budina, Lang, Janda, Šedivý, Morong, Tecl, Poppel.

Komentář

První juniorské derby o východní Čechy přineslo od samotného začátku velmi svižný hokej. Hra se přelévala ze strany na stranu, na úvodní branku se taktéž dlouho čekat nemuselo. V sedmé minutě si ještě na vlastní obranné polovině převzal puk pardubický Tomáš Jelínek, který si troufl na ukázkovou samostatnou akci, která skončila až v síti hradeckého brankáře Ševců. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno, ztrátu Hledíka velmi rychle potrestal Petr Moravec, jenž v polovině první třetiny stanovil skóre nerozhodné.

Slušná návštěva pardubické enteria areny se nenudila, vedení na stranu Dynama dokázal o dvě minuty později vrátit Dominik Chára. Ovšem, jak se v tomto zápase stalo tradicí, náskok hradečtí hokejisté znovu rychle smazali, tentokrát díky pěkné samostatné akci Dalibora Ďuriše. Obdobný vývoj východočeského derby pokračoval i po přestávce.

Chybu hostujícího týmu při střídání si vychutnali Dominik Chára a následně přesně zakončující Radek Šír, jehož prudká dorážka poslala Dynamo znovu do vedení. Opět ne na dlouho. Srovnání kapitána Petra Poppela o minutu později znovu odsunul do pozadí Ondřej Tobiáš, jenž využil dobrého důrazu na brankovišti a již počtvrté, bohužel pro domácí v konečném součtu i naposledy, poslal Pardubice v derby do vedení.

Závěr druhé dvacetiminutovky přinesl hradecký uragán. Mountfield skóroval v rozmezí necelých tří minut hned třikrát, vyhnal z brankoviště gólmana Nečase a do závěrečné třetiny si nesl dvoubrankové vedení. O góly hostujícího týmu se postarali rovným dílem Vojtěch Síla, Matěj Morong a Martin Janda.

Ani druhá přestávka pardubickým hokejistům k obratu nepomohla, konkurent z Hradce Králové si již výsledek pohlídal. A navíc náskok ještě navýšil. Vojtěch Nečas se na třetí dějství vrátil do své branky, po nahození Jakuba Naara, kdy přes clonící hráče nemohl vidět vůbec nic, tahal puk zpoza svých zad už posedmé. Definitivní tečku za skóre Mountfield udělal při pardubickém risku, Petr Moravec sedm minut před koncem dovezl kotouč do odkryté branky a stanovil tím konečný výsledek na 8:4.

Hradec Králové se po výhře dotáhl na vedoucí Plzeň, pardubické Dynamo zůstává na čtvrtém místě tabulky.