27.1.2023

Pardubičtí junioři domácí zápas proti Karlovým Varům nezvládli

V rámci 43. kola juniorské Extraligy na led Dynama zavítaly Karlovy Vary. Hosté zvládli lépe vstup do utkání, jelikož se dokázali dostat do dvoubrankového vedení. Následně však Dynamo snížilo na rozdíl jediné branky, avšak necelou minutu před koncem se opět prosadili hosté. Druhou třetinu měli v režii opět karlovarští, kteří dvěma brankami zvýšili již na rozdíl čtyř branek. Závěr zápasu si hosté pohlídali a díky dalším dvěma trefám ovládli utkání 7:1.

Extraliga juniorů, 43. kolo, pátek 27.1.2023, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

1:7
1:3, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 15:40 Pavlata (Tvrdík, Herčík; 5/4) – 06:31 Kočí (Csabi; 5/5), 12:07 Adámek (Csabi, Dorot; 5/4), 19:18 Váňa (Tůma, Kusak; 5/5), 23:17 Kočí (Váňa, Babeliak; 5/4), 29:28 Csabi (5/5), 42:09 Botoš (Bulka, Varvařovský; 5/5), 50:29 Bulka (Anton, Tůma; 4/5). Rozhodčí: Kostourek, Červenka – Štěpánek, Dědek. Diváci: 65. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.
Dynamo Pardubice: Červinka (Borovička) – Vachun, Helikar, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, J. Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki.
Karlovy Vary: Dybal – Anton, Smýkal, Bulka, Tůma, Kočí, Dorot, Zolnaj, Vogel, R. Kubíček, Beran – Váňa, Handl, Botoš, Babeliak, Šmajda, Adámek, Varvařovský, Csabi, Kusak.

Lepší vstup do utkání předvedli karlovarští, kteří se hned v sedmé minutě dostali do vedení poté, co vyslal Csabi rychlou přihrávku do protiútoku na Mattea Kočího, jenž v situaci dva na jednoho vzal situaci na sebe a střelou pod břevno pardubické branky otevřel gólové skóre zápasu – 0:1. Hosté následně dostali výhodu v podobě přesilové hry, kterou dokázali v gól proměnit hned po dvaadvaceti vteřinách. Rychlá kombinace skočila u Matyáše Adámka, který střelou z první do odkryté branky zdvojnásobil vedení Varů – 0:2.

Dynamo následně také dostalo výhodu přesilové hry, při které si Tvrdík na poslední chvíli všiml neobsazeného Dominika Pavlaty, jehož střela snížila veden hostů na rozdíl jedné branky – 1:2. Vyrovnaný závěr třetiny prolomil gól hostů z poslední minuty. Zmatku před brankou se podařilo využít Matyášovi Váňovi, jenž střelou nad beton Červinky opět zvýšil vedení Karlových Varů – 1:3.

Druhou dvacetiminutovku odstartovali opět hosté gólem v čtyřiadvacáté minutě poté, co Váňa nabil Matteovi Kočímu na modrou čáru a ten dělovou ránou do rohu pardubické branky vsítil čtvrtou branku hostů v zápase – 1:4. Pátá branka Karlových Varů přišla v polovině třetiny, kdy se díky šťastnému odrazu od zad Borovičky prosadil Adam Csabi – 1:5.

Ve dvaačtyřicáté minutě se po přihrávce Bulky prosadil Jan Botoš, který vyslal střelu, kterou pardubický gólman díky stínění útočícího hráče nemohl vidět – 1:6. Závěrečnou tečku za utkáním přidal po souhře s Antonem a Tůmou Kryštof Bulka, jenž střelou mezi betony ustanovil konečné skóre zápasu – 1:7.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice) - „Bohužel jednoznačný zápas. Karlovy Vary se prezentují rychlým mladistvým hokejem. Soupeř byl nejenom rychlý, ale i silný na kotouči. Musíme se vrátit zpět k poctivému hokeji, kterým jsme se prezentovali poslední dva měsíce. Bohužel tohle bylo obrovské vybočení a doufám že se po tomto výsledku pořádně probereme. Musíme si to rozebrat a zítra nastoupit úplně jinak.“

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary) - „Přijížděli jsme sem s velkou pokorou, jelikož teď neprožíváme úplně výsledkově šťastné období a měli jsme za sebou sérii porážek. Dneska se nám to prostě sešlo, ve smyslu obrovské obětavosti týmu. Velmi dobře jsme plnili herní plán, který jsme měli před utkáním. Dařilo se nám v koncovce a po počátečním tlaku domácích nám perfektně pomohl brankář Dybal, takže si těchto bodu moc vážíme.“