5.3.2016
(HoH)

Junioři zakončili základní část prohrou v Liberci

LIBEREC — Tři vstřelené góly pod Ještědem nestačily, junioři Dynama nestačili na ledě Bílých Tygrů, kterým podlehli 3:5. Dvěma brankami se blýskl Denis Kusý, gólově se prosadil i Martin Krajňák, bohužel na bodový zisk to nestačilo.

DHL extraliga juniorů, 46. kolo, sobota 5.3.2016, Svijanská aréna

5:3
1:0, 3:2, 1:1
Branky a nahrávky: 10:55 Wiencek (Solenský, Gecko), 23:55 Solenský (Wiencek, Turek), 31:12 Kalfiřt (Tržický, Babec), 37:28 Tržický (Kalfiřt, Burda), 48:42 Chlum (Klinger, Rubeš) – 20:31 Kusý (Krajňák, Voženílek), 32:43 Krajňák (Kusý, Faltys), 58:21 Kusý (Krajňák). Rozhodčí: Turčan – Kilian, Mašek. Vyloučení: 6:7, navíc Kučera (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. Diváci: 95. Střely na branku: 47:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3.
Bílí Tygři Liberec: Hosnedl – Divila, Klinger, Kunst, Mečíř, Tržický, Turek – Babec, Burda, Gecko, Chlum, Kalfiřt, Pokorný, Rubeš, Solenský, Wiencek.
Dynamo Pardubice: Červený – Beran, Faltys, Procházka, Benýšek, Šklíba, Kučera – David Voženílek, Krajňák, Kusý – Hlaváček, Hoskovec, Rohlík – Dušek, Martinec, Velinský.

Poslední utkání základní části začalo lépe pro Tygry, kteří v jedenácté minutě otevřeli gólové účty. Petr Wiencek dokázal po přesném pasu Solenského zamířit přesně do horního růžku branky a svým prvním gólem v DHL extralize juniorů přidělil šelmám vedení 1:0. To mohlo být navýšeno o několik okamžiků později. Samuel Solenský se prodral obranou Pardubic, stanul osamocený před Červeným a byl faulován.

Šikovný forvard ale nedokázal při trestném střílení zvednout puk nad beton strážce svatyně Východočechů, a skóre se tedy tentokrát neměnilo. Dynamo dokázalo odpovědět na začátku druhé části. Denis Kusý lehkým nahozením od modré čáry překvapil Hosnedla – 1:1. Nutno podotknout, že liberecký brankář toho příliš přes clonící útočníky neviděl.

Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat. Již o tři minuty později si najel do předbrankového prostoru Samuel Solenský a tentokrát již neomylně poslal kotouč přesně za Červeného záda – 2:1. Vzápětí mohl znovu vyrovnat Krajňák, avšak tváří v tvář Hosnedlovi bekhendovým blafákem neuspěl. A tak přišla řada opět na Tygry. Během dvojnásobné početní výhody udeřil Jakub Kalfiřt, jenž si zkušeně obešel bránícího hráče a následně zamířil nechytatelně do horních pater zařízení – 3:1.

Nicméně přetahovaná nebrala konců. Za pouhých 91 vteřin uspěl Matěj Krajňák, k němuž se odrazil puk od Kusého brusle. S naskytlou příležitostí si pardubický útočník poradil nejlépe, jak mohl – 3:2.

Jenže Tygři v samotném závěru prostřední dvacetiminutovky dokázali zužitkovat početní výhodu po vyloučení Kučery a znovu tak vedli o dva góly, tedy 4:2. Po ose Burda – Kalfiřt se kotouč dostal až k Tomáši Tržickému, kterému ho již stačilo jen lehce protečovat za brankovou čáru.

Liberečtí začali aktivně i třetí třetinu. Nejprve se do obrovské šance propracoval Chlum, který pláchl obráncům. Červený však dokázal výborně načasovaným vypíchnutím rychlonohého forvarda o šanci připravit. Filipa Chluma ale neproměněná šance příliš mrzet nemusela. Těsně před odbytím poloviny závěrečného dějství totiž tečoval Klingerovu dělovku od modré čáry přesně do protipohybu maskovaného muže Dynama – 5:2.

V samotném závěru ještě hosté snížili na 5:3, když se Denis Kusý šikovně prodral po pravé straně až před Hosnedla, kterého následně propálil ranou k bližší tyči, ale o vítězství již šelmy neobrali.