21.10.2016
David Záruba

Ach ta produktivita… Dynamo se proti Ocelářům neprosadilo

PARDUBICE — Mrzké koncovky mohou litovat hokejisté Pardubic. Východočeši neskórovali ve druhém utkání v řadě, doma s Třincem prohráli 0:4. Největší šance Dynama měl v první a druhé třetině Alexandre Mallet, ovšem žádnou z nich nevyužil, a to ani v power play.

Tipsport extraliga, 14. kolo, pátek 21.10.2016, Tipsport arena

0:4
0:1, 0:0, 0:3
Branky a nahrávky: 4:42 Polanský (Hrabal, Hrňa; 5/5), 45:37 Rákos (Martin Růžička, Petružálek; 4/5), 48:34 Adamský, 59:16 Kreps (Dravecký; 6/4). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6 (1:2, 1:2, 2:2), navíc Jank (Oceláři Třinec) 10 minut osobní trest Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6758. Střely na branku: 25:29 (8:10, 11:8, 6:11). Srážky: 7:13. Vhazování: 24:27. Blokované střely: 7:11. Průběh utkání: 0:4. Nejlepší hráči: Lukáš Nahodil – Šimon Hrubec.
Dynamo Pardubice: Maxwell (59:16 Klouček) – Čáslava, Ščotka, Bokroš, Novák, Ovčačík, Leduc – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Mallet, Nahodil, Rolinek – Bárta, Tomášek, H. Zohorna – Panna, T. Kaut, Poulíček. Šéftrenér klubu: Vladimír Martinec. Trenéři: Pavel Rohlík a Michal Mikeska.
Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Galvas, Jank, L. Doudera – Martin Růžička, Marosz, Petružálek – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl, Polanský, Adamský – Hrňa, Špirko, Jašek. Trenéři: Vladimír Kýhos, René Mucha a Břetislav Kopřiva.

Druhou čtvrtinu odstartovali hokejisté Pardubic proti Třinci, kterému ve vůbec prvním utkání sezony podlehli 1:4. V prvním útoku Dynama se opět sešli pohromadě Sýkora s Redenbachem.

Třinec se prosadil při hře ve čtyřech

Zápas začal pěkně svižně a zostra, a tak kromě poměrně solidního tempa byla už ve třetí minutě k vidění první potyčka. Po vyloučení na obou stranách se hrálo ve čtyřech a toto rozložení sil více svědčilo hostům. Jiří Polanský sice pokus o sólo nedotáhl, ale poté si před Maxwellem počkal na vyraženou Hrabalovu střelu a rychlou dorážkou otevřel skóre – 0:1.

Zatímco do té doby zlobili hlavně Třinečtí, od první branky už se ozývalo také Dynamo. Vůbec nejlepší střídání první části domácí předvedli kolem deváté minuty, kdy nejprve slušnou šanci neproměnil Rolinek, proti jehož střele se stihl Hrubec přesunout, a poté třinecký gólman ve stoprocentní šanci vychytal Malleta.

Pardubice následně nezužitkovaly přesilovou hru a diváci nadále sledovali ofenzivní boj. Srovnat stav mohl rychlonohý Zohorna, jenže svou bombu z křídla poslal jen do Hrubce. Třinec sahal po dvoubrankovém náskoku ke konci první třetiny, kdy v situaci dvou proti jednomu pálil Špirko, avšak i Maxwell se blýskl jistým zákrokem a levou rukou odrazil puk do bezpečí.

Dynamo zahazovalo šance

Útočně laděné představení pokračovalo i po pauze a hned po minutě upalovali do přečíslení Nahodil s Rolinkem, který celou akci zakončoval, a Hrubec musel vytáhnout další velký zásah. Neméně dobře si poté třinecký gólman poradil se samostatným únikem Nahodila. Oceláři odpověděli nebezpečným zámkem, kdy po Špirkově práci nebezpečně pálil Hrabal.

