5.3.2020

Dorostenci proti Kladnu nedotáhli svoji stíhací jízdu do úspěšného konce

Pardubice – Pardubice se utkaly s Kladnem o pořadí v play off. Už od začátku se vědělo, že to bude těžký a vyrovnaný souboj. Domácí Kladno se v první třetině ujalo dvoubrankového vedení. Pardubice dokázaly ve druhé periodě pouze snížit. Gól ve třetí části vstřelilo pouze Kladno, které tak zvítězilo na svém ledě 3:1.

ELIOD extraliga dorostu, 0. kolo, čtvrtek 5.3.2020

Rytíři Kladno

3:1
2:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 12:21 Bareš (Hrabík, Kohlíček), 19:12 Kouba (Ullrych), 56:56 Bareš (Havel) - 38:25 Štetka (Burda, Chabada). Rozhodčí: Vojtěchovský – Kučera, Kubíček. Vyloučení: 8:5. Diváci: 70. Střely na branku: 43:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Rytíři Kladno: Jaňour – Danda, Hvězda, Burger, Havel, Kohlíček, Sýkora – Vimmer, Holeček, Hurta, Sojka, Hrabík, Kouba, Bareš, Ullrych, Adam.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Vašíček, Kubíček, Joudal, Koudelka, Chabada, Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček, Kubíček, Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Štetka.

Začátek utkání začal vyrovnaně, ale ve 13. minutě poprvé udeřili domácí. David Koblížek poslal puk na Ondřeje Hrabíka, který jen popostrčil puk na Adama Bareše a ten svoji střelou poprvé překvapil hostujícího Borovičku. Necelou minutu před koncem první dvacetiminutovky Kladno udeřilo podruhé. Tentokrát zakončoval Ondřej Kouba, kterému předložil puk Petr Ullrych – 2:0.

Ve druhé třetině Kladno mělo daleko víc střel, než Dynamo. Úspěšnější ale v této periodě bylo právě Dynamo. To z 9 střel dokázalo těsně před koncem snížit dvoubrankovou ztrátu. Po postupném útoku se puk dostal od Daniela Burdy k Pavolu Štetkovi, který se nemýlil a dokázal překonat brankáře Jaňoura – 2:1.

V poslední části utkání musely Pardubice zabrat, aby mohly pomýšlet na bodový zisk. Dohnat soupeře se jim přes skvělé zákroky domácího brankáře nepovedlo. Naopak pojišťovací branku pro Kladno zajistil opět Adam Bareš, a tak se Kladno mohlo radovat z výhry na domácím ledě.