7.10.2022

Junioři padli v prodloužení. Nestačili na Liberec

Pardubičtí junioři vyjeli na další venkovní zápas, tentokrát na led Liberce. Dynamo šlo v utkání dokonce do tříbrankového vedení, náskok však udržel nedokázalo. Utkání se nakonec rozhodovalo až v prodloužení, které zvládl lépe Liberec. Pardubice si odváží po prohře 4:5 pouze bod.

Extraliga juniorů, 11. kolo, pátek 7.10.2022, Liberec, Svijanská aréna

5:4p
0:2, 2:1, 2:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 31:27 Plos (Koštoval; 5/4), 32:33 Kříž (5/5), 44:30 Fiala (J. Pérez, Plos; 5/5), 56:49 Janata (Hois, Kofroň; 5/5), 61:18 Kříž (Przybyla, Patzelt; 3/3) – 01:09 Tvrdík (Sydorenko, Gromadzki; 5/5), 16:16 Paleček (Sydorenko, Gromadzki; 5/4), 28:13 Tomas (Koudelka, Štetka; 5/4), 45:08 Novotný (Tomas, Kloz; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Červenka – Kajínek, Hynek. Diváci: 68. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Bílí Tygři Liberec: Hambálek – Patzelt, Ehrenberger, Duschka, D. Pérez, Hladík, Culek, Koštoval – Fiala, Lysoněk, J. Pérez, Kříž, Kofroň, Janata, Hois, Przybyla, Plos, Brouček, Vodlan, Jenčovský.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Helikar, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Kotalík, Paleček, Tomas, Kloz, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Ihned na začátku první třetiny se ujaly vedení Pardubice, kdy se do samostatného úniku dostal Adrian Gromadzki, který poslal Dynamo do vedení – 0:1. Poté vystřelil domácí Jenčovský, ale jeho střela trefila jen rameno pardubického brankáře. Ke střele od modré se potom dostal liberecký Koštoval, který střílel, ale Matěcha kotouč schoval do lapačky. V 16. minutě navýšily Pardubice skóre na dvě branky, kdy po velkém tlaku před bránou dotlačil za záda Hambálka Adam Paleček – 0:2.

Na začátku druhé třetiny se hned do velké šance dostal pardubický Sydorenko, který vystřelil a jeho střela těsně minula libereckou branku. Poté domácí Kříž dorážel puk za záda Matěchy, ale pardubický brankář kotouč vyrazil betony. Kloz potom prověřil Hambálka z mezikruží, ale ten jen sklapl betony. Ve 28. minutě Dynamo využilo přesilovou hru a šlo do tříbrankového vedení, po nahrávce Koudelky Radek Tomas pálil z první a překonal Hambálka – 0:3. ve 31. minutě využil i početní výhodu Liberec, kdy z levého kruhu pálil Lukáš Plos – 1:3. O minutu později přidali domácí druhou branku, Filip Kříž se dostal před Matěchu a poslal puk za jeho záda – 2:3.

Po uplynutí čtyř minut ve třetí třetině Liberec vyrovnal, Samuel Fiala vystřelil z ostrého úhlu a kotouč propadl za záda pardubického brankáře – 3:3. Dynamo na to ale rychle zareagovalo, kdy se Adam Novotný ihned po vhazování dostal do dobré pozice a prostřelil Hambálka – 3:4. Poté Przybyla vystřelil z dálky až před pardubickou branku, kde ji Matěcha raději přikryl. V 56. minutě Tygři opět srovnali, Radek Janata se trefil z mezikruží – 4:4. Do konce základní hrací doby se nerozhodlo, proto následovalo prodloužení.

V prodloužení vyhrál Liberec, při přečíslení dva na jednoho se prosadil Filip Kříž. Dynamo tak prohrálo 5:4.