3.11.2022

Dobrý závěr na výhru nestačil. Junioři padli proti Spartě

Pardubičtí junioři nestačili v rámci devatenáctého kola na domácím stadionu sparťanským juniorům. První třetina byla z obou stran vlažná a žádnou branku jsme neviděli. Prostřední část zápasu byla však o něčem jiném. Sparta se dokázala dostat do vedení a do závěrečné dvacetiminutovky šla za stavu 3:1. I přes dobrý závěr utkání se Dynamu nepodařilo otočit skóre utkání a Sparta tak odjíždí se třemi body.

Extraliga juniorů, 19. kolo, čtvrtek 3.11.2022, Pardubice, enteria arena

3:4
0:0, 1:3, 2:1
Branky a nahrávky: 26:04 Štetka (Tvrdík, Pavlata; 5/3), 45:02 Herčík (Pavlata, Vachun; 5/5), 57:54 Herčík (Pavlata, Tomas; 5/5) – 20:12 Hrabík (Ducháč, Böhm; 5/4), 30:40 Vašíček (5/5), 37:48 Böhm (Ducháč, Hrabík; 5/4), 50:31 Böhm (Hrabík, Senčák; 5/4). Rozhodčí: Micka, Zeliska – Kis, Zíka. Diváci: 50. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:3. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, K. Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Helikar – Pavlata, Kotalík, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.
Sparta Praha: Lokajíček – Pavlák, Šindelek, Tůma, David, Ducháč, Böhm, Bartoň – Vašíček, Bareš, Mácha, Hrabík, Senčák, J. Červenka, Fábry, Václavík, Höll, Theimer, Hamršmíd, Žmola.

Oba celky vstoupily do utkání velice opatrně, o čem svědčí i první velká šance která přišla až v deváté minutě, kdy Štetka dostal zpětnou přihrávku a osamocený zamířil pod břevno Lokajíčkovi branky, ale bohužel pro Pardubice pouze orazítkoval břevno. V závěru třetiny si Dynamo vyzkoušelo přesilovou hru, avšak i přes množství střel gól nepadl.

Druhá třetina však začala o poznání rychleji, když se již dvanáct vteřin po startu prosadila Sparta. Ihned po vhazování vyrazil s pukem kolem mantinelu Ducháč, který si na vzdálenější tyči všiml Ondřeje Hrabíka, jež měl již jednoduchou úlohu a otevřel skóre zápasu – 0:1. Dynamo však dokázalo odpovědět a v sedmadvacáté minutě srovnalo zásluhou Pavola Štetky, ten si ihned po vhazování sebral puk a dělovou ránou prostřelil Lokajíčka – 1:1.

Netrvalo dlouho a bylo skóre opět na straně hostů, k čemuž vedla hrubá chyba pardubické obrany, která dostala do samostatného úniku Martina Vašíčka, jež si svým blafákem položil pardubického gólmana a následně zakončil – 1:2. V závěru třetiny ještě hosté zvýšili vedení po rychlé akci v přesilové hře, kdy Ducháč našel na modré volného Martina Böhm, který svou ránou golfem rozvlnil pardubickou síť – 1:3.

Na startu závěrečné dvacetiminutovky dal Dynamu naději Daniel Herčík, kterému ke vzdálenější tyči přihrál Pavlata a snížil na rozdíl jediné branky – 2:3. Netrvalo to ale dlouho a opět se prosadil Martin Böhm, který si převzal kotouč od Hrabíka a podobně jako u prvního gólu vyslal puk na branku Matěchy od modré a nemýlil se - 2:4. V závěru utkání ještě Pardubice vyzkoušely hru bez gólmana, kterou zužitkoval dvě minuty před koncem Daniel Herčík, ten díky dobré souhře dostal puk a ránou do odkryté branky opět snížil - 3:4.

Marek Hemský (HC Dynamo Pardubice) - „Další těžké utkání. První třetina od nás nebyla špatná, ale ve druhé třetině jako bychom tam nebyli, nechali jsme si dát zbytečný gól a bohužel ani následné dotahování nám nestačilo.“

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha) - „Myslím si, že ani jeden z týmů nepodal ideální výkon. Bylo tam spoustu nepřesností a zbytečných chyb, ale nakonec jsme dokázali dát o gól víc. Na konci jsme se tam ještě úplně zbytečně trápili. Prohráli jsme osmkrát za sebou buly a naprostou nezodpovědností jsme si málem nechali zápas utéct.“