15.2.2022

Junioři vyhráli na ledě Karlových Varů. Domů vezou výhru za tři body

Pardubičtí junioři v prvním zápase o účast v play off jeli na led Karlových Varů, kde se na gól muselo čekat až do druhé třetiny. Dynamo dokázalo porazit Energii a připsalo si výhru 4:2.

Extraliga juniorů, 1. kolo, úterý 15.2.2022, Karlovy Vary, KV Arena, tréninková plocha

Karlovy Vary

2:4
0:0, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 38:20 Šmajda (Adámek, Bulka; 5/4), 50:42 Adámek (Vogel, Kočí; 5/5) – 28:54 Kubíček (Kaplan; 5/4), 30:16 Kubíček (Kaplan, Chabada; 5/5), 45:55 Costa (Tvrdík, Lichtag; 5/5), 58:42 Kaplan (Herčík; 4/5). Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Gerát, Tvrdík. Diváci: 55. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 37:42. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
Karlovy Vary: Dybal – Benda, Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dorot, Vogel – Handl, Rymon, Botoš, Šlechta, Šmajda, Adámek, Seidler, Adámek, Csabi, Kusak.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Kaštánek – Štetka, Lichtag, Rouha, Herčík, Costa, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan.

Hned na začátku první třetiny se domácí Benda dostal do pěkné šance, kdy pálil od kruhu, ale Borovička jeho střelu vyrazil betony. Poté přišla šance i na druhé straně, Štetka vypálil z mezikruží, ale střelu schoval domácí brankář do lapačky. V jedenácté minutě přišlo vyloučení na straně Pardubic, jmenovitě Chabada za krosček. Při přesilové hře měla Energie plno šancí, největší měl Adámek, ale Borovička vše zvládnul. Ke konci třetiny se Šťastný dostal před Dybla, kde vystřelil, ale brankář střelu schoval mezi betony.

Po vhazování ve druhé třetině se ihned karlovarský Benda hnal do útoku, kdy pálil od modré, ale Borovička zasáhl lapačkou. Ve 28. minutě si Dynamo zahrálo přesilovku, při níž Martin Kubíček dostal puk za záda Dubla a tím otevřel skóre zápasu – 0:1. O dvě minuty později šly Pardubice do dvoubrankového vedení, kdy Martin Kubíček dal svůj druhý gól večera – 0:2. Poté měli domácí hráči šanci skórovat, nejdříve Krejčík trefil betony a pak Benda tyč Borovičkovy klece, ale žádná z šancí neskončila gólem. Na konci třetiny se ale domácím podařilo skórovat, kdy Samuel Šmajda prostřelil Borovičku od modré – 1:2.

Na začátku třetí třetiny se dostal do samostatného úniku Csabi, ale nepodařilo se mu vystřelit. Poté přišla další střela od Šmajdy, který střílel z kruhu, ale střela skončila ve výstroji pardubického brankáře. Ve 45. minutě se Kale Costa ocitl sám před brankou a střelou do rohu navýšil náskok Dynama – 1:3. Za chvíli se dostal do samostatného úniku Lukáš Adámek, který dostal kotouč za záda Borovičky – 2:3. Ke konci třetiny ještě domácí hráči odvolali brankáře a Pardubice přidaly čtvrtou branku, tentokrát se trefil Robin Kaplan a Dynamo zvítězilo 4:2.