4.9.2015
Adam Joska

Starším dorostencům vstup do sezony nevyšel, podlehli Jihlavě

PARDUBICE – Úvodní zápas nevyšel starším dorostencům podle jejich představ, dvakrát dokázali dorovnat stav utkání, ale poté už na Jihlavu gólově nestačili a připsali si první prohru v sezoně.

NOEN extraliga staršího dorostu, 1. kolo, pátek 4.9.2015, Tipsport arena

Dukla Jihlava

2:6
1:1, 1:3, 0:2
Branky a nahrávky: 11:28 Kaut (Machala, Boček), 32:31 Machala (Štefka) – 0:27 Mejzlík (Oščádal), 25:10 Oščádal (Vála), 28:52 Strnad (Heinrich), 39:53 Heinrich, 52:40 Oščádal (Jindra), 58:07 Mejzlík (Berka). Rozhodčí: Barek – Vepřovský, Potůček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 146. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6.
Dynamo Pardubice: Klouček – Žouželka, Boček, Mert, Bureš, Matýs, Javůrek – Martínek, Pochobradský, Kaut, Štefka, Machač, Paliesek, Roubal, Machala, Kubišta, Šeliga.
Dukla Jihlava: Škarek – Mareš, Stark, Srnský, P. Slabý, Huňáček, Havelka, Vála – Jindra, Adam, Heinrich, Mejzlík, Berka, J. Slabý, Strnad, Čermák, Oščádal.

Pardubice se sice hned po úvodním vhazování ujaly kotouče, ale Dukla díky své aktivitě při napadání vybojovala kotouč a hned po první střele se ujala vedení zásluhou Tomáše Mejzlíka – 0:1.

Východočeši čekali se svou gólovou odpovědí do 12. minuty, kdy Machala nasměřoval puk přesně na před brankou osamoceného Martina Kauta a ten už zakončoval do odkryté brány, jelikož se gólman nestihl přesunout – 1:1.

I ve druhé periodě se jako první prosadili hráče Jihlavy, poté co ubránili oslabení, tak ve 26. minutě udeřili. Střelecký pokus Vladimíra Oščádala z mezikruží prolétl Kloučkovi těsně nad pravým betonem – 1:2.

O minutu později mohl vyrovnat Pochobradský, který jel zcela sám na hostujícího gólmana, zamířil mezi betony, které však Škarek včas sklapl k sobě. Východočeši dokázali opět vyrovnat až ve 33. minutě, když Ondřej Machala příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2.

Minutu před koncem druhé části hry se hosté opět ujali vedení, Heinrich ihned po vhazování poslal kotouč na hůl Milanu Stranadovi, který ho poslal za brankáře Kloučka – 2:3.

Po vyloučení pardubického Šeligy sedm sekund před sirénou dokázal skórovat Aleš Heinrich, když se střela z levé strany odrazila od jednoho z hráčů před brankou a následně kotouč doskákal až za brankovou čáru – 2:4.

V polovině třetí dvacetiminutovky nastal velký závar před jihlavskou svatyní, jenže ani jeden z domácích hokejistů nedokázal uklidit puk do poloodkryté klece. A o dvě minuty později skórovala Dukla, když pardubičtí obránci neubránili Vladimíra Oščádala, jenže se z pravé strany prosadil bekhendovým zakončením – 2:5.

Dynamo zkusilo tři minuty před koncem základní hrací doby hru bez brankáře, čehož Jihlava v 59. minutě využila, po nahrávce od Berky zamířil přesně od modré čáry Tomáš Mejzlík – 2:6.