10.10.2020
Redakce

Dorost rozebral Techniku, z Brna veze další tři body

Brno – Dorostenci Pardubic protáhli vítěznou sérii a zvítězili i ve svém čtvrtém utkání Extraligy dorostu. Na ledě Techniky Brno rozhodli o vítězství šesti brankami ve druhé třetině. Zazářil především Dominik Pavlata, který si připsal hattrick a tři asistence. Zapomenutý by neměl zůstat ani výkon brankáře Matěchy, který chytil 35 střel a společně s první formací Dynama výrazně přispěl k vysoké výhře.

Extraliga dorostu, 7. kolo, sobota 10.10.2020, Brno, Hokejové haly dětí a mládeže

Technika Brno

0:0, 1:6, 0:0
Branky a nahrávky: 36. Middleton (Sladký, Pejchal) – 23. Pavlata (Burda, Hebek), 25. Pavlata (Gromadzki, Hebek), 33. Hebek (Burda, Pavlata), 35. Burda (Pavlata), 39. Pavlata (Hebek, Koudelka), 40. Koudelka (Gromadzki, Pavlata). Rozhodčí:Kohoutek – Bernard, Havel. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 36:49. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
Technika Brno: Dřínovský – Pospíšil, Kuswito, Kósa, Krejčí, Dvořák, Žák, Šupa, Svoboda – Sladký, Middleton, Plevka, Pejchal, Lancouch, Procházka, Líska, Doležal, Palkovič, Janovský.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Joudal, Hebek, Pazdera, Bárta, Svoboda, Koudelka – Pavlata, Fiala, Macas, Dostál, Jirout, Kubíček, Pilař, Panchartek, Burda, Jaša, Vrba, Gromadzki

Komentář

Po vítězstvích s Jihlavou, Spartou a Kobrou čekal na dorostence Pardubic soupeř z Brna. Konkrétně Technika Brno, jejímž trenérem je nechvalně proslulý Martin Stloukal. Své brněnské svěřence zřejmě dokázal namotivovat nejen k lepší životosprávě, ale i k dobrému výkonu v první třetině v utkání s Pardubicemi. Přestože bylo Dynamo favoritem, v první třetině se neprosadilo, neboť brankář Adam Dřínovský pokryl všech 17 pokusů hostujících dorostenců. K vidění bylo také jedno vyloučení na každé straně, ani jeden z celků však přesilovou hru nevyužil.

Po přestávce už bezbrankové skóre vydrželo jen dvě a půl minuty. Po spolupráci s Burdou a Hebkem totiž vstřelil první gól zápasu Dominik Pavlata. A prosadil se i ve svém dalším střídání, tentokrát mu kromě Hebka přihrával i Gromadzki. Brněnští pak herně zvládli srovnat krok s Dynamem, bez obdržené branky vydrželi osm minut. První formace hostů však neměla dost a ve 33. minutě opět skórovala, Hebek si připsal svůj premiérový gól v tomto ročníku. Brno se sice nevzdalo, Pardubice ale byly na koni a po dvou minutách hry zvýšil na 4:0 Daniel Burda.

V následující minutě se domácím podařilo snížit. Pejchal a Sladký dostali kotouč na Adama Middletona, a ten přesnou střelou alespoň na chvíli rozbil pardubický tlak – 1:4. Dynamo se ale oklepalo a ještě před koncem prostřední dvacetiminutovky přidalo další dvě branky. Pavlata nejprve zkompletoval hattrick, poté se vžil do role nahrávače a vybídl obránce Jakuba Koudelku, který se nemýlil.

Koudelkův gól číslo šest byl ovšem na dlouhou dobu posledním, z kterého se pardubický dorost mohl radovat. V poslední třetině zápasu s Technikou už žádná branka nepadla, domácí se totiž vzpamatovali a s Dynamem zvládli sehrát dalších bezbrankových dvacet minut. Pardubice to mrzet nemusí, po výborném výkonu první formace z Brna vezou vítězství 6:1. Před nucenou čtrnáctidenní pauzou tak mají svěřenci trenérů Havíře a Hemského na svém kontě 12 bodů.