21.10.2022

Junioři podlehli vedoucí Energii. Stačil jediný gól

Pardubičtí junioři v pátečním domácím utkání narazili na Karlovy Vary a dlouho proti vedoucímu týmu tabulky drželi nerozhodný stav. Ten rozsekl až ve 44. minutě Varvařovský podařenou střelou do protipohybu, Dynamo ani přes závěrečný tlak bez brankáře žádnou odpověď nenašlo a utkání prohrálo nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

Extraliga juniorů, 15. kolo, pátek 21.10.2022, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

0:1
0:0, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 43:05 Varvařovský (Botoš, Dorot; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Zeliska – Bohuněk, Maňák. Diváci: 70. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 0:1.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada, Helikar, Bárta – Pavlata, Paleček, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki, Tomas, Kubíček.
Karlovy Vary: Dybal – Anton, Smýkal, Bulka, Tůma, Krajčík, Dorot, Zolnaj, Beran – Váňa, Galnor, Handl, Botoš, Šmajda, Skuhravý, Šmíd, Varvařovský, Kusak.

V prvních minutách úvodní třetiny šlo domácí Dynamo dvakrát do čtyř, ale oslabení se jim bezpečně podařila ubránit. Naopak Štetka se dostal do šance, ve které trefil Dybalovu lapačku. Neuspěl ani Pavlata, který dobře vyřešenou protiakci zakončoval pod horní tyč, jeho střelu ale hostující gólman vytěsnil ramenem nad bránu. V posledních vteřinách číhal ještě na slotu volný Galnor, puk se mu ale postavil na hranu a nestačil ani vypálit.

Ve druhé třetině chvíli po skončení další početí výhody hosté zahrozili, když ujížděli do přečíslení, proti kterému ale skvěle zasáhl Chabada a celou akci zrušil. Ve 34. minutě po hrubé chybě na modré čáře od Rájka se ke střele dostal Radim Handl, ale ten minul poloodkrytou bránu. K přesilovým hrám se svojí aktivní hrou propracovaly také Pardubice a v jedné z nich nastřelil Chabada táhlou střelou tyč. Před bránou po teči neuspěl ani Adam Novotný.

Ve 44. minutě vstřelili hosté vůbec první gól v zápase a do vedení se dostali zásluhou Davida Varvařovského, který poprvé překonal brankáře Matěchu střelou do protipohybu – 0:1. Dynamo si v závěru snažilo vytvořit tlak, dokonce odvolali brankáře. I přes skrumáž na brankovišti po střele Tvrdíka v posledních vteřinách se nepodařilo vyrovnat.