5.11.2021

Série proher nekončí, junioři padli i na ledě Olomouce

Pardubičtí junioři opět nedokázali prolomit šňůru proher, všechny body tak zůstávají na ledě Olomouce. I když Dynamo dokázalo srovnat dvoubrankové vedení Olomouce, na výhru to nestačilo. Nejvíce branek padlo ve druhé třetině, ale rozhodující gól přišel v polovině třetí třetiny do sítě pardubického Dynama. Junioři padli výsledkem 3:4.

Extraliga juniorů, 16. kolo, pátek 5.11.2021, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

4:3
1:1, 2:2, 1:0
Branky a nahrávky: 17:27 Fibigr (Poledna, Kučera), 26:45 Handl (Tarnoczy, Kočí), 28:39 Ministr (Kučera), 52:23 Fasner – 11:26 Rouha (Herčík, Novotný), 29:18 Formánek (Kaštánek, Pavlata), 38:25 Kubíček (Kaštánek, Rouha). Rozhodčí: Held – Lukš, Bubela. Diváci: 41. Vyloučení: 7:2. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Olomouc: Špunar – Kočí, Poledna, Rajzík, Přecechtěl, Panáček, Stratil – Kučera, Ministr, Fibigr, Fasner, Handl, Tarnoczy, Zapletal, Matašovský, Ruda, Tichý.
Dynamo Pardubice: Borovička – Kaštánek, Kubíček, Chabada, Hebek, Nedelka, Tvrdík – Rouha, Formánek, Novotný, Herčík, Pavlata, Paleček, Lichtag, Kloz, Kaplan, Šťastný, Štetka.

V úvodu zápasu měly oba týmy plno šancí. Pardubice si hned zahrály přesilovku, ale tu nevyužily. Po přesilové hře byly aktivnější více Pardubičtí, kteří se v 11. minutě radovali, kdy se trefil Michal Rouha. Po gólu Dynamo dostalo možnost odskočit na dvoubrankové vedení při přesilové hře, ale skóre se neměnilo. V 15. minutě měl šanci domácí Kučera, ale Borovička vše zvládnul. Poté po několika minutách Olomouc vyrovnala na 1:1 zásluhou Jiřího Fibigra.

Úvod druhé třetiny byl bez šancí až do 26. minuty zápasu, kdy Olomouc šla do vedení po trefě Tomáše Handla. Poté byl domácí Poledna vyloučen za zdržování hry. Daniel Ministr ale ve vlastním oslabení zvýšil vedení Hanáků o dvě branky. Pardubice ihned na to zareagovaly a František Formánek snížil na 3:2. Dlouho poté se nic nedělo až do konce třetiny, kdy v dvojnásobné přesilové hře Martin Kubíček vyrovnal na 3:3. Do poslední třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu.
Začátek 3. třetiny byl poklidný až do 48. minuty, kdy si Pardubice zahrály přesilovku, jenže po jejím nevyužití padla branka na druhé straně. V 52. minutě šla do vedení Olomouc, brankáře Borovičku překonal Matyáš Fasner. V konci zápasu přišly dvě přesilové hry Olomouce, které domácí nevyužili. Olomouc proto zvítězila nad Dynamem těsně 4:3.