26.10.2019

Pardubičtí junioři zaváhali v Mladé Boleslavi

Pardubičtí junioři odcestovali v rámci 14. kola turnaje O Pohár DHL do Mladé Boleslavi, kde chtěli potvrdit roli favorita. Mladoboleslavští však Pardubice překvapili a pardubičtí mladíci tak zůstali teprve potřetí v sezoně bez bodu.

Turnaj O Pohár DHL, 13. kolo, sobota 26.10.2019, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

4:2
2:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Vacík (Szturc, Grim), 9. Simon (Houška), 40. Moravčík (Sýkora), 60. Grim (Simon) – 19. Bucek (Antoníček), 35. Chára (Rouha). Rozhodčí: Lacina - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 42:37. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Mladá Boleslav: Zeithaml – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška M., Vacík, Dudycha – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Grim, Mežnar, Houška V., Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma, Simon
Dynamo Pardubice: Nečas (9. Kraus) – Hrádek, Oliva, Kubíček, Leder, Odehnal, Blažej, Jelínek, Kaštánek – Pavlík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Bucek, Šťastný

Středočeši začali utkání velice aktivně, a když byl zkraje páté minuty vyloučen pardubický Rouha za podrážení, okamžitě dokázali vstřelit první branku. Po ose Grim a Szturc se puk dostal k Dominiku Vacíkovi a ten do odkryté branky uklidil kotouč. Krátce poté dostali výhodu přesilovky také junioři Dynama. Nevedli si v ní zle, Rozlílek dokonce trefil tyč, ale srovnat nedokázali. Naopak pár vteřin poté, co se Houška dostal z trestné lavice, si na jeho přihrávku najel Michal Simon a překonal Nečase. Pardubice prohrávaly 0:2 a Nečas opustil branku, ve které ho nahradil Kraus. Pardubice byly po druhém mladoboleslavském gólu opařené, z čehož je dostal až Jiří Bucek, který minutu a půl před koncem třetiny vymetl pavučinky Zeithamlovy branky a snížil na 1:2.

Bruslaři i do druhé třetiny vstoupili mnohem lépe než jejich pardubičtí vrstevníci a zasypali Krause sprškou střel, které ale dokázal brankář v barvách Dynama pochytat. V polovině zápasu se vývoj zápasu začal otáčet a hosté hrozili z brejkových situací. Nejprve nepřekonal brankáře Rohlík, poté nenašel Rozlílek své spoluhráče u levé tyčky a poté se zaskvěl Zeithaml, pro kterého byly tohle asi nejtěžší okamžiky zápasu. Pardubice se ale nakonec radovaly z vyrovnání. Dominik Chára si poradil s přihrávkou Rouhy a z kruhu vystřelil nad rameno brankáře. Když se zdálo, že se do kabin půjde za vyrovnaného stavu, nahodil v přesilovce od modré čáry na Krause Andrej Moravčík a vrátil vedení na stranu Mladé Boleslavi.

Ve třetí třetině se Pardubice nedokázaly dostat do souvislejšího tlaku a zapeklité situace před svou brankou musel řešit spíše Kraus, který držel naději na alespoň nějaký bodový zisk. V polovině třetí třetiny dostali mladíci s koněm na hrudi ojedinělou příležitost v podobě přesilové hry, ve které se do obrovské šance dostal Bucek, který ale netrefil odkrytou klec domácích. Další přesilovku tři minuty poté už Pardubice odehrály prachbídně a domácí se výborně bránili. Pardubičtí minutu a půl před koncem zkoušeli odvolat brankáře, ale místo vyrovnání viděla aréna v Mladé Boleslavi pouze gól Jana Grima do prázdné branky, který tak dal konečnou podobu skóre 4:2 z pohledu Mladé Boleslavi.