3.3.2022

Čtvrtá porážka v řadě. Junioři prohráli na ledě pražské Sparty

Pardubičtí junioři hráli další zápas na ledě pražské Sparty, kde hned v první minutě zápasu prohrávali. Dynamu se ale podařilo jít do vedení, ale ve druhé třetině o něj přišlo a na ledě Sparty prohrálo 3:6.

Extraliga juniorů, 6. kolo, čtvrtek 3.3.2022, Praha - Holešovice, Tipsport arena Praha

6:3
2:3, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 01:33 Kubánek, 16:54 Hauser (Tůma; 4/5), 28:53 Zembol (Hauser, Tomov; 5/5), 30:48 Zembol (Vitouch; 5/5), 41:02 Ton (Zembol; 4/5), 53:05 Vitouch (Ducháč, Zembol; 5/5) – 05:22 Pavlata (Gromadzki; 5/5), 10:38 Urban (Costa, Kaštánek; 5/4), 13:15 Pavlata (Gromadzki; 5/5). Rozhodčí: Valda, Červenka – Frodl, Svobodová. Diváci: 83. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:2. V oslabení: 4:0. Střely na branku: 12:6. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 6:3.
Sparta Praha: Krbeček (Hrabal) – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Ton, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Hebek, Nedelka, Tvrdík, Bárta, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Urban, Kloz, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.

Na začátku první třetiny se jako první radovali domácí, kdy bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Kubánek a dokázal překonat pardubického Matěchu – 1:0. V páté minutě bylo ale srovnáno, kdy střelecký pokus Dominika Pavlaty skončil za zády sparťanského brankáře– 1:1. Poté přišlo vyloučení na domácí straně a Pardubice si tak zahrály přesilovou hru, při níž se do individuální akce dostal Tomáš Urban a poslal Dynamo do vedení – 1:2. Ve třinácté minutě šli hosté do dvoubrankového vedení, kdy se k odraženému puku dostal Dominik Pavlata a svým druhým gólem v zápase navýšil pardubické vedení – 1:3. Ke konci první třetiny se Sparta ve vlastním oslabení dostala před Matěchu, jmenovitě Hauser, kdy pálil od modré a překonal pardubického brankáře 2:3.

Dynamo hned na začátku druhé třetiny se dostal do pěkné akce Herčík, ale jeho střelu domácí Krbeček zastavil. Poté se ocitl v gólové šanci sparťanský Vitouch, ten ale jen trefil Matěchovy betony. Ve 28. minutě Sparta vyrovnala, kdy vypadnutý puk z Matěchovy výstroje dokázal dostat do brány Zembola - 3:3. Za dvě minuty se ale domácí znovu ujali vedení, pardubického brankáře znovu překonal Zembol – 4:3. V závěru druhé třetiny Pardubice ještě stříleli na sparťanského brankáře, ale žádná střela neskončila gólem.

Po vhazování ve třetí třetině byl vyloučen jeden z domácích hráčů a Dynamo hrálo přesilovou hru. Sparta ale opět ve vlastním oslabení skórovala, do samostatné akce se dostal Ton, který zakončoval 5:3. Poté se třetina odehrávala v klidném tempu až do 51. minuty, kdy se před domácí branku dostal pardubický Costa, ale Krbeček jeho střelu zastavil. V 53. minutě přidala šestou branku, tentokrát se o ni postaral Vitouch, který pálil z mezikruží – 6:3. Ke konci třetí třetiny se Pardubice ještě pokoušely snížit skóre, to se jim ale nepodařilo a prohrály 6:3.