19.12.2022

Pardubičtí junioři i po zaváhání ovládli utkání proti Plzni

Pardubičtí junioři vyjeli na půdu Plzně, kde se již po první třetině dostali do dvougólového vedení. Na začátku druhé třetiny Dynamo pokračovalo ve své hře a přidalo třetí branku zápasu, avšak domácím se během jedné minuty podařilo snížit na 2:3. Závěrečná třetina nám přinesla pouze vyrovnávací branku Plzně, a tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém Dynamo dokázalo rozhodnout o své výhře.

Extraliga juniorů, 34. kolo, pondělí 19.12.2022, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

3:4p
0:2, 2:1, 1:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 38:16 Benák (Titlbach, Borák; 5/5), 38:56 Borák (M. Soukup, Jiříček; 5/5), 41:01 D. Soukup (Dáňa, Hodinář; 5/5) – 06:10 Vachun (Burda; 5/5), 08:53 Paleček (Pavlata, Vachun; 5/5), 27:55 Pavlata (Herčík, Kloz; 5/5), 64:20 J. Kubíček (Kloz; 3/3). Rozhodčí: Svobodová, Sýkora – Beneš, Hlinka. Diváci: 72. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.
Plzeň: Vondraš – Houdek, Skok, Jiříček, Buzek, P. Kubíček, Hodinář, Jánský – Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Korčák, M. Soukup, Kučera, Benák, Hořejší, Titlbach, Kreuzman, Dáňa.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Helikar, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Jaša, Paleček, Tomas, Herčík, J. Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Štetka.

Lepší vstup do zápasu předvedlo Dynamo, které se na západě Čech prosadilo již v sedmé minutě. Tlak před brankou Pardubic ukončil Burda, který svou rychlou přihrávkou poslal puk na Dominika Vachuna, jenž střelou z levého kruhu poslal Dynamo do vedení – 0:1. Další branku přidali hosté o necelé tři minuty později poté, co neúspěšně zakončil Pavlata, avšak gólman Vondráš jeho střelu vyrazil na najíždějícího si Adama Palečka, jehož zakončení již rozvlnilo plzeňskou síť – 0:2.

Druhá třetina začala ve stejném duchu jako ta předešlá. Dynamo v osmadvacáté minutě zvýšilo vedení na rozdíl tří branek potom, co se po souhře Herčíka s Klozem na vrcholku akce ocitl Dominik Pavlata, jenž skóroval střelou z bezprostřední blízkosti branky – 0:3. Plzeňská hra se poté začala zlepšovat, což mohlo přinést ovoce v pětatřicáté minutě, kdy se po Dáňově dělové střele rozezněla Borovičkova tyč.

Úvodní branka domácího týmu přišla necelé dvě minuty před koncem třetiny. Houdek si vyhlédl před brankou volného Adama Benáka, kterému se nejprve první střela nevydařila, ale následná dorážka již znamenala snížení – 1:3. Plzeň ještě dokázala v devětatřicáté minutě vsítit druhou branku, když po souhře v brankovém prostoru na rozdíl jedné branky snížil Matyáš Borák – 2:3.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se Plzni po třech brankách v řadě podařilo srovnat stav zápasu potom, co si Dáňa na poslední chvíli všiml volného Dominika Soukupa, který poslal kotouč za záda Borovičky – 3:3. Dynamo poté mohlo opět odskočit, ale Fialovu střelu z pravého kruhu vyrazil Vondráš mimo ohrožení branky. Třetí třetina nám již branku nepřinesla, a tak muselo přijít prodloužení, ve kterém o vítězství Dynama rozhodl ve čtvrté minutě Radek Tomas – 3:4.