1.2.2020

Junioři ve třetí třetině rozhodli o druhém vítězství v Superpoháru

Pardubice – Ač v první třetině Pardubice odskočily Vítkovicím na rozdíl tří branek, ve druhé si nechaly dát dva góly a zápas byl do třetí části otevřený. Nicméně Pardubičtí si ve třetí periodě otevřeli střelnici a rozhodli o výsledku 8:4.

Turnaj O Pohár DHL, SP2, sobota 1.2.2020, enteria arena

8:4
4:1, 0:2, 4:1
Branky a nahrávky: 6. Rohlík (Rouha), 8. Hledík (Oliva), 10. Kaštánek (Rouha), 20. Rohlík (Šír), 42. Rouha (Antoníček), 44. Antoníček (Rohlík), 48. Rohlík (Kubíček), 52. Oliva (Rozlílek, Antoníček) – 14. Potočný (Lednický), 21. Lednický, 28. Beránek (Zapletal, Vojtovič), 57. Lednický. Rozhodčí: Micka – Bohuněk, Lučan.. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 100. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 8:3, 8:4.
Dynamo Pardubice: Borovička – Oliva, Kubíček, Blažej, Jelínek, Secký, Kaštánek – Hledík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Rohlík, Pavlík, Šír, Herčík, Šťastný
Vítkovice: Dolíška (21. Bartošák) – Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus, Machů – Tvrdý, Lednický, Krejsa, Mrva, Kylnar, Potočný, Gebauer, Vojtovič, Beránek

V první třetině tahaly většinu času za delší konec Pardubice. Jako první v čase 5:12 rozvlnil síť za Ondřejem Dolíškou v brance Ondřej Rohlík. Dvě minuty poté si právě Dolíšek vybral slabší chvilku a propustil na přední tyč směřující střelu Daniela Hledíka. Když ještě v přesilovce Vít Kaštánek prostřelil vše, co mu stálo v cestě, vypadalo to na klidný zápas pro domácí. Naději a zkorigování výsledku dal vítkovickým mladíkům Michal Potočný, který prostřelil Borovičku. Po sérii vyloučení se ještě minutu před koncem periody prosadil podruhé Ondřej Rohlík.

Na začátku druhé třetiny Vítkovičtí vyměnili brankáře. Za Dolíška nastoupil Darek Bartošák. Efekt výměny zafungoval okamžitě. 14 vteřin po úvodním buly druhé části se prosadil Vojtěch Lednický, který prokázal velkou individuální kvalitu. Velké šance jsme v průběhu druhé periody viděli na obou stranách, nicméně jako jediný se prosadil vítkovický Adam Beránek, který doklepl puk za záda Borovičky. O výsledku zápasu tak měla rozhodnout třetí třetina.

Dynamo do třetí periody vstoupilo velmi aktivně a z velké snahy a tlaku vytěžili Pardubičtí gól, který vstřelil Michal Rouha. Vítkovické tato obdržená branka sesypala a domácí se tlačili do zakončení ještě více. Petr Antoníček v přesilovce natáhl od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V ten moment bylo jasné, že si Pardubice zápas pohlídají, protože měly náskok tří branek a jejich hra byla mnohem koncentrovanější a přesnější než Moravanů. V čase 47:28 si Martin Kubíček pohrál s obranou hostů a díky jeho přihrávce mohl Ondřej Rohlík zkompletovat hattrick. 7:3. Pardubice poté zásluhou kapitána Jana Olivy dorovnaly počtem vstřelených branek svůj první zápas Superpoháru. Utkání se blížilo ke svému konci, když vlastní gól, který byl připsán Vojtěchu Lednickému, upravil skóre na 8:4.

Pardubice tak zvítězily i ve druhém utkání Superpoháru DHL. Po dvou zápasech mají skóre 16:8 a míří za postupem ze skupiny „D“. Před nimi je však ještě spousta práce.