Hlavní postavou ale byl i nadále třinecký gólman Hrubec. Ten zůstal nepřekonán i při dvojici přesilovek domácího týmu. V největší šanci neuspěl Mallet, který měl k zakončení z pár metrů k dispozici dokonce dva pokusy, ale jednou pálil do Hrubce, podruhé trefil branku ze strany. Skóre se tak mohlo měnit na druhé straně, když Špirko dostal nabito od zadního mantinelu, ale střelu bez přípravy nasměroval těsně vedle. Neujala se ani chytrá teč Adamského.

Pak se hra na pár minut trochu uklidnila a oba týmy více dbaly na defenzívu. Třinec se nikam nehnal a šanci ke zvýšení skóre jim faulem nabídl Redenbach. Domácí se ale bránili dobře, a když už se ke střele ze svého oblíbeného místa v kruhu pro vhazování propracoval Martin Růžička, tak bez potíží zasáhl Maxwell.

Oceláři dvěma rychlými brankami zlomili odpor Pardubic

Naděje na bodový zisk reálně žila, Dynamu stačil jediný gól a domácí hráči se o něj také od začátku třetí třetiny snažili. Dobrou příležitost měli Tomášek s Kautem, ale celou situaci překombinovali. Pardubice se pak provinily faulem a Třinec se začal přibližovat k vítězství…

K využití početní výhody potřeboval Třinec půl minuty. Poté kotouč od modré čáry nahodil Růžička a tečující Daniel Rákos zařídil šťastnou trefou dvoubrankové vedení – 0:2. Domácí se pak nestihli ani pořádně oklepat a už to bylo o tři branky. Do puku se na modré čáře opřel Martin Adamský a jeho bomba zasvištěla do šibenice – 0:3.

Pardubice mohly vykřesat naděje při přesilové hře, avšak účinný recept na jistého Hrubce nenašly. Do další šance si najel Tomášek, ale pro lepší zakončení už byl v příliš ostrém úhlu. Stejnou výhodu dostali pak k dispozici i Oceláři, kteří se však nikam nehnali a přesilovku využili k udržení tříbrankového náskoku.

Poslední šanci měli domácí v posledních dvou minutách, když klasickou přesilovou hru ještě posílili odvoláním brankáře. Ke kýženému snížení se ale neprodrali, naopak ranou do prázdné branky uzavřel gólový účet Kamil Kreps – 0:4.

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): „Chtěli jsme hrát aktivně, ale začátek byl z naší strany až moc bojácný. Hráči se báli a čekali, co s námi Třinec provede, což jsme si o komerční přestávce řekli a pomohlo to, začali jsme hrát aktivněji. Ta samá situace se opakovala o první přestávce, kdy jsem jasně zdůraznil, že nechceme mít poraženeckou náladu, ale naopak to na ně zkusíme a aktivní hrou je zaskočíme. Myslím si, že se nám to dařilo, ale bohužel je to v koncovce pořád stejné. Smutným faktem je, že útočníci ve čtyřech zápasech z pěti nedali gól. Utkání bylo i po dvou třetinách hratelné, ale gól na 2:0 pro Třinec bohužel rozhodl."

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Dnešní vítězství se nerodilo jednoduše. Pomohlo nám, že jsme dali rychle gól, ale poté, hlavně ke konci první třetiny a v průběhu druhé třetiny, jsme se dopustili spousty chyb. Ztráceli jsme kotouče, špatně dobruslovali situace do obranného pásma a špatně přebírali hráče při buly u nás v pásmu, čímž jsme domácí pustili do velkých šancí. Můžeme poděkovat Šimonu Hrubcovi, že jsme nedostali branku. Rozhodující byl gól na 2:0, kdy jsme se opravdu uklidnili, a na domácích začala být vidět vzhledem k důležitosti utkání obrovská nervozita. Pochvalu si zaslouží celý tým, ale hlavně Hrubec, který vychytal druhou nulu v řadě.“