16.10.2015
Adam Joska

Starší dorostenci nestačili na Kometu

PARDUBICE — Starší dorostenci Dynama nevstoupili do utkání vůbec dobře, už po čtrnácti vteřinách inkasovali. Ani ve zbytku utkání se jim příliš nedařilo, ve třetí třetině inkasovali pět branek. Nakonec tak prohráli o šest gólů, jedinou trefu za Pardubice zaznamenal Michal Pochobradský.

NOEN extraliga staršího dorostu, 13. kolo, pátek 16.10.2015, Tipsport arena

Kometa Brno

1:7
0:1, 0:1, 1:5
Branky a nahrávky: 50:13 Pochobradský – 0:14 Frydrych (Škvrně), 34:34 Hasoň (Mlynář), 40:31 Süss (Škvrně, Frydrych), 46:12 Nečas (Král, Zábranský), 53:00 Král (Mlynář), 57:28 Zábranský (Král, Nečas), 58:16 Frydrych (Süss, Kučera). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Střely na branku: 27:48. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7.
Dynamo Pardubice: Klouček (58. Jánský) – Trejbal, Žouželka, Mert, Javůrek, Boček, Leder – Paliesek, Petrus, Machala – Martínek, Roubal, Machač – Štefka, Pochobradský, Kubišta – Syrovec.
Kometa Brno: Dostál – Jeřábek, Jurnečka, Král, Kučera, Mikyska, Trnka, Zábranský – Čejka, Ferda, Frydrych, Hasoň, Klenec, Matula, Mlynář, Nečas, Novák, Škvrně, Süss.

Vstup do utkání vyšel na výbornou Kometě, která se ujala vedení již po čtrnácti vteřinách hry. První střelu dokázal Klouček zlikvidovat, jenže po následném vhazování ho z pravé strany propálil Lukáš Frydrych – 0:1.

Na začátku druhé části hry měli domácí šanci na vyrovnání, když nejprve Štefka obral hostujícího obránce o kotouč u pravého mantinelu a ihned se vydal směrem na Dostála, kterého napálil z bezprostřední blízkosti do masky. Minutu poté se vydal sám na hostujícího strážce klece, jenže toho bekhendovým zakončením nepřekonal.

Ve 35. minutě podruhé v utkání udeřilo Brno, Jan Hasoň nejdříve nedokázal zpracovat přihrávku do předbrankového prostoru, o malou chvíli poté už se k puku dostal a z blízkosti překonal Kloučka – 0:2.

Stejně jako v první periodě se i v té třetí prosadila rychle Kometa, jejíž náskok na tři branky navyšoval Jan Süss – 0:3.

Ve 45. minutě byl blízko ke gólu Martínek, jenže jeho pokus zamířil do levé tyčky. minutu poté zapadl puk do sítě na druhé straně, Král vyslal přesným pasem do samostatného úniku Martina Nečase, jenž vypálil zápěstím přesně pod lapačku Kloučka – 0:4.

V 51. minutě se i domácím svěřencům podařilo vstřelit branku, dorážkou z předbrankového prostoru se prosadil Michal Pochobradský – 1:4.

Kometa čekala se svou odpovědí dvě minuty, po Mlynářově nahrávce na pravou stranu na Filipa Krále už to vypadalo, že se nedokáže prosadit, nakonec se mu to ale bekhendem k levé tyčce přeci jen povedlo – 1:5.

V 58. minutě vypálil z levé strany Libor Zábranský, jehož rána prošla Kloučkovi mezi betony a vyhnala ho z branky – 1:6.

Ani Jánský však dlouho bez obdrženého gólu nevydržel, po minutě ho překonal z pravé strany Lukáš Frydrych po přihrávce od Süsse – 1:7.