22.1.2022

Další výhra! Rozjetí junioři porazili i Plzeň

Pardubičtí junioři uspěli v dalším zápase, tentokrát na ledě Plzně. V tomto utkání se o dva góly postaral Tomáš Urban. Dokonce padly na obou stranách tresty do konce utkání za bitku. I když se Plzni podařilo několikrát vyrovnat. Dynamo to zvládlo a vyhrálo 5:3 a připsalo si pátou výhru v řadě.

Extraliga juniorů, 34. kolo, sobota 22.1.2022, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

Plzeň

3:5
1:1, 2:3, 0:1
Branky a nahrávky: 17:44 Dvořák (Houdek, Hamšík; 5/5), 28:25 Slanina (Malát; 5/5), 29:44 Soukup (Dáňa, Dvořák; 5/5) – 07:02 Rouha (Urban, Kaštánek; 5/4), 25:55 Urban (Kaštánek; 5/4), 36:59 Herčík (Kaplan; 5/5), 38:27 Urban (Costa; 5/4), 59:04 Kaplan. Rozhodčí: Čáp, Šindel – Brejcha, Pešek. Diváci: 56. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:6. Střely na branku: 6:10. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:5.
Plzeň: Lokajíček – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Pavlák, Vajner, Malák – Kvasnička, Kopic, Korčák, Dvořák, Slanina, Soukup, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa.
Dynamo Pardubice: Borovička – Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Kalužík, Lichtag, Rouha, Herčík, Costa, Urban, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.

Oba celky se hned v úvodu zápasu pustily do tvrdé hry. Domácí měli velký tlak na bránu, ale nedokázali si najít dobrou palebnou pozici. V 7. minutě Tomáš Urban našel na pravém kruhu Michala Rouhu, který nad padajícím Lokajíčkem procedil puk do sítě – 0:1. Poté si Costa dobře najel a střílel od středu kluziště. Puk jen ale lehce lízl levou tyč branky. Na druhé straně měl šanci Kopic, jeho pokus Borovička vyrazil ramenem do rohu. Třetina se pak odehrávala nahoru a dolů, ani jeden z týmů si nevytvořil větší šanci. V 17. minutě přesně s koncem trestu Kaštánka bylo srovnáno. Borovičku překonal Dvořák – 1:1.

Hned na začátku druhé třetiny měl jeden z domácích hráčů dobrou šanci. Borovička jeho střelu vystihl a zasáhl lapačkou. Poté Kaštánek schytal ránu do pravé nohy a za pomoci spoluhráčů odjel na střídačku. Ve 25. minutě střelou z bekhendu Tomáš Urban dostal puk za záda Lokajíčka – 1:2. O 3 minuty později bylo znovu vyrovnáno, po souboji v rohu se kotouče zmocnil Slanina, který překonal Borovičku – 2:2. Za chvíli šla Plzeň do vedení po střele Soukupa – 3:2. Potom se do větší bitky dostal Nedelka s Malákem a oba dostali trest do konce utkání. Ve 37. minutě Kaplan přihrával Danieli Herčíkovi, který poslal puk za záda domácího brankáře. Ihned potom se dostal do samostatného úniku Tomáš Urban a zamířil puk ke vzdálenější tyči a Dynamo vedlo 4:3.

Pardubice se hned po vhazování hnaly do útoku, všechny střely ale Lokajíček zastavil. Dlouho se pak hrálo ve vyrovnaném tempu. V 54. minutě byl vyloučen jeden z domácích hráčů a Dynamo tak hrálo přesilovku, při které mohlo odskočit na dvoubrankové vedení, to se jim ale nepodařilo. Pardubice pak nechtěly pustit domácí do útočného pásma. V 56. minutě mohl Lichtag rozhodnout, ale Slanina mu ve střele zabránil. Poté Plzeň odvolala brankáře. Minutu před koncem zápasu Robin Kaplan trefil opuštěnou domácí branku a zajistil tím výhru Dynama 5:3.