4.9.2020

Pardubičtí junioři začali vítězně! Dokázali otočit zápas se Slavií

Praha – Pardubičtí junioři vstoupili do nové sezony úspěšně! Na ledě pražské Slavie sice v prvním dějství prohrávali, Pardubice však v neuvěřitelné druhé třetině, ve které Slavii k ničemu nepustily, nastřílely čtyři branky a dokázaly vyhrát 6:4!

Juniorská liga akademií, 1. kolo, pátek 4.9.2020, Praha, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

4:6
3:2, 0:4, 1:0
Branky a nahrávky: 3. Hovorka, 10. Havrda (Kvasnička), 18. Havrda (Slavíček), 46. Palát (Labuzík, Němeček) – 11. Šír (Herčík, Rohlík), 17. Costa (Šír, Jelínek), 21. Kaštánek (Nedelka), 30. Rohlík (Costa, Herčík), 34. Lichtag (Kaplan), 35. Antoníček (Kaplan, Pavlík). Rozhodčí: Horák – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:4. V oslabení: 0:2. Diváci: 67. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:6, 4:6.
Slavia Praha: Ondrík – Hovorka, Němeček, Štíbr, Palát, Hrdlička, Klatt – Štrombach, Havrda, Kižlin, Brummel, Slavíček, Křenek, Turek, Hofmann, Labuzík, Janča, Tichý, Kvasnička
Dynamo Pardubice: Nečas – Tvrdík, Kubíček, Nedelka, Odehnal, Jelínek, Kaštánek, Chabada – Štětka, Kloz, Lichtak, Antoníček, Pavlík, Costa, Kaplan, Paleček, Rohlík, Herčík, Šír

Začátek utkání zvládli lépe domácí, kterým se již ve 2. minutě podařilo skórovat, když Hovorka bekhendovým blafákem překvapil Nečase - 1:0. Pardubice se snažily smazat ztrátu, ale Slavie nepolevovala. Druhý gól vsítila opět Slavie, která využila přesilovky v podání Havrdovy střely do odkrytého rohu - 2:0. Pardubice dokázaly rychle odpovědět, když již v 11. minutě dokázal vstřelit gól Šír - 2:1.

Pardubice dominovaly v druhé polovině prvního poločasu a také se dočkaly poté,co Costa schovanou střelou překvapil domácího gólmana - 2:2. Slávie dokázala ještě do konce utkání odpovědět, když se v 18. minutě dostal do zakončení Havrda po krásné přihrávce Slavíčka - 3:2.

Celá druhá třetina probíhala v režii Pardubic, když se již po necelé minutě druhé třetiny dokázaly dorovnat na Slavii v podání branky Kaštánka, který dokázal perfektně zužitkovat přihrávku Nedelky - 3:3. Poté nastal střelecký půst, ani jeden tým se do šancí nepouštěl. To ale Pardubice ve 30. minutě změnily, když dokázaly využít svojí další přesilovku. Po rychlé kombinaci navýšil vedení Rohlík - 3:4.

Slavie se také snažila vstřelit branku, ale to Nečas zdárně odmítal. Ve 34. minutě ale Lichtang navýšil vedení Pardubic již na pět branek, poté, co využil protiútok v oslabení - 3:5. Svojí nadmíru povedenou druhou třetinu zakončil ve 35. minutě Antoníček, opět se po rychlém úniku dokázaly Pardubice prosadit - 3:6.

Na začátku třetí třetiny zahrozily opět Pardubice potom, co se pardubický hráč objevil sám před gólmanem, toho ale překonat nedokázal. Poté přišel gól Slavie, Palát dokázal využít přesilovou hru a střelou z kruhu snížil vedení Pardubic - 4:6. To už si ale Pardubice dokázaly pohlídat a odvézt si z Edenu všechny tři body.