19.2.2022

Junioři prohráli na domácím ledě. O body je obrala Sparta

Pardubičtí junioři na domácím ledě přivítali Spartu, po první třetině vedli 1:0, ale ve druhé třetině šla Sparta do vedení. Dynamu jedna branka na výhru nestačila a se Spartou prohrálo 2:1.

Extraliga juniorů, 3. kolo, sobota 19.2.2022, Pardubice, enteria arena

1:2
1:0, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 17:20 Herčík (Kaplan, Hebek; 5/5), 24:33 Kubánek, 28:57 Zembol . Rozhodčí:Horák, Mejzlík - Hájková, Šimánek . Vyloučení: 1:3 . Využití: bez využití . V oslabení: . Diváci: 115 . Střely na branku: . Průběh utkání:1:0, 0:2, 0:0 .
Dynamo Pardubice: Matěcha – Hebek, Nedelka, Tvrdík, Bárta, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag – Herčík, Costa, Paleček – Kloz, Novotný, Šťastný – Kaplan, Gromadzki
Sparta Praha: Krbeček – Tomov, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč, Port – Senčák, Kubánek, Mácha – Hauser, Krupička, Fábry – Vágner, Theimer, Vitouch – Zembol.

Po uplynutí dvou minut v první třetině byly Pardubice vyloučeny za příliš mnoho hráčů na ledě a Sparta tak hrála přesilovou hru, při níž si Matěcha připsal několik zákroků. Poté přišlo i vyloučení na pražské straně a pardubický Štetka se dostal do samostatného úniku, ale trefil jen horní tyč Krbečkovy branky. V 17. minutě se už radovali domácí, kdy po kombinaci Kaplana s Hebkem prostřelil hostujícího brankáře Daniel Herčík – 1:0. V první třetině se už nic víc nestalo.

Na začátku druhé třetiny ale Sparta vyrovnal., kdy Maxim Kubánek překonal Matěchu – 1:1. Ve 28. minutě Pražané otočili skóre ve svůj prospěch, kdy se trefil Zembol – 1:2. Poté se do pěkné šance dostal pardubický Kaplan, ale jeho střelu Krbeček schoval do lapačky. První třetina se pak odehrávala v klidném tempu, ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší šanci.

V úvodu třetí třetiny byl vyloučen hráč Sparty a Dynamo si zahrálo přesilovku, při které se do pěkné šance dostal Costa s Herčíkem, ale ani jeden z nich nedokázal překonat pražského brankáře. Poté šla Sparta znovu do čtyř, ale ani tuto přesilovou hru domácí nedokázali využít. Sparta se potom dostala před Matěchu, kde zkoušela přidal třetí branku, ale pardubický brankář vše zvládnul. Ke konci třetiny se domácí ještě pokoušeli vyrovnat, ale to se jim nepodařilo a se Spartou prohráli 2:1