7.1.2016
Adam Joska

Junioři zdolali České Budějovice v prodloužení

PARDUBICE — Pardubičtí se sice ujali vedení, jenže o to ještě v první třetině přišli a Motor otočil průběh zápasu ve svůj prospěch. Dynamo dokázalo vyrovnat zásluhou Voženílka a o bodu navíc rozhodl v početní výhodě v první minutě prodloužení Kusý, díky čemuž se Pardubice udržely v tabulce před svým dnešním soupeřem.

DHL extraliga juniorů, 31. kolo, čtvrtek 7.1.2016, Tipsport arena

České Budějovice

1:2, 1:0, 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 6:25 Martinec (Velinský, Dušek), 22:37 Voženílek (Ružička), 60:20 Kusý (Horyna) – 7:53 Marcilis (Sloboda, Panáček), 19:05 Šulek (Bárta, Doktor). Rozhodčí: Homola – Čížek, Křivohlav. Vyloučení: 2:5, navíc Farka a Klinecký 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 50. Střely na branku: 35:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Beran, Horyna, Faltys, Benýšek, Rudy, Kučera – Zadina, Hoskovec, Panna – Pipek, Krajňák, Kusý – Rohlík, Ružička, David Voženílek – Dušek, Martinec, Velinský.
České Budějovice: Kváča – Benda, Farka, Klinecký, Matoušek, Michal, Radoš, Svoboda, Žáček – Bárta, Doktor, Marcilis, Panáček, Pixa, Sloboda, Šuhaj, Šulek, Točík.

Skóre utkání dvou celků se stejným počtem bodů otevřel v 7. minutě Jakub Martinec, který se po přihrávce od Velinského ocitl sám před brankářem, jehož následně překonal bekhendovou kličkou a zakončením pod horní tyčku – 1:0.

Českobudějovičtí však nečekali na vyrovnání dlouho, v 8. minutě se dokázali prosadit v početní výhodě. Východočechům se nepodařilo vyhodit puk, čehož hosté využili a vypálili na Kloučka, jenž vyrazil kotouč před sebe. K němu se dostal Jan Marcilis a uklidil ho do odkryté levé části branky – 1:1.

V závěru první periody ještě dokázal Motor otočit vývoj zápasu. Po ubráněném oslabení se ke střele z mezikruží odhodlal Ondřej Šulek a pálil přesně – 1:2.

I v úvodu druhé dvacetiminutovky dokázalo Dynamo skórovat, ve 23. minutě bylo podruhé v utkání vyrovnáno. Ružička nasměřoval svou přihrávku přesně na Davida Voženílka, který natáhl mezi kruhu ke střele a zamířil do pravého horního rohu branky – 2:2.

Ani přestože hrály oba celky aktivně, tak nedokázal ani jeden z nich vstřelit do konce základní hrací doby rozhodující gól, a tak následovalo prodloužení, do kterého vstupovali domácí v početní výhodě po vyloučení Klineckého. O bodu navíc rozhodlo Dynamo poměrně rychle, stačilo jim k tomu čtyřicet vteřin prodloužení. Domácí se usadili v pásmu, Horyna poslal kotouč do středu hřiště na Denise Kusého, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2.