8.12.2016
Karel Málek

Junioři sahali s Motorem po bodu, utekl jim v samotném závěru

PARDUBICE — Nepovedené utkání sehráli v rámci 25. kola DHL extraligy juniorů pardubičtí mladíci. Dynamo nestačilo doma na České Budějovice, ač soupeře přestřílelo, podlehlo mu 1:2. Jedinou branku Východočechů vstřelil ve 34. minutě Miroslav Rohlík.

DHL extraliga juniorů, 25. kolo, čtvrtek 8.12.2016, Tipsport arena

České Budějovice

1:2
0:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 33:39 Rohlík (Zadina, Voženílek) – 5:23 Guman (Tejko), 58:24 Tejko. Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 150. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Faltys, Horyna, Kučera, Rudy, Šklíba, Trejbal, Zukal – Bureš, Dušek, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Syrovec, Štefka, Voženílek, Zadina.
České Budějovice: Patera – Babchuk, Benda, Farka, Michal, Radoš, Svoboda – Bárta, Doktor, Guman, Káník, Mařík, Matys, Rolínek, Šulek, Tejko, Vochozka.

Do utkání vstoupili lépe Jihočeši a už v 6. minutě se mohli radovat z vedení. Po chybě při zakládání útoku se za zády domácích objevili dva osamocení hráči Motoru, kteří vymíchali Kloučka a Tomáš Guman neměl problém zasunout puk za bezmocného brankáře – 0:1. Oba týmy pak střídaly lepší a horší pasáže hry, vyložených šancí se rodilo po málu a do kabin po první části tak šli s vedením hosté.

Dynamo začalo druhou třetinu mnohem aktivněji a několikrát nebylo daleko od vyrovnání. To se povedlo až ve 34. minutě kapitánovi Miroslavu Rohlíkovi, který do prázdné branky zakončoval povedenou akci Voženílka a Zadiny – 1:1. Žádné další výrazné vzrušení už prostřední dvacetiminutovka nenabídla a rozuzlení zápasu mělo přijít až v závěrečné části.

Třetí třetina až na světlé výjimky nepobrala příliš hokejové krásy. Ani jednomu z celků se nedařily přesilovky, nebezpečnější byl paradoxně vždy oslabený celek. Když už se zdálo, že utkání směřuje do prodloužení, pláchl pardubické obraně Miroslav Tejko a minutu a půl před koncem překonal Kloučka povedeným blafákem do bekhendu – 1:2. Domácím už na vyrovnání zbylo zoufale málo času a i přes tlak v poslední minutě nedokázali vyrovnat.

Po senzačním listopadu tak teď pardubičtí junioři zabředli do výsledkové i herní nepohody, bodovat se jim nepodařilo v posledních třech duelech.