28.1.2023

Junioři po těsném souboji s Litvínovem berou tři body, v poslední minutě rozhodl Pavlata

Sobotní utkání sehrál pardubický juniorský celek s Litvínovem. Litvínov našel odpověď na každý gól, který domácí tým skóroval, až na ten třetí, kterým Dominik Pavlata rozhodl půl minuty před koncem utkání o vítězi duelu.

Extraliga juniorů, 44. kolo, sobota 28.1.2023, Pardubice, enteria arena

3:2
1:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 10:48 Paleček (Helikar, Kalužík; 5/5), 38:30 Pavlata (Herčík, Tvrdík; 5/5), 59:26 Pavlata (Herčík, Gromadzki; 5/5) – 37:22 Postl (Vyhlídal, Slavík; 5/4), 40:24 Maštalířský (Bystřický, Svoboda; 5/5). Rozhodčí: Svobodová, Čáp – Frodl, Špůr. Diváci: 50. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Vachun, Helikar, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Gromadzki.
Litvínov: Čermák – Hora, Vyhlídal, Hocelík, Janda, Bystřický, Beran – Postl, Ekrt, Slavík, Maštalířský, Vopat, Čech, Dej, Bednařík, Špaček, Svoboda.

V úvodní třetině utkání se dostali pardubičtí junioři hned do několika zajímavých šancí, kterým byl hostující brankář nucen čelit. V sedmé minutě přišlo vyloučení z řad domácích hráčů, což počáteční tlak lehce utlumilo, ne ale na dlouho. Litvínovští se drželi v útočném pásmu a pardubický gólman Tuláček byl vystaven ne jedné střele, všechny ale pochytal. Naopak hostujícího brankáře překonal v polovině první třetiny Adam Paleček, který vystřelil z levého kruhu, Čermák zasáhl, ale kotouč mu proletěl nad pravým betonem – 1:0. Zanedlouho po inkasování gólu byl Litvínov také znevýhodněn vyloučením, Pardubice početní výhodu ale nevyužily. Zajímavou šanci měl ještě Gromadzki poté, co se prokličkoval až do útočného pásma, byl pak ale bohužel odstaven jedním z obránců hostů.

Prostřední část utkání přinesla zajímavou změnu, iniciativu útočit převzali spíše hostující hráči. Mezi nebezpečnější akce patřil například pokus Hocelíka, střílel z mezikruží a Tuláček zasáhl vyražením kotouče před sebe. Litvínovští se o dorážku a Pardubičtí o obranu klece snažili tak urputně, až branka skončila posunuta. V polovině utkání dostaly Pardubice k dispozici výhodu přesilové hry, skončila ale nevyužita a navíc při ní měl hostující Svoboda šanci při samostatném úniku. Tuláček kotouč zastavil vyrážečkou, o dorážku se pak ještě pokoušel Čech, ale byl také neúspěšný. Poté přišlo vyloučení jednoho z pardubických útočníků do konce utkání, Litvínov dlouhou početní výhodu využil až ve chvíli, kdy už se pomalu chýlila ke konci. Z pravého kruhu vystřelil Ondřej Postl a tvrdou ranou překonal pardubického brankáře – 1:1. Skóre ale nezůstalo vyrovnáno na delší dobu, minutu po této akci se prosadil po spolupráci s Tvrdíkem a Herčíkem Dominik Pavlata2:1.

Po druhé přestávce Litvínov neváhal a opět stav vyrovnal. Po úvodním tlaku dokázal Matěj Maštalířský protlačit kotouč skrze Tuláčkovy betony – 2:2. Dále měl hostující celek možnost skóre otočit při jedné ze dvou přesilových her, které dostal v průběhu poslední dvacetiminutovky k dispozici, navzdory dobrému tlaku ale neuspěl. Posledních pár minut přineslo vyrovnanou hru, která nakonec vyústila vítězným gólem domácího týmu půl minuty před koncem. Hostujícího gólmana Čermáka po delším tlaku prostřelil opět Dominik Pavlata a rozhodl tak o vítězi utkání – 3:2.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): „Hrozný hokej s dobrým výsledkem. Celý víkend je zvláštní, co se týče hokeje, nebyla to úplně povedená záležitost, ale tři body jsou dobré. Pro hokejové nadšence to ale není úplně koukatelné. Musím říct, že protrpěli asi šedesát minut, včera trpěli i s výsledkem, dnes alespoň ten výsledek stál za to. Pomůže nám to v boji o play-off, takže dobré. I některé tyto ošklivé zápasy se musí ubojovat, uhrát, aby se pak dal hrát i hezký hokej. Doufejme, že příští víkend bude úplně jiný, i když jedeme do Jihlavy, která je teď v dobré formě.“

Petr Mrázek (HC Litvínov): „Oproti včerejšku jsme začali o dost hůř, pomalu jsme se dostávali do tempa, pak jsme zápas vyrovnali. Bohužel chyby nás stály výsledek.“