13.2.2020

Junioři v DHL Superpoháru zůstávají neporaženi!

Pardubice – Junioři se vydali do Zlína, který doposud neuhrál v Superpoháru ani bod. Zápas ale byl vyrovnaný a hrálo se do posledních chvil. Rozhodla první a poslední minuta utkání, ve kterých Dynamo dokázalo skórovat.

Turnaj O Pohár DHL, SP3, čtvrtek 13.2.2020

1:3
0:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 29. Chludil (Holík, Fajkus) – 1. Costa (Rohlík, Šír), 25. Šír (Rohlík), 60. Kostka (Šír, Blažej). Rozhodčí: Vrba – Bryška, Blažek. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. Diváci: 67. Střely na branku: 24:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Berani Zlín: Kořének – Janošek, Riedl, Holík, Jaroněk, Bednařík, Mikulík, Pavlas – Handl, Sebera, Weintritt, Lekeš, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Chludil.
Dynamo Pardubice: Borovička – Odehnal, Oliva, Kubíček, Blažej, Jelínek, Secký, Kaštánek – Hledík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Rohlík, Pavlík, Šír, Šťastný.

Zápas začal daleko lépe pro hosty. Hned v první minutě zpoza branky poslal Rohlík kotouč do mezikruží, kde byl připravený Kale Costa, který dokázal překonat brankáře Kořénka. Do konce první třetiny si oba týmy vytvořily několik dobrých šancí. Žádná už však v síti neskončila.

Na začátku druhé třetiny Dynamo hrálo oslabení, to dokázalo udržet a pár sekund po nevýhodě dokonce navýšilo svůj náskok. Ondřej Rohlík vyvezl kotouč k levému kruhu, odkud naservíroval dokonalou přihrávku Radku Šírovi, který dokázal domácího brankáře překonat. Ve 29. minutě domácí využívají svoji přesilovou hru. Holík nabídl puk Lukášovi Chludilovi, který prudkou střelou dokázal překonat brankáře Borovičku.

Do poslední části utkání nastoupil Zlín s agresivním přístupem a na trestné skončil rovnou čtyřikrát. Domácí se tlačili do zakončení a snažili se vyrovnat, dokonce i odvolali brankáře, ale do sítě se jim puk už nepodařilo dostat. Naopak Martin Kostka 16 sekund před koncem navýšil střelou do prázdné a Dynamo si tak odneslo 3 body.