30.1.2020

Pardubičtí dorostenci prohráli ve Vítkovicích, rozhodla třetí třetina

Ostrava – Dorostenci v rámci 13. kola extraligy dorostu - o pořadí play off změřili síly v Ostravar aréně s domácími Vítkovicemi. Dynamo šlo na začátku zápasu do vedení, které však následně ztratilo. Naopak Vítkovice udržely své vedení ve třetí třetině a bere z utkání plný počet bodů za výhru.

ELIOD extraliga dorostu, 31, čtvrtek 30.1.2020

3:2
1:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 13. Bystroň (Prčík, Rajčan), 25. Holaník (Prčík, 47. Kotásek (Pavelec) – 2. Panchartek (Jirout), 34. Formánek (Chabada). Rozhodčí: D. Čahoj – V. Hladík, F. Návrat. Vyloučení 4:3. Bez využití. Diváci: 156. Střely na branku: 26:27 (9:11, 8:11, 9:5). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Vítkovice: Vilém – Bystroň, Bialy, Kosina, Puchala, Řepa, Spurný, Vřeský, Prčík – Holaník, Kotásek, Přibyl, Petr, Rajčan, Pavelec, Schauer, Irgl, Melovský.
Dynamo Pardubice: Borovička - Panchartek, Vašíček, Kubíček, Tvrdík, Koudelka, Chabada, Špinka - Matuška, Pilař, Jirout, Kubíček, Formánek, Kloz, Burda, Štetka, Macas.

Pardubice vstoupily do zápasu parádně. Na začátku druhé minuty se po velkém závaru před vítkovickou brankou prosadil Tomáš Panchartek. Ve skrumáži před brankářem Vítkovic našel společně s Jiroutem puk nejdříve a doslova ho protlačil za Viléma. Vítkovičtí odpověděli ve 13. minutě, když po přihrávce Prčíka poprvé v utkání z velké dálky překonal gólmana Borovičku Michal Bystroň – 1:1. Konec první periody přinesl velkou šanci pro Dynamo. V úniku dva na jednoho však Matuška nezakončil ideálně, Vřeský jeho pokus srazil mimo dosah pardubických hokejek.

Prostřední část začala vyloučením na obou stranách, která však nebyla využita. Následně ale podruhé udeřily Vítkovice. Prčík našel volného Filipa Holaníka, jenž poslal domácí tým do jednobrankového vedení. Pardubičtí mohli rychle vstřelit vyrovnávající gól, ale další únik Matušky se Štětkou opět nevyšel. Neúspěšný únik napravil o několik vteřin později František Formánek, kterého našel pasem Chabada, Formánek se dostal tváří v tvář brankáři Vilémovi, nemýlil se – 2:2.

Poslední dvacetiminutovka začala za vyrovnaného stavu 2:2. Obě mužstva si mnoho velkých příležitostí nevypracovala. První možnost přišla až ve 47. minutě, kdy Pavelec našel volného Kotáska, ten si počkal na pohyb Borovičky a obrovskou šanci přetavil v branku – 3:2. Dorostenci Dynama na gól nedokázali zareagovat, i když po odvolání Borovičky nastřelili tyčku, vyrovnat již nedokázali.