15.11.2016

Fantazie! Dynamo obralo lídra, veze z Brna vítězství!

BRNO — Třetí vítězství v řadě a skalp Komety! Hokejisté Pardubic potvrdili zlepšenou formu i na ledě dosud vedoucího celku Tipsport extraligy, v Brně zvítězili 3:2. Východočechy poslal do vedení David Tomášek, na brněnské vyrovnání odpověděl Petr Sýkora na začátku třetí třetiny. Vítězný gól Dynama vstřelil hráč s číslem 11, závěrečnému tlak soupeře obrana Pardubic v čele s výtečným Brandonem Maxwellem odolala!

Tipsport extraliga, 21. kolo, úterý 15.11.2016, DRFG Arena

Kometa Brno

2:3
0:0, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 27:38 Káňa (Vincour, Trška; 5/5), 59:18 Zaťovič (Němec, Erat; 6/5) – 22:06 Tomášek (Bárta; 5/5), 44:52 Sýkora (Schaus, Nahodil; 5/5), 58:23 Tomášek (Sýkora, Schaus; 6/5). Rozhodčí: Hradil, Šír – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:2 (0:1, 0:1, 1:0). Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 30:15 (7:3, 14:4, 9:8). Srážky: 6:9. Vhazování: 23:28. Blokované střely: 18:8. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, H. Zohorna – J. Káňa, Čermák, Vincour – Dočekal, Raška, Matěj Novák. Trenéři: Libor Zábranský, Martin Pešout, Kamil Pokorný a Petr Haken.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Schaus, Ščotka, Čáslava, Nedbal, Havlík, Leduc, Bokroš – Sýkora, Redenbach, Hubáček – M. Kaut, Nahodil, Rolinek – Mallet, Tomášek, Bárta – Zadina, T. Kaut, Panna – Poulíček. Trenéři: Pavel Rohlík a Michal Mikeska.

Hokejisté Pardubic nastoupili na brněnském ledě bez zraněného Tomáše Klimenty, naopak se do jejich sestavy vrátil Alexandre Mallet po odpykaném třízápasovém trestu. Ve druhém útoku Brna hrál Hynek Zohorna, který do konce minulého týdne hostoval právě v Dynamu.

Obrana Pardubic udržela brněnské střelce na nule

Kometa začala zápas šancí. V první minutě dobře předložil Kováčik kotouč Vojtěchu Němcovi, ten však v první velké příležitosti nepřekonal Maxwella. Stejně tak o pár minut později sedmnáctiletý Matěj Novák, který z mezikruží netrefil ideálně kotouč.

Pro soupeře Čermákovy družiny se nesla první perioda stále v tom stejném duchu. Hokejisté z města perníku odráželi jeden modrobílý útok za druhým a dobře bránili střední pásmo.

V závěru třetiny usedl na trestnou nejlepší střelec hostujícího mužstva Lukáš Nahodil a nabídl tak Kometě první přesilovou hru večerního utkání. V početní převaze se sice domácí usadili v pásmu, překonat Maxwella mezi třemi tyčemi se však nepovedlo ani v největší šanci Martinu Zaťovičovi, který pohlednou tečí na brankovišti trefil pouze beton hostujícího brankáře.

David Tomášek potvrdil střeleckou formu, poslal Dynamo do vedení

Druhá třetina už, co se týče gólových akcí, byla o něco bohatější. Skóre večera otevřel David Tomášek, který z prostoru mezi kruhy překonal Čiliaka svou střelou – 0:1.

Po pěti minutách hry se povedlo také modrobílé partě zdolat pardubického gólmana. Konkrétně přesně pálil Jan Káňa. Útočník s dvaadvacítkou na zádech si zpracoval puk u mantinelu a dělovkou propálil, do té doby bezchybného, Brandona Maxwella – 1:1.

Takticky hrající Dynamo zvládlo bitvu na ledě lídra

Domácí ve třetí části bušili do zavřených vrat Pardubic, které dokázaly své šance přetavit v branky. Důležitým momentem byla souhra Nicholase Schause a Petra Sýkory při přečíslení. Kanonýr Dynama dostal nádherně nabito na svou 343. branku v naší nejvyšší hokejové soutěži – 1:2.

Marek Čiliak posléze zlikvidovat trestné střílení Davida Tomáška ve 48. minutě, soupeř přeci jen přidal ještě jednu branku. David Tomášek při hře bez brankáře trefil domácí odkrytou klec – 1:3.

Risk bez brankáře zkusili domácí ještě jednou. Naději vykřesal v čase 59:18 nejlepší střelec extraligy Martin Zaťovič – 2:3. Kometa avšak další branku nepřidala a poprvé v sezoně doma nebodovala. Dynamo si odvezlo všechny tři body a potvrdilo třetí výhrou v řadě své zlepšení.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „Do utkání jsme vstoupili dobře, bohužel jsme to nepotvrdili brankou. Šance jsme měli. Hlavně v prvních deseti minutách jsme je nevyužili. Potom začalo hrát všechno do karet soupeře, který zodpovědně bránil střední pásmo. Doplatili jsme na chybičku, po níž jsme dostali první gól. Podobná situace se po našem vyrovnání opakovala také ve třetí třetině. Potom to už bylo hodně složité. Bohužel se nám nedařilo zjednodušit hru a projít přes val soupeře. Pardubice díky kvalitní defenzívě a naší nepříliš dobré produktivitě získaly tři body.“

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): „Nechci říci, že jsme se báli a měli před Kometou respekt. I když jsme věděli, že doma hraje aktivně, tak jsme jeli do Brna pro body. V první třetině jsme byli zbytečně ustrašení, ztráceli kotouče ve středním pásmu. Hráče jsme uklidňovali, že si musí věřit. Splnili to. I když byl závěr hodně hektický. Kometa nás opticky přehrávala, do vyložených šancí jsme ji ale nepouštěli. Jsem rád, že jsme začali potvrzovat naši dobrou hru, kterou jsme produkovali už v době, kdy jsme těsně prohrávali. Tým je dobrý a ukázalo se, že se nepoloží.“