HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012

Reportáž ze zápasu

Přát., pondělí 3.8.2015, Fortuna Aréna

Mountfield HK

Dynamo Pardubice

2:1p
0:0, 1:1, 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 33:15 Moník (Štohanzl, Jirásek), 64:58 Mašín (Matouš, Kynčl) – 28:46 Machala (Kaut). Rozhodčí: Pechánek – Antalík, Lučan. Vyloučení: 2:3, navíc Pohl – Paliesek oba 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Mountfield HK: Vomáčka – Kynčl, Hroudný, Šalda, J. Moník, Gaspar, Pohl, Fanderlik, Jonáš – M. Matouš, Matějček, Dvořák – Mašín, D. Matouš, Hejna – F. Moník, Štohanzl, Jirásek – Hašek, Pažourek, Maršík.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikulčák, Boček, Mert, Hrubý, Jančařík, Fuchs, Leder, Javůrek – Šeliga, Pochobradský, Paliesek – Machala, Kaut, Martínek – Machač, Roubal, Štefka – Kubišta, Cach, Černý.

Komentář

Že se hraje východočeské derby, bylo znát od prvního střídání – od samého začátku byl k vidění svižný hokej s rychlým napadáním a spoustou tvrdých soubojů a bodyčeků, a to z obou stran. Nejpovedenější přišel na konci třetiny, kdy si Hejna ukázkově počkal na pardubického Cacha.

Se šancemi se v první třetině rovněž urodilo. Hodně se zakončovalo z bezprostřední blízkosti, ale většina pokusů těsně míjela tyčky obou branek. Na hradecké straně stojí za zmínku Dvořákův pokus po Matoušově přiťuknutí ze čtvrté minuty, na pardubické Palieskova pohotová střela zprava z poloviny třetiny.

Celkově měl Hradec Králové v úvodní dvacetiminutovce v útoku místy navrch, Dynamo však kontrovalo nenápadnými, zato nebezpečnými akcemi.

První přestávka prospěla jednoznačně více hráčům hostí. Ti zamkli na začátku třetiny Hradecké v jejich pásmu, dostávali se do rotací a z nich do zakončení. Mountfield však držel svými zákroky Tomáš Vomáčka. Domácí tým se naopak v útoku hledal, střela Jonáše od modré byla jen světlou výjimkou a jedinou vážnější akcí v první polovině druhé části.

Změnit to mohla hradecká přesilovka, ale vše bylo jinak. Ve vlastním oslabení ujel ve 29. minutě Martin Kaut, mezi kruhy přejel osu hřiště a střelu mezi tělo a ruku Vomáčka jen ztlumil – 0:1. Domácí se dočkali po pěti minutách z ojedinělé akce. V přečíslení dvou na jednoho dostal puk Filip Moník od Martina Štohanzla a vymetl bližší vingl – 1:1.

Hradec Králové vyrovnávací branka nakopla, od tohoto momentu se nenechal přehrávat jako v dosavadním průběhu druhého dějství. Navíc se mohl dvakrát dostat do vedení, jenže ani jedna ze dvou kombinací Mountfieldu nevyšla.

Závěrečná třetina nabízela zpočátku opatrnou hru, ani jeden z týmů nedokázal výrazněji svého soka přehrát. Změnilo to až pomezí 50. minuty, kdy si hosté několikrát pohrávali v obranném pásmu s kotoučem, až se jim to mohlo vymstít. Jenže ani jedna ze spršky střel si cestu za Kloučka nenašla.

Od gólu nebyl daleko Pažourek, jenž obdržel, podobně jako ve druhé třetině, puk na hranici brankoviště, odtud ho z první nahrnul jen do pardubického brankáře. Hradec Králové měl po zbytek této periody více ze hry, ale když už se k něčemu dostal, byl proti hostující Klouček v brance. Vytáhl se také Tomáš Vomáčka, a to v 57. minutě proti samostatnému úniku Štefky, kterému zkomplikovali zakončení vracející se obránci. I díky tomu dospělo utkání do prodloužení.

To ozdobila pěkně tvrdá bitka! Po jednom ze zákroků Tomáše Vomáčky se do sebe pustil Mikuláš Pohl s Ondrejem Palieskem. Zdálo se, že zápas hraný v Hradci Králové dospěje až do nájezdů, k tomu však chyběly ještě dvě vteřiny. V čase 64:58 Mountfield využil nabídnutou přesilovku a na několikrát dokázal procpat kotouč za Kloučka. Autorem rozhodující trefy se stal Patrik Mašín – 2:1.

Ohlasy po utkání

Jiří Slabý (Mountfield HK): „Začátek byl z naší strany rozháraný. Brzo ráno jsme měli už dva tréninky, na suchu i na ledě, takže nám chvilku trvalo, než jsme se rozjezdili. Ale i když soupeř hrál dobře, postupem času jsme se dokázali prosadit a měli jsme víc šancí. Paradoxně jsme si tři minuty před koncem nechali ujet hráče, který to málem rozhodl. To se nám nesmí stávat. V prodloužení byl vidět náš tlak do branky, který dvě vteřiny před koncem vyvrcholil vítězným gólem. Doufejme, že nám trochu povolí ruce, protože šance máme, ale nejsme schopní dopravit kotouč do branky. Tenhle týden máme soustředění a ještě utkání v Liberci bude pod větší únavou, tak doufejme, že to kluci zvládnou, protože to se stává i v sezóně. Ale je to výhra a každá výhra je cenná.“

Milan Kusý (HC Dynamo Pardubice): „Každý zápas s Hradcem je těžký, mají dobrý mančaft. Dneska dobře zachytali gólmani na obou stranách, náš i hradecký gólman je výborný. Takováto utkání jenom prospějí nám i soupeři. Ukázalo nám to nedostatky, které ještě musíme odstranit. Celkově to byl dobrý zápas.“