23.2.2012
Tomáš Schmiedt, Jan Hrabal

Junioři vyřídili Olomouc hned na začátku

OLOMOUC — Jeden z nejpovedenějších zápasů v této sezoně sehráli junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Ti dokázali porazit Olomouc 6:2, o výhře rozhodli povedenou první třetinou, ve které nastříleli pět gólů.

Extraliga juniorů, 39. kolo, čtvrtek 23.2.2012, Zimní stadion města Olomouce

Olomouc

2:6
0:5, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 21:41 Vondra (Dufek), 50:50 Číp (Škůrek) – 1:23 Beneš (Poulíček), 1:54 J. Moučka (Moučka P., Chmelař), 6:41 J. Moučka (Stoklasa), 10:09 Starý (Stoklasa, Půhoný), 15:30 Stoklasa (Nosek, Starý), 31:24 Stoklasa (Havlík, Vondráček). Rozhodčí: Minář, Přikryl – Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 56. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6.
Olomouc: Lukáš (1:54 Dusík) – Brančík, D. Brandýs, Dufek, J. Jergl, Schejbal, Šaur, Škůrek, Vondra – Augustin, Číp, J. Hes, A. Jergl, Lehečka, Machala, Novotný, Ostřanský, Peštuka, Smetana.
Dynamo Pardubice: Langhamer – Beneš, Havlík, Starý, Škvor, Vondráček, Zdráhal – Březina, Chmelař, Křečan, J. Moučka, P. Moučka, Nosek, Poulíček, Půhoný, Stoklasa, Vachutka, Vlček, Zrůst.

Začátek utkání Kohouti dokonale zaspali, po necelých dvou minutách hry musel olomoucký gólman už podruhé tahat kotouč ze své svatyně. Nejdříve se totiž od modré pod víko prosadil Petr Beneš – 0:1. Poté přízemní střelou usměrnil puk mezi tři tyče Jaroslav Moučka – 0:2. Domácí kouč na rychlé trefy soupeře zareagoval výměnou brankářů, Jana Lukáše nahradil Lukáš Dusík.

Ten ale čisté konto udržel jen pět minut, pak ho totiž v oslabení překonal Jaroslav Moučka, který si tak připsal druhý gól v zápase – 0:3.

V polovině úvodní třetiny se po pěkné kombinaci pardubických hokejistů podařilo skórovat Ondřeji Starému – 0:4.

Mora mohla snížit z trestného střílení, ke kterému se postavil Jiří Peštuka. Jeho klička ale zůstala nevyužita. Hosté poté dostali možnost zahrát si přesilovou hru pěti proti třem, kterou, i přes její krátké trvání, dokázali využít. Filip Stoklasa dostal přihrávku mezi kruhy, odkud svým pokusem nedal Dusíkovi šanci – 0:5.

Hanáci se dočkali branky až v úvodu prostřední dvacetiminutovky. Do úniku se vypravil Petr Vondra, který svůj nájezd dovezl do gólového konce – 1:5.

Domácí pak mohli ještě snížit soupeřův náskok ve dvojnásobné početní výhodě, ale naopak sami po ní inkasovali. Při vyhození Pardubic zapomněli Kohouti na Havlíka, který naskočil z trestné lavice. Ten následně namazal touš Filipu Stoklasovi, který ho dopravil tam, kam měl – 1:6.

Přece jen se Olomouc dočkala ještě jedné trefy, v polovině poslední třetiny Radek Číp z nájezdu překonal Langhamera mezi nohy – 2:6. Konečnou podobu skóre mohl dát ještě z trestného střílení Filip Stoklasa, jenže ani on v této disciplíně neuspěl.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): „Pardubice bojují o play off a přistoupily k tomu duelu tak, jak se patří. Vlétly na nás, takže dvacet minut to byla jen hra kočky s myší. Když poté trochu povolily, tak jsme se stali rovnocenným soupeřem. Ale to bylo způsobeno tím, že nedohrály utkání v takovém nasazením, s jakým vstoupily do první třetiny. Pardubický dobrý nástup do zápasu byl jistě způsoben velkou motivací. Mužstva, která mají ještě o co hrát, jsou schopna vyhrát i na hřišti soupeře, který je třeba první nebo druhý. My navíc nejsme v kompletní sestavě, máme řadu nemocných hráčů. A ti hráči, kteří by nyní měli táhnout tým, se bohužel neprojevují. Co se střídání gólmana týče, tak jsem tušil, kam se po druhé inkasované brance utkání řítí. Za tu sezonu, kterou u nás Honza odchytal, si nezasloužil, aby dostal ještě dalších pět branek. Proto jsem ho stáhl. Ale to stejné bych udělal i v případě Lukáše, kdyby bylo potřeba.“

Jiří Šejba (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Nacházíme se v pozici, kdy musíme bodovat v každém zápase. I proto hrajeme v silnější sestavě, vrátili se nám do týmu kluci, kteří hrávají ve druhé lize. Měli jsme s sebou i Noska, takže poslední zápasy se nám daří. První třetina byla dobrá, ale další dvě už tak vydařené nebyly. Soupeř sice udělal nějaké změny, to nás ale neomlouvá. Každý se chtěl zviditelnit, a od toho se odvíjela i hra. Na ledě se to projevilo tak, že se soupeř dostával do šancí. Pro našeho gólmana to bylo složité, nic na něj nešlo, a najednou musel zachytat. Pokud chceme pomýšlet na play off, tak nemůžeme tímto stylem hrát. Naši hru musíme produkovat celých šedesát minut, ne jen dvacet.“