22.10.2022

Junioři otočili zápas s Litvínovem a vyhráli 5:2

Pardubičtí junioři odehráli další domácí zápas, tentokrát s Litvínovem. Nejdříve prohrávali 2:0, ale ve druhé třetině Ondřej Chabada vstřelil první branku. Dynamo poté přidalo ještě čtyři góly a vyhrálo tak 5:2.

Extraliga juniorů, 16. kolo, sobota 22.10.2022, Pardubice, enteria arena

5:2
0:1, 3:1, 2:0
Branky a nahrávky: 32:34 Chabada (Štetka, Pavlata; 5/4), 34:13 Novotný (Burda, Kubíček; 5/5), 37:54 Gromadzki (Kalužík, Chabada; 5/5), 42:58 Pavlata (Fiala, Štetka; 5/5), 59:51 Pavlata (5/5) – 11:20 Špaček (Postl, Beran; 5/5), 20:38 Vopat (Slavík, Danielčák; 5/5). Rozhodčí: Veselý, Glanc – Zíka, Hnát. Diváci: 80. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 0:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada, Helikar – Pavlata, Tomas, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.
Litvínov: Čermák – Hora, Dudáček, Werner, Bystřický, Hynek, Vyhlídal – Postl, Danielčák, Ekrt, Beran, Slavík, Vopat, Ščislák, Dej, Bednařík, Špaček, Svoboda.

Hned na začátku první třetiny se dostal do dobré šance domácí kapitán Chabada, který poslal tvrdou střelu od modré, ale hostující brankář střelu vyrazil. Dlouhou dobu poté nechtělo Dynamo pustit Litvínov ke kotouči, až ve dvanácté minutě se podařilo Postlovi a Jiřímu Špačkovi uniknout před Matěchu, kde druhý jmenovaný poslal hosty do vedení - 0:1. Pardubice potom dostaly možnost hrát přesilovou hru, při níž měl největší šanci Pavlata, střelu Čermák schoval do lapačky. Do konce první třetiny se už nic vážného nestalo.

Po uplynutí 38 vteřin ve druhé třetině šel Litvínov do dvoubrankového vedení, zásluhou Vopaty - 0:2. Dynamo si poté zahrálo početní výhodu, kterou využilo, kapitán Ondřej Chabada počkal na správný moment a rychlou střelou prostřelil vše - 1:2. O minutu později bylo vyrovnáno, Adam Novotný si dobře najel před Čermáka, a překonal ho - 2:2. Potom hostující Špaček se dostal před Matěchu, kde chtěl svému týmu vrátit vedení, ale pardubický brankář střelu schoval do lapačky. Před koncem druhé třetiny šly Pardubice do vedení, do přečíslení dva na jednoho se dostal Gromadzki s Tadeášem Kalužíkem a druhý jmenovaný dorazil puk za záda Čermáka - 3:2.

Na začátku třetí třetiny přidalo Dynamo čtvrtou branku, kdy Dominik Pavlata, propálil vše z mezikruží - 4:2. Poté si Litvínov zahrál přesilovou hru, při níž neměl Litvínov moc šancí. Potom Fiala vystřelil od modré, ale jeho střelu Čermák vyrazil betony. Na konci třetiny Dominik Pavlata potvrdil výhru Dynama vyhozením do prázdné brány - 5:2.