2.11.2022

Pardubičtí dorostenci porazili Havlíčkův Brod, zápas rozhodli ve druhé třetině

Ve středu se v Pardubicích odehrál souboj Dynama s Havlíčkovým Brodem, tedy pátého a sedmého týmu skupiny B Extraligy dorostu. Po vyrovnané úvodní dvacetiminutovce přišla povedená druhá třetina domácích, kteří odskočili na čtyřbrankový rozdíl. Ve třetí části sice hosté z Vysočiny snížili, poslední slovo však měli Východočeši, jimž se podařilo získat důležité tři body.

Extraliga dorostu, 9. kolo, středa 2.11.2022, Pardubice, enteria arena

Havlíčkův Brod

5:2
0:0, 4:0, 1:2
Branky a nahrávky: 21:06 Turena (Vápeník; 4/4), 28:55 Šmerda (Tuláček; 5/5), 32:27 Kaštánek (Bartoň; 4/4), 37:22 Kantor (Korec, Kaštánek; 5/4), 56:53 Kučera (Pilař, Úlehla; 5/5) – 45:08 Koubek (Křížek; 5/4), 49:34 Adamec (4/4). Rozhodčí: Wagner – Serbus, Figer. Diváci: 50. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Křečan, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva, Novosad – Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Pražan, Lempach, Kopecký, Kantor, Turena, Mikeska.
Havlíčkův Brod: Račan – Kachlíř, Mrtka, Ondruš, Danyliuk, Adam – Křížek, Kraučuk, Dvořák, Kozlík, Koubek, Hospodka, Teml, Nový, Adamec, Frühbauer.

První třetina utkání branku nenabídla, přestože byl k vidění rychlý hokej se střeleckými možnostmi na obou stranách. Rozhodčí vylučoval celkem pětkrát, přičemž Dynamo mělo možnost zahrát si poměrně dlouhou přesilovku pět na tři.

Na začátku druhého dějství už změna skóre nastala, když se ve 22. minutě prosadil útočník Milan Turena. V následujícím průběhu byl pardubický tým tím lepším na ledové ploše velké haly enteria areny. Aktivita se svěřencům kouče Michala Mikesky vyplatila, protože ve 29. minutě Samuel Šmerda přesnou trefou mezi Račanovy betony zvýšil na 2:0.

33. minuta přinesla další gólovou radost domácího celku. Z prostoru mezi kruhy vystřelil Tom Kaštánek a jeho prudký pokus se zastavil až v síti za hostujícím brankářem. Dvě a půl minuty před druhou sirénou bylo ve východočeském týmu ještě veseleji. Na 4:0 totiž upravil Tadeáš Kantor, jenž tak využil přesilovku.

Bez dvouminutových trestů se neobešla ani třetí třetina, díky čemuž měli i havlíčkobrodští dorostenci výhodu hry pěti proti třem. Ve 46. minutě ji zužitkoval Tadeáš Koubek, který se z pravého kruhu trefil přesně pod horní tyč Tuláčkovy brány. Družstvo, které vede trenér Miroslav Duben, se tedy ještě pokoušelo zlikvidovat velké manko. Průběžné skóre 4:2 určil v polovině závěrečné třetiny Štěpán Adamec.

V 57. minutě však Dominik Kučera v útočném pásmu předvedl povedenou akci a pohlednou bekhendovou střelou upravil na konečných 5:2. Dynamo má na svém kontě dvacet bodů a posunulo se na kýžené čtvrté místo své skupiny dorostenecké extraligy.

Michal Mikeska (trenér HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla velmi nervózní, hráči věděli, že bojujeme o postup do čtyřky. Psychicky je to pro ně náročné, zatím se s tím neumíme poprat. Ve druhé třetině nám to tam s poměrně velkým štěstím napadalo, třetí jsme si hned z úvodu zkomplikovali, ale ustáli jsme to. Bylo tam hodně emocí, což je pro kluky dobře, naučí se s tím alespoň pracovat. Vysněné tři body máme, takže dál sníme o postupu do play off.“

Dominik Adam (vedoucí mužstva BK Havlíčkův Brod): „Přijeli jsme do Pardubic s tím, že chceme vyhrát, protože jsme ještě hráli v podstatě o play off. Neměli jsme co ztratit. První třetina byla vyrovnaná, v té druhé jsme bohužel dostali čtyři góly, z toho dva byly v oslabení. Ve třetí třetině se kluci semkli, dali jsme dva rychlé góly, ale bohužel štěstí dnes nestálo na naší straně. Pardubice byly ke konci lepší a jednoznačně si zasloužily vyhrát.“