8.12.2022

Vedení dorostencům nestačilo, po obratu patří body Liberci

Pardubičtí dorostenci i přes vedení v zápase podlehli Liberci 1:4 a nezapsali ani bod to tabulky nadstavby Extraligy dorostu. Opatrná úvodní třetina gól nepřinesla, avšak v začátku té druhé se Dynamo dostalo do vedení. Liberci se ale ještě do konce třetiny podařilo otočit skóre na 1:2 a v závěrečné dvacetiminutovce přidat ještě dvě branky.

Extraliga dorostu, 5. kolo, čtvrtek 8.12.2022, Pardubice, enteria arena

1:4
0:0, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 23:05 Krčál (Bartoň, Rolinek; 5/5) – 26:23 Pekař (Rozsíval; 5/5), 35:13 Maxin (Rozsíval, Pekař; 5/5), 53:10 Maxin (Rozsíval, Pekař; 5/5), 55:20 Průšek (Pekař, Rozsíval; 5/5). Rozhodčí: Bernat – Štěrba, Karásek. Diváci: 82. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 29:43. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Švec, Křečan, Šmerda, Vápeník, Úlehla, Oliva – D. Kučera, Bartoň, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Kopecký, Kantor, Rolinek, Mikeska.
Bílí Tygři Liberec: Bogač – Seidl, Ehrenberger, Hrouda, Jarabko, Průšek, Macháček, Pilíšek, Stromský, Král – T. Kučera, Rozsíval, Šťástka, Pekař, Kratochvíl, Maxin, Prokůpek, Krajdl.

Opatrný start utkání nám první velkou šanci přinesl až v osmé minutě, kdy dva špatné obranné zákroky v oslabení připravily dobrou příležitost pro Šťástku, který ještě na poslední chvíli před brankou našel volného Krále, jehož střela z první mířila pouze do středu Tuláčkovy branky. Dynamo však nezaostávalo a jedna z největších šancí přišla ve dvanácté minutě poté, co Úlehla zachytil puk v prostoru mezikruží a rychle vyslal puk na branku Bogače. Ten zasahovat nemusel, jelikož puk zblokoval jeden z mnoha hráčů před brankou. V závěru třetiny ještě hrozili hosté, když se Rozsíval dostal k puku na středu hřiště, ale připravený Tuláček kotouč vyrazil vyrážečkou.

Druhá třetina začala mnohem lépe pro Dynamo, které již ve čtyřiadvacáté minutě otevřelo skóre zápasu poté, co se k Bartoňově neúspěšné střele dostal najíždějící si David Krčál, jehož zakončení přesně k tyči liberecké branky znamenalo první gól zápasu – 1:0. Liberec na to v ihned odpověděl rychlým protiútokem, při kterém dostal Rozsíval puk na neobsazeného Daniela Pilaře, kterému se podařilo prostřelit Tuláčka – 1:1.

V šestatřicáté minutě se Liberec dostal poprvé v zápase do vedení zásluhou dvoubodového Rozsívala, který precizní přihrávkou našel Imricha Maxina, jehož střela prošla za záda pardubického gólmana – 1:2. Hosté mohli odskočit o dvě branky, avšak střele Macháčka do prázdné branky zamezila na poslední chvíli jedna z hokejek obránců Dynama.

V závěrečné třetině mohl snížit Kučera, který se přihlásil o slovo po dvou střelách Dynama, ale nastřelil pouze tyč. Necelé dvě minuty na to přišla rána na druhé straně hřiště. Pekař rozjel útočnou akci, kterou předal k levému mantinelu Rozsívalovi, jenž před odkrytou brankou našel dvougólového Imricha Maxina, který střelou golfem trefil odkrytou branku – 1:3. Pět minut před koncem na konečný výsledek upravoval Pavel Průška, jemuž adresoval přihrávku Pekař. Průška si najel na střed modré čáry a dělovou ránou prostřelil Tuláčka pod břevno – 1:4.

Petr Hemský (HC Dynamo Pardubice) - „Start utkání nebyl úplně takový, jaký bychom si představovali. Bylo to hodně opatrné, což se změnilo ve druhé třetině, kdy jsme se dostali do vedení, ale inkasovali jsme po vlastních chybách v obraně. To se s námi táhlo až do konce zápasu. Nedokázali jsme proměnit své šance. Také tam byla tyč, takže dneska jsme prostě neměli svůj den.“

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec) - „Dneska se nám nevyvedl vstup do utkání. První třetina se nám vůbec nelíbila, ale klukům jsme k tomu něco řekli a během druhé třetiny se to zlepšilo. Jinak zápas byl vyrovnaný a stejně jako jsme využili svoje šance, je mohly využít i Pardubice, ale dnes jsme byli šťastnější my.“