1.10.2022

Junioři vyhráli v prodloužení. O vítězný gól se postaral Tvrdík

Pardubičtí junioři odehráli další zápas na ledě Olomouce, kde hned v první minutě prohrávali. Dynamo však dokázalo jít poté do dvoubrankového vedení. O toto vedení ale přišlo a Pardubice dokázaly dotáhnout zápas až do prodloužení, kde Dynamo vyhrálo a to zásluhou Vojtěcha Tvrdíka 5:4.

Extraliga juniorů, 10. kolo, sobota 1.10.2022, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

4:5p
1:1, 1:2, 2:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 01:47 Matašovský (Janech, Kuchta; 5/5), 38:32 Hradil (Tomeček, Groch; 5/3), 45:21 Tomiga (Matašovský; 5/5), 47:33 Hradil (Fasner, Kučera; 5/5) – 19:49 Tomas (Kloz; 5/5), 21:58 Kloz (Štetka, Chabada; 4/5), 24:47 Tvrdík (Kalužík, Štetka; 5/5), 48:10 Fiala (Sydorenko, Koudelka; 5/5), 61:45 Tvrdík (Chabada, Štetka; 4/3). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Vašíček, Smetková. Diváci: 41. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:49. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5.
Olomouc: Nowak – Drábek, Sedláček, Groch, Panáček, Tomiga, Kočí – Hradil, Kučera, Kuchta, Janech, Belan, Havel, Adam, Matašovský, Tomeček, Fasner, Kusak, Pigl.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Švec, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada, Helikar – Tomas, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Hned v první minutě zápasu otevřeli skóre domácí, a to Marek Matašovký, který střelou z mezikruží překonal Matěchu – 1:0. Poté se jeden z pardubických hráčů ocitl sám před domácí brankou, ale Nowaka nedokázal překonat. Do přečíslení dva na jednoho se dostaly Pardubice, Štetka volil střelu z ostrého úhlu, Nowaka překonat nedokázal. Před koncem první třetiny bylo vyrovnáno, Radek Tomas poslal svou střelu k levé tyči a tím překonal domácího brankáře – 1:1.

Jako na začátku první části tak i ve druhé třetině, ihned v první minutě padl gól, tentokrát na straně Dynama, kdy ve vlastním oslabení skrytou střelou Matěj Kloz překonal Nowaka – 1:2. O tři minuty později šly Pardubice do dvoubrankového vedení, k dorážce se dostal Vojtěch Tvrdík, který poslal kotouč za záda Nowaka – 1:3. Poté Groch pálil z levého kruhu, Matěcha schoval střelu do lapačky. Ve 38. minutě Olomouc snížila na 3:2, kdy domácí využili přesilovku, při níž Radim Hradil nenápadnou střelou překonal Matěchu.

Na začátku třetí třetiny šly Pardubice do oslabení, Olomouc se ale při přesilové hře nemohla dostat do útočného pásma. Ve 45. minutě bylo znovu v zápase vyrovnáno, Adam Tomiga tvrdou ranou od modré propálil pardubického brankáře – 3:3. Za dvě minuty šla Haná do vedení, při závaru před pardubickou brankou puk dotlačil za záda Matěchy Radim Hradil – 4:3. Dynamo ale na to ihned zareagovalo a o třicet vteřin později skóre opět vyrovnalo, a to zásluhou Adama Fialy – 4:4. Potom pardubický Tvrdík nastřelil tyčku. V základní hrací době se nerozhodlo, proto muselo následovat prodloužení.

V prodloužení využily přesilovku Pardubice a vyhrály na Olomouckém ledě 5:4. O branku se postaral Vojtěch Tvrdík.