1.12.2016
Vojtěch Drbohlav, Jan Hrabal

Mladší dorostenci prohráli v Mladé Boleslavi 2:5

MLADÁ BOLESLAV — Ve svém dalším extraligovém utkání nestačili mladší dorostenci Pardubic na Mladou Boleslavi, na jejím ledě podlehli Bruslařům 2:5. Branky Východočechů vstřelili Viktor Kazda a Petr Antoníček.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 20. kolo, čtvrtek 1.12.2016, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

5:2
2:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 7:46 Kubart (Závora), 11:05 Moucha (Dobša, Dlask), 36:15 Novotný (Závora), 51:53 Simon (Zajíček, Dlask), 59:59 Simon (Dlask, Zajíček) – 11:14 Kazda (Secký), 21:59 Antoníček (Tobiáš, Matěcha). Rozhodčí: Velčovský – Ovsík, Zháňal. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 74. Střely na branku: 44:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
Mladá Boleslav: Rylich – Dobrkovský, Hes, Novotný, Rudolph, Suk, Sýkora – Dlask, Dobša, Chwastek, Kubart, Moucha, Mrkus, Simon, Sirotek, Zajíček, Závora.
Dynamo Pardubice: Klas (20:00 Nečas) – Hrádek, Jelínek, Kaštánek, Matěcha, Odehnal, Pejzl, Secký, Voženílek – Antoníček, Hebek, Kazda, Koffer, Prýl, Rohlík, Rouha, Šír, Tobiáš, Zeman.

Utkání nezačalo v žádném velkém stylu. První šanci si připsal pardubický Adam Prýl, který byl opomenut přímo u brankáře. V rozhodující moment ale trefil pouze brankářův beton. Netrvalo dlouho a Středočeši se ujali vedení. Zpoza brány vyjel Daniel Kubart a vyslal nenápadnou střelu, jež prosvištěla kolem tyče až do branky. Bruslaři hráli v na přelomu 10. a 11. minuty přesilovou hru, na jejíž využití jim stačilo pouhých 12 sekund. Domácí se prezentovali velice pohlednou kombinací. Na jejím konci byl Lukáš Moucha, který obdržel výbornou přihrávku, a jelikož nebyl hlídán žádným pardubickým hráčem, bez problémů nasměroval puk ke vzdálenější tyči. Boleslavští tedy vedli už 2:0.

Na další rychlý gól však 74 diváků nečekalo vůbec dlouho. Po pouhých devíti sekundách se totiž Pardubice dočkaly snižovací branky. Domácí si neohlídali po vhazování Viktora Kazdu, jenž nabral rychlost, dojel k brance a sklepl puk mezi brankáře a pravou tyč. Po vstřelené brance Pardubičtí poněkud ožili, ale vyrovnání se nedočkali. V závěru první třetiny naopak hýřili aktivitou spíš boleslavští hokejisté. Tomáše Dlaska však i na několikrát vychytal Jonáš Klas v brance Dynama, přičemž se mu podařilo na poslední chvíli vyškrábnout i puk, který už klouzal do branky.

Východočeši nastoupili do druhé třetiny mnohem lépe. Jonáše Klase nahradil v bráně Vojtěch Nečas. Krátce na to si vysloužili i přesilovou hru, kterou využili. První střelu sice gólman Mladé Boleslavi ještě vyrazil, na následnou dorážku z hole Petra Antoníčka však už nestačil. Krátce před polovinou zápasu jel téměř sám na bránu Michal Simon, jenže téměř nic nevymyslel a navíc netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Postupem času byli Bruslaři znovu aktivnějším celkem. Pardubičtí však tlaku Středočechů dlouhou dobu odolávali. Neujaly se ani prudké střely z hole Michala Simona. Po jednom z vhazování ale padl kuriózní gól. Domácí vyhráli buly, Lukáš Novotný se dostal mezi kruhy a odtud bleskově propálil Vojtěcha Nečase, který nestačil ani zareagovat. Po druhé třetině bylo tedy skóre 3:2 pro domácí.

Mladé Boleslavi v úvodu třetí třetiny nevyšla početní výhoda. Utkání se poněkud vyostřilo ve 45. minutě, kdy se strhl pěstní souboj v obranném pásmu domácích mezi Jakubem Dobrkovským a Tomášem Zemanem, z čehož nakonec vzešla přesilová hra Středočechů, tu však také nevyužili. Rozhodnout utkání mohl David Dobša, který jel sám na brankáře Vojtěcha Nečase. Toho si sice boleslavský kanonýr rozhýbal, jenže puk zůstal těsně před brankovou čárou.

Mladoboleslavští dokázali navýšit své vedení na 4:2, když se pohotově ranou z mezikruží prosadil Michal Simon. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby měly Pardubice k dispozici ještě přesilovou hru, jenže ta jim vůbec nevyšla. K power-play se Dynamo odhodlalo až 16 sekund před koncem, ale ani hra pět na šest Východočechům nešla. Sekundu před závěrečnou sirénou navíc nasměroval od modré puk do branky opět Michal Simon. Mladá Boleslav tedy ve velice důležitém utkání o „šest bodů“ porazila pardubické Dynamo 5:2 a tabulku vede právě o šest bodů.