3.1.2023

Junioři třineckého brankáře nedokázali překonat, rozhodla jediná branka

Úterní odpoledne přineslo střet pardubických juniorů s Třincem. Z předchozích dvou odehraných utkání sezóny vzešly vítězně Pardubice a hosté třetí prohře dokázali zabránit. Z mnoha přesilovek, jež měli třinečtí k dispozici, dokázali využít pouze jednu, což byla zároveň jediná vstřelená branka utkání, a domácí tak bohužel z duelu odchází střelecky i bodově naprázdno.

Extraliga juniorů, 36. kolo, úterý 3.1.2023, Pardubice, enteria arena

0:1
0:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 36:18 Moškoř (Spěváček, Hrůzek; 5/4). Rozhodčí: Čáp, Glanc – Bohuněk, Hájková. Diváci: 80. Vyloučení: 7:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 0:1.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Helikar, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Jaša, Paleček, Tomas, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Dostál, Kalužík, Gromadzki.
Oceláři Třinec: Milota – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Spěváček, Bartoš, Pohludka, Sikora, Cedzo, Ullrych, Šilar, Jobánek.

Na začátku první třetiny byli aktivnější hosté a také si hned ve druhé minutě vynutil jeden z hráčů faul a následnou přesilovou hru. Hostující Moškoř měl v početní výhodě několik zajímavých šancí, ale kotouč přes pardubického Borovičku do branky nedostal a první přesilovku ani nikdo z ostatních hráčů nevyužil. V polovině první dvacetiminutovky se dostal do samostatného úniku třinecký Cedzo, ale ani on pardubického gólmana nepřekonal. Jedinou početní výhodu v utkání si domácí celek zahrál pět minut před koncem první třetiny, ale využít ji nedokázal.

Do prostřední části vstoupily Pardubice po vyhraném vhazování lépe a třinecký brankář se musel potýkat s několika nebezpečnými akcemi, ale poté se situace otočila a do útoku přešel Třinec. Po přihrávce Kremnického se dostal do šance Bartoš, který ale defenzívu domácích také nepřekonal. Dále měli hosté třikrát v této periodě k dispozici početní výhodu a poslední z nich ve 37. minutě využili. Obránce Hrůzek vyslal od modré čáry tvrdou ránu na domácího gólmana, ten ji dokázal zastavit vyrážečkou, ale dorážce Jana Moškoře z otočky už nezabránil – 0:1.

Poslední část utkání začaly Pardubice hned ve druhé minutě vyloučením, soupeř početní výhodu ale nebyl schopen využít a do samostatného úniku se dokonce dostal Pavlata, nedokázal ovšem kotouč procedit skrz betony hostujícího brankáře Miloty. Domácí v oslabení prokázali dobrou defenzívu a Třinci nedovolili žádnou větší akci. Hra se ve třetí dvacetiminutovce přelévala z jednoho pásma do druhého, hosté měli ještě k dobru jednu poslední přesilovou hru, ale nakonec i ta skončila nevyužita. Ani závěrečný tlak domácích v krátké hře bez brankáře vyrovnání nepřineslo. I přes zajímavou šanci Pardubic v poslední vteřině utkání, kdy Třinec zachránila branková konstrukce, si cenné tři body odváží hostující celek.

Jiří Malinský (HC Dynamo Pardubice): „Těžko se to hodnotí, je to několikátý zápas, který skončil 1:0, což je otázka nevstřelení gólu. První dvě třetiny jsme nehráli vůbec dobře, bez bojovnosti, až třetí třetina byla o tom chtíči vyhrát. Bohužel naše zakončení je tragické a ta chuť jít do toho zakončení nám pořád chybí a v závěru už chybělo i to štěstí. Ale to je otázka prvních dvou třetin, kdy my jsme soupeři nechali iniciativu a jenom jsme kolem nich bruslili, nebyl tam ten chtíč.“

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Bylo vidět, že jsme tohle utkání hráli po nějaké pauze, pár hráčů bylo v národním týmu, ale většina nebyla v utkání nějakých čtrnáct dní a to je prostě vidět. První třetina nám úplně nesedla, byť jsme tam měli celkem dost šancí, domácí brankář to všechno pochytal. Od druhé třetiny jsme začali být aktivnější, měli jsme tam spoustu přesilovek, naštěstí jsme jednu z nich proměnili. Byl to těžký zápas až do konce, domácí se nevzdali, bereme tři body a vezeme si první vítězství této sezóny proti Pardubicím.“