14.9.2019

Chomutov zlomen ve druhé třetině, Chára slaví hattrick

CHOMUTOV — Tři zápasy, tři vítězství. Junioři pardubického Dynama nadále proplouvají Turnajem o Pohár DHL suverénním způsobem, připsali si po výhře 5:1 další tři body. Hlavním strůjcem vítězství se stal Dominik Chára, který zaznamenal hatrick.

Turnaj O Pohár DHL, 4. kolo, sobota 14.9.2019, ROCKNET ARÉNA

Piráti Chomutov

1:5
0:0, 0:3, 1:2
Branky a nahrávky: 52. Lobodowski (Pech, Janeček) – 21. Rozlílek (Oliva), 29. Chára (Costa, Rohlík), 38. Chára (Šír), 51. Rozlílek (Kostka, Chára), 55. Chára (Kostka, Rozlílek). Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 5:4 + Zeman (Chomutov) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Piráti Chomutov: Běhula – Šuráň, D. Zeman, Ludvík, Ferbas, Jungvirt, D. Vaněk – Švec, Dani, Benda, Prokop, Jaroš, J. Veselý, Berčík, Janeček, Koláček, Lobodowski, Pech.
Dynamo Pardubice: Nečas – Hrádek, Oliva, Kubíček, Blažej, Secký, Kaštánek – Pavlík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Šťastný.

Mnohem aktivněji do utkání naskočili domácí Piráti, kteří se do první velké šance dostali v páté minutě. Patrick Pech totiž našel přihrávkou zpoza branky najetého Miroslava Daniho, ale jeho dělovka z levého kruhu skončila na připraveném Nečasovi. Piráti v nátlakové hře pokračovali i nadále a blízko otevření skóre byl kapitán Jakub Jaroš, jehož střela do ramena pardubického brankáře měla gólové parametry. Puk přepadl přes rameno, ale v brankovišti byl následně hostující obranou odehrán.

Střelecká impotence trápila chomutovské juniory i nadále. Lukáš Benda se dostal po levé straně až do zakončení, ale i tento pokus výborně chytající Nečas celkem pohotově zachytil. V předposlední minutě první třetiny pak byly vidět šance na obou stranách, ale neuspěli Dani ani Chára. Deset sekund před koncem byl poté naražen na mantinel Jan Prokop, který se jen těžce zvedal z ledu a odjel z něj za pomoci zdravotnice a spoluhráče Patricka Pecha.

Prostřední část patřila již hostujícímu celku, který si vypracoval pořádný náskok. Hned si Vít Rozlílek našel v pravém kruhu puk po zblokované střele a trefil horní část branky – 0:1. Až téměř do poloviny třetiny se poté hrál vyrovnaný hokej, který zlomila až druhá branka Východočechů. Dominik Chára totiž dostal v přečíslení ideální přihrávku a sám před Běhulou poslal Pardubice bekhendovým blafákem do dvoubrankového vedení – 0:2.

Pár chvilek na to mohlo být pro domácí tým ještě hůře, ale Antoníčkovi se nepovedlo proměnit ani jednu ze dvou velkých šancí. Před koncem druhé dvacetiminutovky se navíc ještě jednou prosadil produktivní Dominik Chára a před startem poslední části byli domácí Piráti ve velice těžké situaci – 0:3. V posledních sekundách se navíc strhly i šarvátky.

Do třetí třetiny se tak šlo v nevyrovnaném počtu hráčů a po přesilovce Pirátů si početní výhodu zahráli také Pardubičtí. Šance měli Rozlílek a Kostka, ani jeden se ovšem neprosadil. Následně musel Běhula čelit i samostatnému úniku Antoníčka, ale ten branku netrefil. Další góly začaly padat až ve druhé polovině třetiny. Čtvrtý zásah perníkářů přidal po dobré přihrávce od Cháry Vít Rozlílek - 0:4.. Piráti rychle odpověděli trefou Petera Lobodowského, který se prosadil po přihrávce Patrika Pecha objetím branky – 1:4.

Následně mohl dvakrát skórovat Jakub Veselý, ale první ránu od modré do opuštěné branky po výletu Nečase do rohu zachytil obránce Kubíček, při druhé akci nevyšla vlašimskému rodákovi klička. Přišla tak finální odplata, hattrick zkompletoval střelou z levého kruhu velice dobře hrající Dominik Chára – 1:5.. Na výsledku nezměnila nic ani další šance Veselého, který nepřekonal Nečase ani tentokráte.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Takové zápasy se hodnotí složitě, protože nám vypadli ze sestavy tři klíčoví hráči. Myslím, že do poloviny zápasu se hrál naprosto vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách a skvělými gólmany. Po zranění Prokopa po zákroku zezadu a ztrátě Jaroše už to pro nás bylo složité, protože se nám rozpadla další lajna. Pak soupeř vyprovokoval Denise Zemana, který udělal ostrý zákrok, kterých je plno. My máme tři lidi pomalu v nemocnici a hráč Pardubic se normálně zvedl, odjel a dohrál. Nemělo by se to stávat, když máme jen tři čtyři obránce, ale co se dělo potom, to nechápu. Pomalu deset lidí na ledě šlo po jednom, který dostal tři čtyři rány a žádnou nevrátil, přesto v zápase skončil jen on. Dohráli jsme statečně na jedenáct lidí a měli jsme i dost šancí – jen Veselý asi čtyři a mohl sám zápas zdramatizovat. Musíme začít dávat góly a zjednodušit hru. Sami se dostáváme do těžkých situací tím, že nedáme jednoduchý puk dolů do útočného pásma. Chceme ho rozehrávat a sami si pak komplikujeme už tak složité situace.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině jsme sem tam byli pod tlakem, nebyl to z naší strany nejlepší výkon. Od druhé třetiny jsme podle mého podali velice dobrý výkony a zaslouženě jsme vyhráli.“