11.1.2022

Junioři v derby podlehli Hradci Králové, rozhodla třetí třetina

Ve druhém východočeském derby sezony tentokrát junioři Pardubic úspěšní nebyli. První dvě třetiny po trefách Urbana a Rouhy sice hrálo Dynamo vyrovnaně, ve třetí třetině ale hned v úvodních vteřinách ujel do úniku Šimek a deset minut před koncem utkání definitivně pojistil vítězství soupeře 4:2 kapitán Jaroslav Kašpar.

Extraliga juniorů, 30. kolo, úterý 11.1.2022, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

2:4
1:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 18:02 Urban (Rouha, Lichtag); 5/5, 27:17 Rouha (Šťastný, Chabada; 5/5) - 8:38 Lang (Šimek, Naar; 5/4), 39:38 Budina (Naar; 5/5), 40:17 Šimek (Šedivý; 5/5), 50:00 Kašpar (Idžan; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Pilný - Lhotský, Svoboda . Vyloučení: 4:2, navíc Rouha (PCE) 5 min. a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Lichtag, Rouha, Herčík, Costa, Urban, Paleček, Kloz, Šťastný, Kaplan.
Mountfield HK: Sajdl – Červenka, Boukal, Pinkas, Havlíček, Naar, Perička, Pelda – Ma. Beneš, Budina, Kašpar, Lang, Pajer, Šimek, Idžan, Šedivý, Pilný, Mi. Beneš.

Druhé východočeské derby sezony mohl otevřít hostující Lukáš Pajer, který ve střední třetině nabral dobrou rychlost, ale jeho střela šla těsně mimo. Ani domácí v 8. minutě s nerozhodným stavem nehnuli, Daniel Herčík trefil jen lapačku brankáře Sajdla. Mountfield poslal do vedení v přesilové hře Kryštof Lang, který s pukem na hokejce obkroužil útočné pásmo, vystřelil a z dorážky doklepl puk do prázdné brány – 0:1. Dvě minuty před koncem se Pardubice vyrovnání dočkaly, když se o gól postaral kompletně sám Tomáš Urban, když si u mantinelu vybojoval puk a následně si vybruslil na střed, odkud i přes dobrou obranu soupeře dokázal nekompromisně zakončit do šibenice – 1:1.

Poprvé do vedení se v zápase dostalo domácí Dynamo ve 28. minutě, kdy po souboji na brankovišti doklepl puk do brány Michal Rouha – 2:1. Do dvoubrankového náskoku mohl Pardubice dostat Daniel Herčík, který po nenápadném sólu vyzkoušel pozornost Sajdla nebezpečnou střelou na rameno. Poslední minuty ale patřili soupeři, nejprve se před brankou objevil Kašpar, který tečoval puk a jen díky skvělému zásahu Borovičky neskončil v bráně. Necelých třicet vteřin před koncem už ale Mountfield HK srovnal, když se po zablokovaných pokusech útočníky objevil puk na druhé straně před nehlídaným Matyášem Budinou, který měl už lehký úkol a poslal puk do brány – 2:2.

Hned úvod poslední třetiny ale Dynamu nevyšel, když po sedmnácti vteřinách ujel Pavel Šimek, který protlačil puk pod beton brankáře Borovičky – 2:3. U další velké šance byl o střídání později opět Šimek, který ve velké rychlosti netrefil bránu. Ve 44. minutě mohl vyrovnat Adam Paleček, jenže proti byla horní tyč. Pojišťující čtvrtou branku bohužel vstřelil v 50. minutě Jaroslav Kašpar, který do brány doklepl skákající puk – 2:4. Dynamo se snažilo s výsledkem ještě něco udělat, obrana soupeře ale byla bezchybná a zvrat utkání nedovolila.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že jsme první dvě třetiny byli o něco lepším mančaftem. Dostali jsme smolnou branku na začátku, potom jsme hru zlepšili a Hradec jsme zatlačili a zaslouženě jsme šli do vedení. Potom při nedůrazu při vyhození ze třetiny, což se nám bohužel stává často, soupeř srovnal. Ve třetí třetině jsme chtěli zápas otočit na naši stranu, ale bohužel nás hned první střídání hodně srazilo dolů a už jsme nenašli recept. V závěru byl Hradec na derby nastaven asi lépe, měli větší nasazení a vítězství si pohlídali.“