13.2.2020

Dorostenci Dynama vyhráli v Brně, rozhodla třetí třetina

Brno – Pardubičtí dorostenci zaskočili brněnskou Kometu a zvítězili vysokým rozdílem 5:0. O celkovém skóre rozhodla druhá a třetí třetina, ve které Dynamo vstřelilo všech pět branek. Dva body si na své konto připsal Dominik Pavlata a František Formánek. Jednalo se již o druhou tříbodovou výhru v řadě.

ELIOD extraliga dorostu, 0. kolo, čtvrtek 13.2.2020

Kometa Brno

0:5
0:0, 0:2, 0:3
Branky a nahrávky: 21. Herčík (Kloz), 40. Štetka (Pavlata, Koudelka), 50. Burda, 54. Pavlata (Kubíček, Tvrdík), 56. Formánek (Kloz, Joudal). Rozhodčí: Brzobohatý – Měkýš, Zábršová. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 48. Střely na branku: 34:53. Průběh utkání: 0:5.
Kometa Brno: Bizoň – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Eich, Němec, Svoboda – Nesvadba, Nekvapil, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan.
Dynamo Pardubice: Marossy – Hebek, Vašíček, Kubíček, Joudal, Tvrdík, Koudelka, Chabada, Panchartek – Pavlata, Matuška, Herčík, Kubíček, Formánek, Nekvinda, Burda, Štetka.

V první třetině byly hostující Pardubice o něco aktivnějším týmem. První větší příležitost si vytvořil v 10. minutě Matěj Kloz, který ale z těžké pozice brankáře Brna nepřekonal. Kometa si vytvořila největší šanci paradoxně při vlastním oslabení, kdy kombinaci Pardubic vystihl Sedláček, který ale bekhendovou kličkou Marossyho nepřekonal.

Po dvaapadesáti sekundách ve druhé periodě se Dynamo dostalo do vedení. Protiútok dva na jednoho využil Daniel Herčík – 0:1. Poté následovala pasáž, ve které se hra přelévala z jedné strany na druhou. Nejprve se k zakončení dostal brněnský Harmim, který však nepřekonal skvěle chytajícího Marossyho. Na druhé straně neskórvaly ani Pardubice. V dobrých pozicích selhali Nekvinda s Herčíkem. Pardubice nakonec Kometě odskočily na rozdíl dvou branek necelou minutu před koncem druhé třetiny. O přesnou střelu se postaral Pavol Štetka a překonal brankáře Bizoně – 0:2.

Pardubice pokračovaly v gólových hodech i ve třetí části. Po aktivním napadání rozehrávky Brna se trefil Daniel Burda a Dynamo vedlo už 3:0. Po návratu z trestné lavice ujel obraně Komety Daniel Herčík, kterého však Bizoň zvládl vychytat. Pardubice dokázaly využít přesilovou hru, když Kubíčkovu střelu od modré čáry šikovně tečoval Dominik Pavlata – 0:4. O poslední gól se postaral v 56. minutě František Formánek a uzavřel zápas na konečných 0:5. Pardubice si tak z Brna odváží cenné tři body.